Венеційська бієнале заявила про підтримку українського народу та його митців

La Biennale di Venezia заявила про повну підтримку українського народу та його митців і засудила неприпустиму військову агресію з боку росії. На знак солідарності з кінематографістами та народом України, у Римі, Мілані (9 березня) та у Венеції (10 березня) пройдуть безкоштовні покази фільму українського режисера Валентина Васяновича «Відблиск».

«Венеційська бієналє співпрацює і буде всіляко співпрацювати з Українським павільйоном на Biennale Arte 2022 (23 квітня - 27 листопада 2022 року) з метою заохочення присутності митця та його команди з їхнім твором, реалізації якого він твердо відданий, незважаючи на трагічну ситуацію в Україні», — La Biennale di Venezia.

Державне агентство України з питань кіно нагадає, що Український павільйон на 59-й Венеційській бієнале під назвою «Фонтан виснаження. Висока вода» готують художник Павло Маков та куратори Лізавета Герман, Марія Ланько і Борис Філоненко, які отримали перемогу на конкурсі Міністерства культури та інформаційної політики.

«Ми не закриємо двері для митців з Росії, які виступають проти нинішнього російського режиму, (...) Але відмовляємося – доки ця ситуація зберігається – від будь-якої форми співпраці з тими, хто здійснив або підтримав акт агресії безпрецедентної тяжкості, і тому ми не погоджуємося на присутність на наших заходах офіційних делегацій, установ та окремих особистостей, пов'язаних з російським урядом», — La Biennale di Venezia.

На знак солідарності з кінематографістами та народом України, Венеційський міжнародний кінофестиваль, кінотеатри Troisi в Римі, Anteo Palazzo del Cinema в Мілані, Cinema Circuit муніціпалітету Венеції та італійський дистриб'ютор Wanted організовують три безкоштовні покази в Римі, Мілані (9 березня) та у Венеції (10 березня) фільму українського режисера Валентина Васяновича «Відблиск».

У Мілані фільм покажуть в середу, 9 березня 2022 року в кінотеатрі Anteo Palazzo del Cinema о 20:00, стрічку представить директор Венеційського міжнародного кінофестивалю Альберто Барбера.

У Венеції картину буде показано у четвер, 10 березня 2022 року, в кінотеатрі Россіні о 21:30, фільм представить Федеріко Жіроні.

Головний герой фільму «Відблиск» — цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте пережите переслідує його. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.


Створена за підтримки Держкіно стрічка «Відблиск» минулого року змагалась в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю за головну нагороду – «Золотого лева». Валентин Васянович вважає «Відблиск» неофіційним приквелом стрічки «Атлантида», яка у 2019 році здобула у Венеції перемогу та стала найкращим фільмом секції "Горизонти", другої за важливістю програми Мостри.

Головні ролі у фільмі виконали Роман Луцький, Ніка Мислицька, Надія Левченко, Андрій Римарук, Ігор Шульга. Виробництво здійснили кінопродакшн ARSENAL FILMS за участі ForeFilms та фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

439
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно