Відбувся перший CASES: Design Challenge: хто переміг і поміж ким розподілили 100 000 грн призу

16 жовтня в Києві підсумували результати першого пілотного дизайн-конкурсу CASES: Design Challenge за підтримки генерального партнера Parimatch Ukraine. За грошовий приз в понад 100 тисяч грн змагались 10 фіналістів з Києва, Львова, Бучі та Одеси. Хто переміг в змаганні та як воно відбувалось — розповідаємо в цьому матеріалі.

Місія змагання — надати майданчик для розвитку і популяризації талантів

CASES: Design Challenge — молодий конкурс. Його було анонсовано у вересні цього року.

«Ми багато чуємо про кадрову кризу, про дефіцит талантів середньої ланки. І при цьому ми напевно знали, що в Україні багато невідомих широкому загалу дизайнерів, яким сьогодні потрібен поштовх у кар’єрі. Ось чому ми вирішили запустити цей конкурс. Щоб український креативний ринок почув нові імена», — розповідає Анатолій Попель, CEO CASES та ідеолог змагання.

Можливість заявити про себе була не единою мотивацією для участі у змаганні. Іншою став призовий фонд конкурсу — понад 100 000 грн від генерального партнера Parimatch Ukraine.

«У команді Parimatch Ukraine ми цінуємо сміливість та креативність дизайнерських рішень. Як перша і поки єдина беттінг компанія, що отримала ліцензію в Україні, ми відчуваємо відповідальність і готові бути прикладом у статусі лідера галузі, зокрема і у дизайні. Ми не боїмося ризикувати, бути трендсеттером. CASES: Design Challenge дав можливість новаторам представити свої ідеї та заявити про себе з усіх регіонів України. Ми віримо, що призи та визнання, які фіналісти отримали протягом конкурсу, допоможуть їм досягти нового рівня у креативі», — говорить Наталія Гілевич, CEO Parimatch Ukraine.

Конкурс також підтримали знані в дизайн-спільноті компанії: Wacom Ukraine, Depositphotos, MEGOGO, видавництво Arthuss. Вони забезпечили учасникам додаткові призи.

Нове національне змагання дизайнерів

Дизайн-спільнота зацікавилася змаганням: конкурсна комісія отримала 573 заявки. За умовами конкурсу подати заявку могли українці з будь-якого регіону країни — від Львова до Харкова, від Києва до Одеси.

Серед них жюрі конкурсу відібрало понад 200 анкет до участі в конкурсі. Їм було надіслано конкурсні брифи, на виконання яких дали тиждень. Всього організатори отримали 53 конкурсні роботи, і з-поміж них визначили 10 фіналістів.

В десятку фіналістів потрапили:

 1. Анна Блажнова, Київ
 2. Анна Бутенко, Київ
 3. Артем Гончар, Буча
 4. Христина Гузнер, Львів
 5. Софія Давиденко, Львів
 6. Христина Давиденко, Львів
 7. Олександр Кузьмін, Одеса
 8. Сергій Манаков, Київ
 9. Сергій Сіунов, Київ
 10. Роксолана Фурса, Київ

Як проходило змагання і хто переміг

Змагання проходило в Києві інноваційному просторі PMHUB. Фіналісти мали презентувати роботу журі, і захистити перед ними власні дизайн-рішення. Час на презентацію був обмежений — лише 7 хвилин.

Журі оцінювало техніку виконання роботи, ідею та презентацію. В журі увійшли:

 • Дмитро Кліщик, CEO і креативний директор Ossome,
 • Катерина Амірханова, креативна директорка в Parimatch Tech,
 • Марія Шаталова, design lead в Parimatch Ukraine,
 • Ірина Павлова, артдиректорка у креативній агенції Postmen,
 • Марія Омельчук, співзасновниця і креативна директорка в брендинговій агенції Galagan,
 • Катерина Гнідаш, артдиректорка у Wideworks,
 • Катерина Лебідь, артдиректорка в брендинговій агенції iden.team.

Врешті решт, на основі оцінки журі, були визначені 3 переможці.

1 місце — Софія Давиденко, Львів

Софія Давиденко
Презентація роботи Софії Давиденко

2 місце — Анна Блажнова, Київ

Анна Блажнова
Презентація роботи Анни Блажнової

3 місце — Сергій Манаков, Київ

На заході під час оцінки робіт головувала Катерина Амірханова, креативна директорка в Parimatch Tech. 

Катерина Амірханова, креативна директорка в Parimatch Tech

«Це був приголомшливий день. Дуже цікаві, нестандартні і яскраві роботи. Кожен фіналіст виконав завдання в своїй унікальній стилістиці.

Я бажаю всім фіналістам не зупинятися на досягнутому. Участь у такому конкурсі доводить, що вони мають навички, дизайнерське мислення, розуміння та відчуття естетики. Вони вже сприймають дизайн як певний цілісний образ. Потрібно продовжувати зростати і прокачувати сприйняття сучасного дизайнерського образу, який на сьогоднішній момент є сукупністю мікшування різних дисциплін», — коментує Катерина Амірханова, креативна директорка в Parimatch Tech.

На додачу до призів організатори заходу вручили спеціальні пам’ятні медалі про участь у конкурсі.

Організатори пообіцяли незабаром почати попередній збір анкет на наступний Design Challenge

«Ми відчули, наскільки потрібною виявилась ця ідея, який потужний відгук вона отримала. Чимало людей писали нам, як їм шкода, що вони пропустили можливість податись на цей конкурс. Тож ми вирішили не мучити нікого, і одразу скажемо, що це лише перше змагання. Ми обов’язково проводитимемо нові челенджі, але вже в наступному році. Вірогідно, навіть декілька — за різними напрямками, індивідуальні та для команд», — обіцяє Анатолій Попель, поки команда CASES блідніє, читаючи ці рядки, від думок про організаційний клопіт, до якого слід готуватись.

Наразі точні дати та умови нового CASES: Design Challenge поки що не визначені, але вже скоро з’явиться сторінка, на якій можна буде подати попередню заявку на участь в наступному заході.

1003
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно