Всі епізоди true crime подкасту про серійного вбивцю «Не та людина» доступні для прослуховування

Подкаст «Не та людина» – масштабний багатошаровий проєкт з десятками аспектів болючих і важливих тем.

В основі подкасту — історія серійного вбивці Сергія Ткача, який 25 років поспіль полював на дівчат і молодих жінок, переважно школярок віком 8-12 років. За словами маніяка, за цей час він вбив і зґвалтував понад 100 жертв, а слідству – коли вже після арешту та зізнання Ткача збирали доказову базу, – вдалося довести 37 епізодів. За злочини Ткача покарали як мінімум дев’ять безвинних чоловіків: одного засудили до розстрілу, інший помер від хвороб, відбувши у колонії 15 років, когось звинуватили у вбивстві родички, когось – власної доньки. Справа Сергія Ткача – це історія знищених життів, скалічених доль і злочинів правоохоронної системи, що триває й дотепер.

Авторки подкасту – креативна продюсерка FILM.UA Олеся Лук’яненко (телесеріали «Схованки», «І будуть люди») та журналістка Анастасія Рахманіна (головна редакторка Media Business Reports) – у своєму проєкті концентруються на темах справедливості слідства та судочинства, реінтеграції у суспільство колишніх в’язнів (зокрема хибно обвинувачених), протидії безкарності слідчих та бездіяльності суддів.

Вони відвідали місто Пологи, де історія Сергія Ткача завершилась, та Житомирську установу виконання покарань № 8, де він відбував довічне покарання. Поспілкувалися з більш ніж двадцятьма героями, інтерв’ю з якими увійшли до подкасту: несправедливо засуджені за злодіяння Ткача Яков Попович, Микола Демчук і Віталій Каїра; адвокатка Ірина Дерев’янко, що захищала у суді п’ятьох з дев’яти «не тих людей», для двох спромоглася добитися відшкодування і вже 10 років добивається компенсації для третього; Анатолій Шайда — екскерівник спеціальної групи Генпрокуратури, котра зібрала доказову базу 37 доведених вбивств Ткача; адвокат, ексстарший слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС України Руслан Сушко та криміналіст-психолог, завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Ірхін, які свого часу входили до групи, що фактично створила українську теоретичну й практичну школу «маніякознавства», котра нині занепала; правозахисник Андрій Діденко, що внаслідок сфабрикованого звинувачення провів за ґратами вісім років, отримав там юридичну освіту, а сьогодні консультує в’язнів щодо їхніх прав і можливостей оскарження вироків; Олексій Загребельний, керівник благодійної організації FREE ZONE, що системно займається проблемами засуджених в Україні.

Скільки безвинних українців перебувають за ґратами через сфальсифіковані звинувачення? Статистика вражає: майже 30% звинувачених потрапляють під приціл правоохоронних органів випадково, через виконання «плану посадок». І в суді їм немає на що сподіватися, адже виправдувальних вироків в Україні менше 1%.

Подкаст «Не та людина» складається з шести епізодів. Прослухати їх можна на провідних подкаст-майданчиках і YouTube-каналі партнера The Ukrainians Media, а також на майданчику НВ Подкасти і в застосунку медіасервісу MEGOGO для Apple та Android.

Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду у партнерстві з The Ukrainians Media та FILM.UA.

Наразі студія FILM.UA спільно з міжнародним дистрибутором APC працює над розробкою восьмисерійного серіалу на основі історії невинно засуджених за злочини Ткача.

Сторінка проєкту на Facebook

538
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно