Замовлення, гроші на зарплати, засоби виробництва та волонтерство — нагальні потреби підприємців під час війни

На третьому місяці війни майже половині малого бізнесу в Україні не вистачає замовлень, клієнтів за кордоном шукають 45%. Кожен четвертий підприємець потребує грошей на зарплати, обладнання, сировину та матеріали. Серед основних потреб на п'ятому місці — кошти на волонтерську діяльність.

Про це йдеться у дослідженні платформи Keep Going, яка допомагає малому бізнесу під час війни.

40% невеликих бізнесів потрапили або досі перебувають у зоні бойових дій, при цьому переїхало до інших регіонів лише 16% опитаних.

Серед основних проблем, окрім пошуку нових клієнтів — пошкоджена логістика, близькість бойових дій, втрата команди, знищення або пошкодження підприємства. Найбільше потребують допомоги наразі на Київщині, Харківщині, Одещині, Дніпровщині та у Донецькій області. 

Україна — це країна підприємців, на плечах яких тримається вся економіка. Особливо це відчутно під час війни. Малий бізнес може прогодувати себе та підтримати сусіда. Ми свідки того як багато бізнесів зараз перелаштувалися на військові та гуманітарні потреби. Необхідно запустити ланцюгову реакцію відновлення підприємницького духу тих, хто примножує наші зусилля у допомозі захисникам України. Підтримка середнього класу під час війни наблизить нашу перемогу, а після — прискорить відновлення країни.

Дмитро Сергієв, український IT-підприємець та засновник проєкту Keep Going.

Опитування було проведено БФ Keep Going методом самозаповнення анкети на сайті keepgoing.com.ua з 20/04/2022 року по 24/05/2022 року. Вибірка: 307 респондентів, представників малого бізнесу, які звернулися за допомогою до фонду.

KeepGoing — платформа допомоги мікро- та малому бізнесу в Україні створена IT-підприємцями. Проєкт надає інформаційну, фінансову, експертну підтримку та організовує краудфандингові збори. Звернутися за допомогою на сайті KeepGoing.com.ua можуть команди до 50 осіб або сімейні бізнеси, що постраждали від війни. Ініціатором платформи KeepGoing є український IT-підприємець Дмитро Сергієв, засновник фотостоку DepositPhotos, який у 2021 році придбала американська компанія VistaPrint. 

·
338
·
super 1
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна