Довідник креативних форматів: Кейс-відео
Мій "довідник" не претендує на якусь виключну авторитетність. Це лише мої спостереження і судження, сформовані на основі років роботи у сфері комунікацій.
Тож, кейс-відео. Почнімо з того, де його можна застосовувати. Очевидна відповідь — на сайті агенції або у портфоліо десь на Біхенсі. Але не варто забувати про галузеві конкурси. Там кейс-відео — це дуже бажаний елемент. Уявіть себе на місці журі. Вам треба проглянути сотні робіт за вкрай короткий термін. Чи захочеться читати купу нудного тексту-опису? — Не думаю. А от проглянути коротке динамічне відео, яке все узагальнить — це значно цікавіше. Якщо вам цікаво більше дізнатись про креативні галузеві конкурси, я про це писав тут.
Структура кейс-відео
Зазвичай структура доволі класична:
1. Починаємо з бекграунду. Яку проблему ви вирішуєте. Якою була ситуація до початку створення вашого проєкту (кампанії). Тут завжди доцільно розмістити трохи статистики, або результатів досліджень з авторитетних джерел;
2. Далі кажемо про вашу ідею і підхід. Що ви зробили, як, коли і чому;
3. Завершуємо показовими результатами. Охоплення склало стільки то мільйонів, або щось покращилось на стільки то відсотків. Все залежить від формату проєкту.
Ну і звісно не забувайте про емоційність. Це звісно не маніфест (про нього я колись ще напишу), але звичайне звітне відео з сухими даними дивитись теж нудно. Тому балансуйте.
Приклади.
Ось таке кейс-відео ми в linza agency для проєкту «Музей вкраденого мистецтва», який отримав бронзу на Kyiv International Advertising Festival
Звісно, бувають проєкти, у яких ще немає яскравих результатів. Це можуть бути студентські кейси, чи щось ще. Тоді ми просто залишаємо перші два пункти структури та намагаємось якнайкраще візуалізувати нашу концепцію.
Приклад мого студентського кейсу в рамках курсу Art & Science of Ideas, що проводився D&AD Online Learning:
Висновки:
1. Тримайте структуру. Це важливо.
2. Будуйте сторітел, а не просто навалюйте інформацію.
3. Keep it short. До двох хвилин, краще ще коротше.
4. Відео завжди цікавіше, ніж полотно тексту.