Стандарти НАТО в англійській: STANAG 6001
На даний момент в Україні запроваджено близько 315 стандартів НАТО. Це загальні правила між всіма членами альянсу та країн-партнерів.
Інтеграція українських військових в НАТО теж потребує відповідного рівня підготовки. Ті, хто планують брати участь у міжнародних місіях, навчаннях або роботі в структурах НАТО мають знати англійську мову.
Звісно, у більшості випадків рівень інглішу буде визначатися посадою. Але в майбутньому всі військові, які захочуть розвиватися, опановувати інструкції до нових зразків зброї, навчатися за кордоном чи будувати військову кар’єру матимуть знати англійську.
Що таке STANAG 6001?
STANAG – це договір, який якраз включає різні стандарти у військових сферах. За стандартом 6001 визначається рівень володіння іноземною мовою.
Всі рівні відповідають CEFR:
Level 0 (А1) – No proficiency (без практичних навичок)
Level 1 (А2) – Survival (рівень виживання)
Level 2 (B1) – Functional (функціональний рівень)
Level 3 (B2) – Professional (професійний рівень)
Level 4 (C1) – Expert (експертний рівень)
Level 5 (C2) – Highly-articulate native (досконалий)
Для визначення рівня складається іспит, де тестуються основні English skills: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Кожен з них оцінюється за шкалою від 1 (початковий рівень) до 5 (експертний рівень).
Після складання іспиту всім військоим видається Standardized Language Profile (SLP). Це «оцінка» за екзамен, вона складається з 4 цифр, які є з результатами по кожній навичці. Наприклад, SLP 3221:
🤓 Listening – level 3
🤓 Speaking – level 2
🤓 Reading – level 2
🤓 Writing – level 1
Такі сертифікати можуть надавати навіть деякі ВНЗ України своїм випускникам, наприклад як Національна Академія НГУ.
Чи відрізняється англійська для військових від General чи IT?
Загальні правила General English будуть існувати для всіх: IT, Business чи для військової англійської. Проте, в армії використовується лексика, яка 100% не вивчається на General English. До речі, про військових сленг у нас є відео на нашому YouTube-каналі.
В Україні за офіційними даними з 2001 по 2018 рік екзамен за стандартом STANAG 6001 здали всього 1800 людей, що не дуже багато. Але зараз інші часи і Solid також допомагає українським військовим готуватися до тестування, щоб в майбутньому впевнено крокувати по кар’єрним сходинкам.