Як створити креатив для просування в TikTok: рекомендації для In-feed Native Video
Рекламний кабінет, за можливостями налаштування, схожий на Facebook, але має свої особливості. У цій статті ми розглянемо особливості підходу до створення рекламного креативу та результатів.
Користувачі бачать комерційне відео, як звичайний ролик у стрічці. Чим більше воно зберігає нативний характер, і створено в дусі TikTok, тим успішнішим стане.
In-feed Native Video - спливаюча реклама в стрічці: ролики від 5 до 45 секунд. Специфікації цього формату:
- Відеокреатив + рекламне зображення + назва бренду або додатка + опис оголошення - це всі частини присутні протягом усього рекламного оголошення
- Роздільна здатність має становити 1080 на 1920
- Формати: .mp4, .mov, .mpeg, .3gp або .avi
- Допустима тривалість від 5 до 60 секунд. Рекомендуємо короткі відео довжиною від 9 до 15 секунд
- Бітрейт ≥516 кбіт/с
- Розмір ≤500 МБ
Технічні вимоги до відеокреативу In-feed Native Video:
- Розмір видимої області 130*140*484*44
- Враховуються сліпі зони кнопок, банера, назв тощо.
ТікТок вкрай динамічна соціальна мережа. У ній не можна бути нудним, звичайним, "як усі", потрібно відрізнятися, запам'ятовуватися, робити щось неймовірне.
У ТікТок найважливіше не показати з перших секунд, що ви щось пропонуєте. До реклами ставляться негативно, до крутого ролика - позитивно. Мета якраз і була зробити крутий ролик, наприкінці якого був би заклик до дії.
Приклад рекламних оголошень можна побачити в рекламній бібліотеці ТікТок.
Як зняти відео і створити креатив
Щоб зняти дійсно креативний і ефективний відеоролик, потрібно:
- Дивимося на тренди - користувачі люблять дивитися й обговорювати одну й ту саму тему. Звісно, ці теми постійно змінюються, але чого не можна робити точно, так це намагатися просунути глядачам той контент, який ви хочете, щоб вони бачили. Продумайте стиль реклами так, щоб він був близький нинішнім тенденціям у ТікТок.
- Збираємо та аналізуємо базу рекламних оголошень TikTok - заходьте до бібліотеки та аналізуйте рекламу, яку показуватимуть саме вам, записуйте цікаві ідеї за допомогою запису екрана телефона.
- Знімаємо на телефон з хорошою камерою вертикально.
- Додаємо субтитри - це посил для вашої аудиторії, короткі тезові фрази, які будуть підкріплювати відео
- Мелодія і музика в ролику обов'язкова - вся соцмережа TikTok зав'язана на мелодіях. Проблем із правами на використання мелодій не буде, якщо ви використовуватимете їх із самого застосунку TikTok. Візьміть фрагменти пісень, діалоги з ТБ, промови з кіно або навіть коментарі випадкових користувачів. Зробіть так, щоб аудіо ідеально відповідало візуалу. Застосування найнесподіваніших і найхитріших прийомів часто допомагає рекламодавцям значно більше, ніж витрати на пряму рекламу.
- Основний посил транслюємо в перші 5 секунд - ніхто не зможе гарантувати, що ваш ролик додивляться до кінця, тому основну думку краще показати на початку ролика.
- Ключові рекламні пропозиції мають перебувати в центрі креативу. Так ви не перевантажите користувачів зайвими відомостями.
Більш докладно про те, як писати сценарії, розглядали в минулій статті.
Кому ж необхідна реклама в ТікТок?
Багатьом B2C сферам, оскільки це ідеальна платформа, щоб не просто рекламувати свій продукт, а й наблизитися до свого клієнта, показати бренду себе як особистість. Формат коротких легких роликів дає можливість заговорити зі своїм покупцем його мовою. У руках бізнесу платформа, де можна стати другом своєї аудиторії, за правильного підходу.
А це вже зовсім інший рівень довіри і контакту ;)