Global Social Media Awards
European Content Awards

Чіпування від Monobank: 40 000 сторіз користувачів по 2,5 центи за допомогою Instagram-фільтру від FFFACE.ME

1 квітня Monobank та FFFACE.ME розробили Instagram-фільтр, за допомогою якого можна було «вживити собі чіп». Кампанія швидко стала вірусною і допомогла отримати відмінні результати при бюджеті в 1000 доларів і терміні виконання — за добу. У кейсі розбираємо детальніше механіку і складові успіху кампанії.

Відеокейс

Ідея

1 квітня — день сміху. Цього дня необхідно поваляти дурня і підколоти оточуючих. Monobank вирішив дати своїм клієнтам інструмент для цього і заодно наробити трохи шуму.

На той момент в інфополі активно блукало декілька тем. По-перше, звичайно, вакцинація. А по-друге, пов'язана з нею тема прихованого чіпування (ну, ви пам'ятаєте, вежі 5G, Білл Гейтс, змова технологічних та фармкомпаній тощо).

У результаті стратег Monobank Ілля Соколюк вигадав 1 квітня надати всім охочим клієнтам Monobank можливість добровільно вживити чіп. За його допомогою можна було б робити грошові перекази через рукостискання, користуватися безготівковою оплатою послуг без терміналу та навіть проєктувати зображення на сітківку ока чи смартфон.

До проєкту підключили агенцію FFFACE.ME.

AR-фільтр

Із самого початку було зрозуміло, що фільтр використовуватимуть лише один день. Тому треба було дотриматися балансу між складністю розробки, гумором і зчитуваністю.

У фільтр треба було інтегрувати маскот Monobank — кота. Але зробити це слід акуратно, щоб він не перетягнув на себе всю увагу: люди не захочуть використовувати явно брендований фільтр. Тому від кота там залишилася лише лапка, яка вилазить із-за краю екрана і шльопає людині чіп на чоло.

Нарешті, потрібно було зробити фільтр, який би з одного боку спрацьовував на один клік, з іншого боку викликав чисту емоцію, яка відбувалася б прямо під час запису. Для досягнення цієї мети вирішили робити процес чіпування тільки після старту запису.

У результаті фільтр вийшов наступний:

Поширення

Важливо було, щоб доступ до фільтру був простим та зручним.

Monobank розмістив фільтр не тільки в Instagram, а й прямо у своєму застосунку (такі фільтри можна розміщувати на будь-яких носіях, навіть в офлайні). Тим самим вони активували не лише підписників, а й взагалі всіх клієнтів, і перетворили їх на бренд-амбасадорів.

При цьому Instagram-фільтр — не чарівна пігулка, яку достатньо прийняти — і починається магія. Його мав хтось запустити. У цьому випадку інфлюєнсер був лише один, але найякісніший для цієї аудиторії — співзасновник Monobank Олег Гороховський.

Результат

Кампанія спрацювала на ура:

  • Охоплення: 1,8 млн
  • UGC: 39600 сториз
  • Ціна за 1 UGC: 2,5 цента
  • CPM: 55 центів

І це не враховуючи інших ефектів — як, наприклад, згадок у медіа.

Шум йде добрий. молодці )»

— прокоментував результати у день початку кампанії Ілля Соколюк, голова стратегічного спрямування Monobank

При цьому:

  • Термін реалізації: 1 день
  • Бюджет: 1000 USD

Важливі інсайти

  1. Під час запуску кампанії важливо аналізувати інформаційне інфополе. Часто у ньому можна знайти теми, які власними силами здатні генерувати резонанс.
  2. Гарна ідея та гучна кампанія не обов'язково вимагають великого бюджету і тривалого терміну реалізації. Що стосується ситуативного маркетингу, часто ідеї, що спрацьовують, робляться швидко і коштують недорого.
  3. Працюючи з фільтрами — важливий цілісний підхід. Такі результати кампанії забезпечив не сам собою фільтр, а комплекс зусиль — вибір «вірусної» теми, спосіб дистрибуції та підтримка ключової персони бренду.
3040