Friends will be friends: як конференція Grade обʼєднала понад 500 учителів англійської з 26 країн

Grade Education Centre традиційно розпочинає літо із міжнародної онлайн-конференції для викладачів англійської мови. Цьогоріч темою заходу стала назва пісні Фредді Мерк'юрі "Friends will be friends". Її було обрано не випадково, адже за майже 15 років роботи, у центру з'явилася велика кількість справжніх друзів.

Десять спікерів та сотні учасників з усього світу обʼєдналися, щоб відсвяткувати важливість дружби та взаємопідтримки. Для Grade було важливо поділитися новими знаннями та досвідом, підтримати вчителів, як і того року, розповісти детальніше про онлайн-платформу Grade University та зібрати гроші для волонтера на допомогу ЗСУ.

Географія учасників

Протягом двох днів провідні експерти у галузі викладання ділилися своїми знаннями, а учасники знайомилися між собою та обмінювалися досвідом, щоб підвищити рівень професійної майстерності та стати більш ефективними у роботі.

До онлайн-події долучилися спікери та учасники із 26 країн світу, серед них: Україна, Польща, Великобританія, Італія, Іспанія, Угорщина, Австрія, США, Сербія, Ірландія, Португалія, Франція, Німеччина, Мальта, Боснія і Герцеговина, Колумбія, Південна Корея, Туреччина, Фінляндія, Бангладеш, Молдова, Таїланд, Греція, Вірменія, Північна Македонія, Казахстан.


Спікери конференції

Adrian Underhill — редактор серії Macmillan Books for Teachers, автор Sound Foundations: Learning and Teaching Pronunciation, радник у розробці нового словника Macmillan English Dictionary та співзасновник Demand High ELT виступив з темою "Emergence and improvisation in teaching and training".

Anne Robinson — розробниця цифрових матеріалів і публікацій для Cambridge English і Linguist Ukraine. Під час свого виступу "Celebrating friendship and creating a community spirit!". Anne наголошувала на способах залучення та об’єднання учнів, допомоги відчути їхню причетність до важливого, навчити підтримувати та цінувати один одного.

Двоє досвідчених викладачок Sarah Smith та Claire Steele, які створюють освітні матеріали, цікавляться рефлексивною практикою, навчанням творчого мислення та правами людини в освіті представили свою тему "Diversity Matters: Fostering Kindness in the Young Learner Classroom". Вони поділилися напрацюваннями у питаннях забезпечення рівності між учнями, прийняття та цінування їхньої неоднаковості.

Iskra Stamenkoska — доктор філософії та доцент кафедри прикладної лінгвістики, яка викладає курси ESP і EAP в державному університеті в Скоп’є і є тренером CELTA розповідала про "Hinge Questions — A tool for improving learning and teaching". Спікерка приділяла особливу увагу формувальному оцінюванню та різним формам отримання й надання зворотного зв’язку, зокрема, hinge questions.

Christopher Reese — досвідчений викладач англійської мови та академічний менеджер, який має досвід викладання та керування мовними програмами в Україні й Таїланді, познайомив учасників із можливостями та перевагами використання штучного інтелекту на заняттях з англійської мови.

Викладачка з понад 20-річним досвідом та розробниця курсів для вчителів Олена Лисиця під час своєї сесії "Motivating your least motivated ones" запропонувала розібратися, чому деякі учні-підлітки залишаються невмотивованими та незалученими до процесу навчання.

David Marsh — PhD, член Королівського товариства мистецтв, член EduCluster свою тему "Making Trends into Friends" присвятив питанням освітньої трансформації, особливостям CLIL (предметно-мовне інтегроване навчання) та реалізації підходу у своїй практиці.

Лідія Сімак — сертифікована викладачка англійської мови з 15-річним досвідом й академічна директорка у Grade. Маючи досвід у навчанні студентів різних вікових груп і рівнів мови, а також підготовки до іспитів, Лідія присвятила свій виступ темі "Engagement and cooperation in YL and teen class", зосередивши увагу на методах, що дозволять молодшим учням ефективно співпрацювати та отримувати задоволення від практики.

Засновниця блогу про викладання англійської мови Teachaboo, менторка для викладачів, авторка та розробниця матеріалів Yasemin Islah Oğuzkent виступила з темою "Mindfulness in the English Classroom". Вона поділилася тим, як слід впроваджувати техніку "усвідомлення" на заняттях з англійської мови, застосовуючи історії, візуальні матеріали та певні активності таким чином, щоб діти відчували себе "в потоці" під час навчання.

Цього року ми робили конференцію з метою зібрати старих і нових друзів — спікерів, вчителів, партнерів — як з України, так і з усього світу. Я дуже радію, що нам вдалося це зробити! Подія вийшла масштабною, і водночас нам вдалося зберегти дружню та сімейну атмосферу — ми вчилися і дискутували, сміялися і навіть танцювали. — Марина Гордієнко | СОО Grade Education Centre, модераторка конференції.

Допомога ЗСУ

Тема дружби вплинула на цьогорічне спрямування донатів, отриманих завдяки проведенню конференції. 

Усі благодійні внески та 50% вилучених коштів від продажів усіх квитків Grade передав волонтеру Андрію Бураховичу, який разом із командою ремонтує автомобілі для різних підрозділів ЗСУ у власному автосервісі "Всюдихід" та доставляє машини військових до лінії фронту.

Спільними зусиллями нам вдалося зібрати 194 570 грн!

Такий результат демонструє, що справжні друзі завжди підтримують одне одного, навіть у найскладніші часи.

Подарунки партнерів та відгуки учасників

Під конференції відбулося дві вікторини: за правильні відповіді на запитання викладачі виграли призи від партнерів «Лінгвіст», «ТСП», «Освіторія», IATEFL Poland та ELTA Serbia, сайту TeachThis.com. 

Щасливчики отримали такі призи:
  • книги та підручники для вивчення і викладання англійської мови;
  • квитки на подію «Вчителі майбутнього»;
  • квитки на конференції 32nd IATEFL POLAND International Conference Wrocław 2023 та 22nd ELTA Serbia Conference, що пройде весною 2024 року;
  • річну підписку для викладачів на сайт TeachThis.com.

Також серед усіх зареєстрованих учасників Grade розіграв 5 онлайн-курсів на платформі Grade University, новий інтенсивний курс Grade Teacher YL+ TKT YL від Grade Teacher Training та eltonix journey від наших партнерів з eltonix.

Отримали безліч позитивних відгуків та слів подяки від учасників. Це, звісно, надає сили завзято працювати надалі.

Власні підсумки

Ми раді, що учасники дізналися про сучасні тренди у викладанні англійської, техніки роботи з молодшими школярами та підлітками й обговорили питання мотивації учнів. Поспілкувалися з колегами з різних країн й обговорили нові підходи до навчання англійської мови. 

Відтак, онлайн-конференція "Friends will be friends" стала не тільки форумом для обміну ідеями та досвідом, але й потужною спільнотою викладачів.

Дякую всім, хто взяв участь і доєднався до нас, адже завдяки кожному купленому квитку на конференцію ми наближаємо нашу перемогу. Ми в черговий раз упевнилися, що підтримка та взаємодія дуже важливі, і Friends will be friends! — Марина Гордієнко | СОО Grade Education Centre, модераторка конференції.

Grade Education Centre продовжить організовувати практичні та змістовні конференції, вебінари й воркшопи для викладачів англійської, щоб розвивати освітню сферу. 

У планах — повернутись до офлайн-заходівІ ми вже дещо плануємо, тож чекайте нових анонсів!

1990
Спільнота
Відеотека
Про нас