Збільшили перегляди в 5 разів за місяць: кейс Youtube-проєкту "Вінілосховище"

Перед командою стояло завдання – підняти кількість глядачів прямих етерів наших передач удвічі за місяць. Нам знадобилося 1,5. Але ми збільшили перегляди онлайн в 5 разів. Ділимося досвідом, як.

Про проєкт: "Вінілосховище" – програма, що виходить на радіо Re.Life та Youtube-проєкт. До повномасштабного вторгнення росії це був суто музичний відеоподкаст. Зараз – канал з інформаційно-аналітичним контентом. Передачі у форматі “наживо” з’являються двічі на тиждень о 20:30. Ведучий – голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.


Щоб досягти результату, ми не змінювали контент і подачу матеріалу. Єдине, на прямі ефіри почали запрошувати більше гостей – наживо та через зум.

Повністю змінили заголовки, обкладинку та опис. Це основні складові, які дали результат.

ЗАГОЛОВКИ

Назва на Youtube має бути в середньому до 10 слів. Зазвичай у платформи є обмеження на кількість символів в заголовку – максимум 100.

"Коли пишете заголовок, уявляйте себе глядачем. Щоб було цікаво вам, на яке відео клацнули ви. Завжди пишіть кілька варіантів назв, бажано три. Потім з цих трьох варіантів точно напишете четвертий, але найкращий. Щодо інструментів, якими я користуюся при написанні заголовків. Це Google Тренди.


Користуватися додатком досить легко. В ньому можна переглядати популярні щоденні пошукові запити, або відстежувати популярність окремого слова за певний період часу. Від години до кількох років" – коментує координаторка проєкту Катерина Матієнко.

ОБКЛАДИНКИ НА ВІДЕО

Обкладинки – важлива складова для Youtube. Це найперше, що бачить глядач. Уже потім читає заголовок. На облозі має бути картинка та напис, на який точно натисне глядач. Для себе ми обрали простий дизайн.

Колаж, який відповідає темі ефіру та текст на підложці. Текст на картинці має відповідати заголовку, але не повторювати його.

Як показує практика, краще, коли на обкладинці є обличчя конкретної людини з емоцією.

ОПИС

Опис під відео має розкривати суть заголовка та ефіру. Наприклад, ми розписуємо, про що будемо говорити в етері. Вказуємо гостей, даємо посилання на соцмережі. І обов’язково після завершення трансляції, відео розбиваємо на розділи, аби глядач зміг подивитися, які теми ще обговорювалися. Та перейти на ту, яка безпосередньо його цікавить.


Окремо ще хотілося б звернути увагу на додаткові елементи в трансляції та залитих відео. Хештеги в заголовку. Ми ставимо один (#ВІНІЛОСХОВИЩЕ), три хештеги в описі, вони мають бути тематичні і відповідати заголовку.

Також не забуваємо про кінцеві заставки та картки на інші ваші матеріали.

Додатково порада: наповнюйте ваш канал з постійною періодичністю. А також робіть прем’єри довгих відео.

Ми вже розповідали, як digital-інструменти допомагають розвивати радіо з тв трансляцією – кейс проєкту "Вінілосховище" на ReLife FM. Читайте статтю тут.

482