Українське мистецтво та самоідентифікація росте на родючому ґрунті, який здатен створювати різноманітні культурні ландшафти і народжувати тисячі естетичних проявів.
На жаль, корені нашої культури знищувалися і маргіналізувалися (а разом з цим маргіналізувалася наша самоідентифікація).
Народне мистецтво було переведене виключно в селянську традицію, а сучасним і модерним вважалося все, що не мало ідентифікаційного підґрунтя, лише карикатурне. Це явище отримало спеціальний термін — «шароварщина».
Ми відновлюємо розуміння традицій, бережемо пам’ять про наші корені, вивчаємо вплив народних естетик на сучасне мистецтво, культурну дипломатію та національну ідентифікацію.
І хочемо сформувати професійний погляд на те, як впливає традиція на сучасний дизайн та ідентифікацію. Як створювати нові потужні проєкти, які цікаві світу, є глобальними за сенсами і водночас ідентифікуються, як питомо українські, бо мають під собою наш національний ґрунт
ТРИ ПАНЕЛІ:
- «Традиції», «Ремесло», «Візія»
- Лекції, відео-візитівки best practice
КУРАТОР: Olesya Drashkaba
ІНІЦІАТОР: Фундація Дарини Жолдак
Запрошуємо дизайнерів, людей мистецтва, представників інституцій культури, ЗМІ, всіх хто цікавиться проявами етнічного і хоче знати більше і глибше.
ПАРТНЕРИ:
Ukrainian Institute - Український інститут — експертна, стала та авторитетна організація, що має системотворчу роль у міжнародній репрезентації України через потенціал культури.
Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) — національний центр народної культури. Провідний осередок збереження і примноження національної культурної спадщини.
Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один з найбільших художніх музеїв України, який має величезну збірку творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від ХV століття до наших днів.
ARTHUSS.com.ua — видавничий партнер. Видавництво, що спеціалізується на нон-фікшн та популярних арт-виданнях. Цікаво і легко про дизайн, мистецтво, моду та красу.
Kooperativ Hub — креативна бізнес-локація у центрі Києва. Спеціалізується на івентах у сфері підприємництва і креативної економіки.
Знаходиться за адресою: Велика Васильківська, 5, 5-й поверх.
Подія відбудеться у комбінованому варіанті: онлайн та офлайн.
Участь офлайн обмежена кількістю учасників з огляду на карантинні обмеження.
Онлайн-трансляція події відбудеться на сторінці Фундації Дарини Жолдак. Долучитися зможуть усі охочі.
Яка вартість участі офлайн?
Ціну квитка ви визначаєте самі. На місці буде можливість зробити благодійний внесок на рахунок Фундації Дарини Жолдак для поповнення фондів сільських бібліотек.
Форма, щоб зареєструватися на участь: https://cutt.ly/0hvz5bS
Посилання на захід: https://www.facebook.com/events/403288140824800