Від пласкої Землі до теорії відносності Ейнштейна: нова космічна колекція від авторів годинника, присвяченого Георгію Нарбуту

З давніх часів люди дивилися на зірки в спробах зрозуміти, як влаштований Всесвіт. Від великої кількості міфів і легенд до теорії відносності Ейнштейна. Більш ніж за 2000 років людство прийшло від теорії пласкої Землі та геоцентричної моделі до сучасного уявлення про будову Всесвіту, відправило людину в космос, досягнуло Місяця й починає підкорювати Марс.

Колекція HVILINA UNIVERSUM натхненна романтизмом космічних подорожей і присвячена завзятості й неймовірній винахідливості людини в пошуках істини. 

У цій колекції команда годинникової мануфактури спробувала відобразити перехід від бачення давніх астрономів та філософів до сучасних досягнень космонавтики й астрономії, який показує, наскільки сильно змінилося розуміння будови світу, що нас оточує. 

За основу концепції, що відображає уявлення древніх про Всесвіт, була взята геоцентрична система світу. Ця теорія була широко поширена в античності й стверджувала, що в центрі Всесвіту – планета Земля, навколо неї обертаються об’єкти Сонячної системи разом із Сонцем, а за Сонячною системою розташована «сфера нерухомих зірок» - усі інші світила, які могла бачити людина на зоряному небі. Ця теорія була основою античної й середньовічної астрономії та космології.

Одним із найбільш ранніх зображень зоряної карти, що представляє геоцентричну систему світу й зберіглося до нашого часу, є рукопис, датований IX сторіччям. 

Макробій, Коментар на Сон Сціпіона, рукопис IX сторіччя

У центрі на ньому зображена планета Земля, далі розташовані відомі на той час об’єкти Сонячної системи (зверніть увагу, що Сонце розташоване на карті посередині, між Венерою та Марсом).

Стилізація цієї карти знайшла відображення в дизайні циферблату на його лівій частині – як тогочасний символ уявлення про космос. 

На правій частині циферблату відображені ті ж небесні тіла, що й на стародавній зоряній карті, але вже у правильній послідовності їхнього розташування в Сонячній системі, символізуючи сучасне розуміння будови Всесвіту в цілому.

Усі написи на лівій частині циферблату зроблені латинською мовою, відповідно до стародавнього джерела. На правій частині – навпаки використана англійська мова, яка є сучасним втіленням латинської мови. Таким чином ми зобразили символічний перехід із однієї епохи в іншу.  

Колекція виконана в стилі унісекс у двох кольорах – navy blue і deep black. У годинниках встановлений кварцовий швейцарських механізм, корпус виконаний із нержавіючої сталі: у чорному кольорі – матовий з напиленням IPG, у синьому – полірований, скло сферичне мінеральне, браслет на міланському плетенні. Колекція вже доступна до передзамовлення.

Нагадаємо, що на український ринок годинникова мануфактура HVILINA вийшла з колекцією, присвяченою українському художнику-графіку Георгію Нарбуту. 

·
612
·
super 1
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна