Facebook Ad Creatives: Дизайн, текст та інші елементи, які збільшують конверсію

Уявіть собі: ви прогортаєте стрічку Facebook, і раптом на вашому екрані з'являється реклама з непрофесійним дизайном. Зображення нечітке, текст неясний, ви навіть не можете зрозуміти, що ж вони намагаються продати. Це приклад того, як не варто робити.

Створення дизайну реклами у Facebook може здатися складним завданням, вимагаючи уваги до безлічі деталей. Не дивно, що навіть досвідчені бренди та маркетологи можуть натрапляти на труднощі. Але якість дизайну є вирішальною, адже саме через візуальне представлення ми спілкуємось з аудиторією та презентуємо наш бренд.

У цій статті ми ділимось перевіреними порадами та секретами, які відкрили за багато років роботи в галузі. Ви дізнаєтеся, як створити рекламу у Facebook, яка не тільки приверне увагу, але й збільшить конверсію, перетворюючи перегляди на дії.

Вибір правильного формату реклами на Facebook

Перед тим як ви поглибитеся у деталі своєї майбутньої реклами на Facebook, важливо обрати правильний формат. На Facebook наразі доступно вісім основних типів реклам, кожен з яких служить унікальним маркетинговим цілям.

Різноманітні формати оголошень на Facebook включають:

 • Фото: одне зображення з коротким текстом. Ваша мета - створити потужне візуальне повідомлення за допомогою одного зображення.
 • Відео: дозволяє динамічно представити ваш бренд чи продукт.
 • Історії: переносять глядачів у повноекранний імерсивний досвід.
 • Месенджер: оголошення, що відправляються через Messenger, повинні бути лаконічними з чітким зображенням.
 • Карусель: показує до 10 окремих зображень або відео, кожне з яких має власне посилання.
 • Слайд-шоу: хороший спосіб поєднати звук і зображення, потребує менше даних, ніж відео.
 • Колекція: ідеальний для віртуальної вітрини ваших продуктів.
 • Ігрові: інтерактивні оголошення, які дозволяють користувачам випробувати гру чи додаток.

Кожен формат має свої переваги. Наприклад, якщо ви хочете показати багато продуктів, карусель або колекція будуть ідеальними. Якщо ваша мета - демонстрація продукту в дії, вибирайте відео або історії.

Наприклад, Henge Docks використовує формат каруселі для ефективного представлення своїх док-станцій, використовуючи кожен слайд, щоб максимально використати своє рекламне місце.

Під час розробки оголошення, обов'язково визначте, який формат найкраще відповідає вашим маркетинговим цілям. І не забувайте, що ви можете комбінувати різні типи оголошень для досягнення найкращих результатів!"

Формулювання цінностей та закликів до дії у рекламі на Facebook

Користувачі Facebook, переглядаючи контент на мобільних пристроях, затримуються на одному пості усього 1,7 секунди в середньому. Це означає, що ваше оголошення повинно миттєво привертати увагу, інтегруючи вашу ціннісну пропозицію безпосередньо в зображення і роблячи заклик до дії ясним та зрозумілим.

Яскравий приклад цього підходу - реклама від Babbel, додатку для вивчення мов. Завдяки використанню кольорового контрасту та жирного шрифту, заклик "Отримайте 6 місяців безкоштовно!" відразу приваблює увагу. Кнопка "Дізнатися більше" веде користувачів на цільову сторінку, що сприяє залученню трафіку.

При створенні реклами пам'ятайте: у вас є лише мить, щоб зацікавити глядача. Використовуйте цей короткий час максимально ефективно, привертаючи увагу до вашої пропозиції та роблячи заклик до дії чітким та легким для виконання.

Гармонія реклами та цільової сторінки

Реклама в соціальних медіа — це своєрідна обіцянка користувачам: "Натисніть тут, щоб отримати те, що вам обіцяно". Незбіжність дизайну між оголошенням на Facebook та цільовою сторінкою може суттєво знизити ефективність вашої кампанії, підвищуючи показник відмов.

Візьмемо приклад реклами від Wix, яка рекламує їх платформу для створення інтернет-магазинів. Вони досягли ідеальної гармонії між рекламою та цільовою сторінкою: однаковий дизайн, колірна гама, шрифти, розташування елементів. Це створює відчуття неперервності для користувача, підсилюючи довіру і спонукаючи до дії.

Коли ви розробляєте оголошення та цільову сторінку, пам'ятайте про важливість візуальної узгодженості. Це дозволить користувачам безперешкодно переходити від оголошення до вашого сайту, збільшуючи шанси на конверсію. Не втрачайте можливість досягти успіху через неуважність до деталей дизайну.

Забезпечення оптимального розміру зображень та відео

Коли ви розпочинаєте створення вашого оголошення, критично важливо переконатися, що зображення та відео мають відповідний розмір і пропорції. Неправильно відформатовані візуальні елементи можуть виглядати розмитими або спотвореними, що негативно впливає на сприйняття вашого оголошення.

Вибір ідеального співвідношення сторін забезпечує ефективне розміщення всієї важливої інформації та уникнення непотрібних просторів чи кадрування. Розгляньмо приклад від Університету Торонто, де правильно підібрані розміри забезпечують чистоту та професійний вигляд реклами.

Використання кольору як ключового елементу в рекламі

Кольори у вашій рекламі на Facebook можуть мати таке ж значення, як і саме зображення чи текст. Дослідження журналу Management Decision показує, що до 90% перших вражень про продукт формуються на основі кольору.

Коли ви обираєте кольори для реклами, важливо враховувати:

 • Контраст для привернення уваги.
 • Використання кольору для визначення ідентичності вашого бренду.
 • Асоціювання кольорів з певними емоціями або відчуттями.

Різні кольори можуть мати різний вплив на різні групи населення. Наприклад, синій і фіолетовий можуть бути привабливими для старшого покоління, тоді як молодь може віддавати перевагу яскравішим кольорам.

Враховуйте психологію кольорів при розробці реклами. Простота тут ключова - дотримуйтесь двох-трьох кольорів, щоб уникнути перенасиченості та відволікання уваги.

Наприклад, Xero використовує різні відтінки синього, щоб зробити головне зображення в центрі особливо помітним, підкреслюючи важливість концентрації на головних елементах.

Акцент на унікальних особливостях продукту у рекламі

Вказівка на унікальні особливості продукту на зображенні або відео може значно підвищити цінність вашої пропозиції. Це допоможе користувачам краще зрозуміти, чому ваш продукт вартий уваги.

Головна відмінність між перевагами та особливостями полягає в тому, що переваги визначають, як продукт може поліпшити життя користувача, тоді як особливості - це конкретні аспекти продукту.

Використовуйте ваші найкращі зображення або відео, щоб підкреслити ключові особливості. Можна використовувати лінії чи стрілки для підкреслення цих особливостей та надати опис.

Наприклад, якщо ви продаєте сумку, можна вказати на унікальні особливості, такі як шкіряний ремінець, багато кишень, або здатність вмістити чихуахуа.

Це особливо ефективно для ретаргетингу, де ви можете нагадати користувачам про унікальні функції продукту, які вони можуть бути пропустити під час першого відвідування сайту

Пріоритет мобільного дизайну в Facebook-рекламі

У 2020 році майже 80% користувачів Facebook відвідували платформу виключно через мобільні пристрої. Це підкреслює необхідність розробки реклами, оптимізованої для мобільних пристроїв.

Один з найбільш ефективних підходів - це створення вертикальних відео та зображень, які ідеально вписуються в мобільні екрани. Розгляньмо рекламу Qantas, де використано вертикальне відео для повного використання екрану смартфона. Вони мінімізували текст, дозволяючи відео самому говорити за себе.

Реклама починається з привабливого питання, а потім веде глядачів у віртуальну подорож по світу. Цей приклад показує, як простота та імерсивне відео можуть збільшити залучення.

Від вибору правильного формату оголошення, до використання кольорів та візуальних елементів для залучення уваги, ми підкреслили важливість кожного компоненту у процесі розробки реклами. Пам'ятайте, що успіх вашої рекламної кампанії залежить не тільки від того, що ви рекламуєте, а й від того, як ви це робите. Застосування цих порад зробить ваші рекламні оголошення на Facebook більш привабливими, ефективними та конверсійними.

1963