Інвентаризація, можливості, криза

Найцінніше, що кожен з нас може зробити, — провести власну інвентаризацію ресурсів. Інвентаризація — це трудомісткий процес, який вимагає часу, — саме його нам зазвичай не вистачає. 

Про автора

Ольга Нестеренко — власниця рекламної агенції Nebo ideas agency, володарка Effie Grand Prix, першою представила Україну в Roger Hatchuel Academy в рамках Cannes Lions, член журі міжнародних фестивалів ADC і Effie, спікер фестивалів, форумів і конференцій в напрямку маркетингу та бізнесу.

Про кризу

Моя агенція переживає кризу легше, ніж інші маркетингові та рекламні агенції. Я розумію, що нашим конкурентам довелося вийти із зони комфорту, ми ж у неї й не входили. Минуло трохи більше року, як ми провели ребрендинг, оновили філософію компанії, назву, послуги, дизайн у всіх його проявах, набрали нову команду і навіть переїхали в новий офіс. Я досконало знаю наші внутрішні процеси, і нинішня криза не стала першою за останній рік. Будь-які зміни є кризою для компанії, але саме в них криється потенціал зростання.

Оскільки ми останній рік живемо в стані кризи / зростання, я можу дати кілька слушних порад, як використати цей період турбулентності.

Найцінніше, що кожен з нас може зробити, — провести власну інвентаризацію ресурсів. Інвентаризація — це трудомісткий процес, який вимагає часу, — саме його нам зазвичай не вистачає. Не можу сказати, що зараз часу стало відчутно більше, але його трішки додалося. По-перше, ми менше розважаємося і не витрачаємо по кілька годин на дорогу. По-друге, стрес і криза підштовхують нас до переосмислення, на яке автоматично виділяється час у нашому графіку. Інвентаризація може стосуватися найрізноманітніших сфер життя.

Проєкти 

У нас нарешті з'явився час на клієнтів, до яких раніше не доходили руки. Багато проєктів сталися з моєю агенцією завдяки кризам. Для мене криза — це all in: ти можеш робити проєкти, як востаннє, тому що, можливо, скоро у тебе не буде агенції. 

Так вдалося реалізувати проєкти: «#нестыдноза» для baed stories, «Тисни лапу» для Uanimals, «Гуру карантину» для Happy Paw.

«#нестыдноза» для baed stories
«Тисни лапу» для Uanimals
«Гуру карантину» для Happy Paw

В історії є приклади, коли в найбільш невідповідний час «злітали» нові бренди. Наприклад, Друга світова війна зробила M&M's популярними в основному завдяки зручним упаковкам-циліндрам, які не займали багато місця в кишенях американських солдатів.

Співробітники

Під час кризи ти ясно бачиш, хто тобі дійсно потрібен, а кого можна безболісно втратити. Криза необов'язково означає звільнення, наприклад, ми ввели нового бухгалтера і юриста, працюємо з новими людьми.

Хобі

Здавалося б, наші хобі повинні відволікати й розважати, але часто вони стають ще однією роботою. У мене їх дуже багато: фламенко, бітбокс, сальса, басейн, планую повернутися на бокс і яхтинг. Криза й карантин дали мені час критично оцінити, які хобі дійсно потрібні, а які «з'їдають час».

Коло спілкування 

Звучить жахливо, але людей треба теж відбирати: від когось ти отримуєш тепло і ділишся любов'ю — це безцінно, з іншими — надихаєшся, з третіми — конкуруєш і заряджаєшся для роботи, а з четвертими — просто зливаєш час і сили.

Сервіси

Ми користуємося одними й тими ж сервісами щомісяця, навіть не замислюючись, чи немає чогось кращого. Зараз прийшов час запитати себе: «Чи дійсно моя майстриня з манікюру мене влаштовує?», «Чи можна підшукати нове СТО?», «Які ще є студії вокалу?».


Звичайно, жодна інвентаризація не убезпечить компанію від помилок і хвилювань. Ми постійно помиляємося, починаючи з написання слів українською і закінчуючи документами. Ось тільки всі ці помилки легше переживати й виправляти з бадьорим духом і підтримкою команди.

Важливіше за кризи залишається доброта: вона виробляє окситоцин — гормон любові й довіри. Він притупляє вироблення кортизолу, гормону стресу, якого у маркетологів і підприємців завжди багато.

1421