Офіс CHI Software – не тільки для людей

Коротка інформація про респондента:

ПІБ - Анна Савченко

Професія\посада - Employer Brand Specialist at CHI Software

Досвід роботи - рік працює у CHI Software, допомагаючи розвивати бренд роботодавця в Україні.

- Розкажіть, будь ласка, про компанію: які основна сфера діяльності, особливості продуктів\сервісів.

CHI Software – компанія, яка вже понад 15 років займається розробкою програмного забезпечення з фокусом на штучному інтелекті, великих даних, хмарних обчисленнях та інтернеті речей.

- Яка ж ваша історія створення?

У 2006 році все почалося з маленької веб-студії City Hall Illustrations (CHI), команди з десяти ентузіастів і великого бажання працювати над креативними проєктами. Ми починали свою діяльність як агентство, що надає послуги з дизайну UI/UX та фронтенд-розробки для локального ринку.

За два роки ми розширили стек технологій та експертизу: компанія почала рости, та незабаром City Hall Illustrations перетворилася на CHI Software Development Center.

За 15 років наша компанія зросла з 10 до 600+ спеціалістів. Наш головний офіс знаходиться в м. Лімасол (Республіка Кіпр) із представництвами в Україні, США та Японії.

Зараз наша команда може впоратися з багатьма технологічними викликами, оскільки маємо фахівців будь-якого рівня та спеціалізації, охоплюємо весь цикл розробки та будь-які його етапи.

- Скільки наразі офісів нараховує компанія і скільки з них pet-friendly?

До 24 лютого ми мали п’ять офісів: у Дніпрі, Києві, Запоріжжі, центр розробки у Харкові та тільки-но відкритий офіс у Львові. Харківський офіс був найбільшим, у ньому працювало понад 300 співробітників. Наразі відкриті лише дніпровський і львівський офіси – інші ми були вимушені тимчасово закрити.

Саме новий львівський офіс став нашим першим pet-friendly простором.

- Дивлячись на фотографії ваших офісів, таких футуристичних і лаконічних, дуже важко подумати, що сюди можна заходити з тваринами. Розкажіть, кому і коли прийшла ідея зробити офіси компанії відкритими і для домашніх улюбленців працівників?

Наприкінці минулого року, коли команди HR-менеджменту та маркетингу готували CSR-звіт і думали, як корисно провести наступний рік, виникла ідея зробити офіс компанії pet-friendly.

Сумно казати, однак війна змусила прискорити та запровадити ті ініціативи компанії, які були тільки в планах. Більшість наших співробітників евакуювалися разом зі своїми домашніми улюбленцями. Львівський офіс став прихистком для десятків працівників та тваринок, які втратили свої домівки в Харкові та Києві.

- Підкажіть, чи весь простір офісів доступний для тварин чи лише спеціалізовані кімнати?

Для тварин доступний весь простір офісу. Зустріти та провести час у компанії пухнастиків можна як у мітинг-румах, так і в опенспейсі.

- Ваші офіси завжди виглядають чистими, навіть в якійсь мірі стерильними. Підкажіть, як вдається їх підтримувати в такому вигляді після візиту домашніх улюбленців?

Наші співробітники є відповідальними господарями чотирилапих. Вони постійно піклуються, годують та самостійно прибирають за своїми домашніми улюбленцями. Таке ставлення до тварин допомагає підтримувати чистоту та порядок в офісі.

- А чи є у вас так звані “постійні жителі офісу”, наприклад, рибки чи котики?

Раніше в Харківському офісі ми мали акваріумних рибок, вони жили в кабінеті наших HR-менеджерів. Вчені вже давно говорять про заспокійливий ефект від спостереження за рибками – така акваріумна терапія захищає від перевантажень та стресу. Тому часто, коли в когось із співробітників не виходило швидко знайти рішення для робочої задачі або потрібно було переключити свою увагу та розслабитися, вони спостерігали, як рибки плавають, наздоганяють одна одну та їдять корм. На жаль, зараз “постійних жителів офісу” в нас немає, однак, можливо, незабаром вони також з’являться в Львівському офісі.

- Чи готували ви так званий план “Б”, тобто евакуаційних план для працівників?

Так, звичайно, компанія мала план швидкого реагування на випадок вторгнення російських військ на територію України. Після перших масивних обстрілів почався активний процес релокації – знаходитися в Харкові було небезпечно. 4 березня, після авіанальоту, наш офіс зазнав пошкоджень, тому більшість співробітників виїхали до центральної та західної частини України. Ми допомагали з пересуванням та житлом всім, хто цього потребував.

- Як ви евакуювали працівників харківського офісу?

Організованої евакуації всіх співробітників не було, оскільки люди з родинами приймали рішення виїжджати в різний час та в різних напрямках. Це ускладнювало задачу. Саме тому ми прийняли рішення забезпечити евакуацію співробітників в індивідуальному порядку.

- Чи займаєтесь ви підтримкою волонтерських\благодійних організацій, у тому числі і для тваринок?

CHI Software підтримує ініціативи волонтерських та благодійних організацій. У листопаді минулого року наші співробітники відвідали Харківський притулок для тварин КП “Центр поводження з тваринами”. Вони принесли речі для облаштування спальних місць тварин, корм, іграшки, миски та нашийники для собак, а також провели час із чотирилапими жителями притулку.

Окрім цього, від початку воєнних дій CHI Software щотижня переказує кошти на допомогу українській армії. Команда наших розробників створила мобільний додаток “BE WITH UA” – це благодійний проєкт, який допомагає збирати кошти для армії.. Користувачі проходять тести на знання Львівської говірки, а між тестами переглядають рекламу. Всі кошти від переглядів ми перераховуємо ЗСУ.

Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chi.bewithua

App Store - https://apps.apple.com/ua/app/be-with-ua/id1617855413

Також багато наших співробітників займаються волонтерською діяльністю після роботи. Вони допомагають закуповувати та доставляти амуніцію для військових, продукти харчування та одяг для цивільних, а також корм для домашніх тварин.

Наприклад, Android-розробник Максим допомогає нашим пухнастим друзям. Разом із командою волонтерів він розвантажує тонни кормів, допомагає організовувати мережу точок роздачі та доставку корму в гарячі точки Харкова. Щодня вони безкоштовно роздають корм щонайменше 15 людям із різною кількістю тваринок, а це від 150 до 500 кг.

- Знаємо, що ваша компанія бере участь у різнотипних івентах, як спортивних (змагання з волейболу), так і освітніх. Розкажіть, як саме ви допомагаєте розвивати освіту в ІТ сфері?

ІТ-галузь надзвичайно різноманітна та перспективна як для української, так і для світової економіки загалом. Ми в CHI Software робимо все можливе, щоб популяризувати IT та розширити спільноту галузі. Наша компанія є учасником Lviv ІТ Cluster, IT Dnipro Community, Kharkiv IT Cluster та IT Ukraine Association.

Наприкінці 2021 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. O.M. Бекетова ми заснували освітній проєкт – CHI IT Academy. Організація була створена за підтримки Євгена Черняка, президента CHI Software, та Володимира Дум’яка, засновника CHI Software.

Мета академії – забезпечити доступну та якісну освіту всім, хто прагне працювати в ІТ (технічним і нетехнічним спеціалістам), незалежно від віку та попереднього досвіду роботи.

- Скільки вже спеціалістів пройшли вашу освітню програму?

За час існування CHI IT Academy вже 75 студентів успішно завершили своє навчання.

- Чи приймаєте ви до себе на роботу людей після проходження вашої освітньої програми?

Так, після закінчення курсу ми допомагаємо випускникам працевлаштуватися. Всі студенти, які старанно навчаються, відвідують заняття та виконують домашні завдання, отримують рекомендації від лекторів академії та стають пріоритетними кандидатами на позицію інтерна або джуніора в CHI Software.

Контакти CHI Software:

Сайт - https://chisw.com/

Linkedin - https://www.linkedin.com/company/chisoftware/

Facebook - https://www.facebook.com/chisoftware

Instagram - https://www.instagram.com/chi.software/

======

Читайте також:

Sigma Software, з тваринами дозволено

Brainstack_ - IT компанія, куди можна прийти з домашнім улюбленцем

KindGeek - IT компанія з добрим серцем

OpenTag - Всі наші офіси pet-friendly

553