Післясвятковий період: пік продуктивності та можливості для маркетологів

Увага, маркетологи! Якщо ви пропустили важливу публікацію від Meta, то не хвилюйтеся - я тут, щоб розкрити всі деталі. Нещодавно Meta представила детальний 6-сторінковий посібник, який занурює нас у глибини маркетингових стратегій для післясвяткового періоду. Цей час, відомий як "п'ятий квартал" (Q5), охоплює кінець грудня та середину січня і є ключовим для підтримки та розширення продажів після свят. 

У цій статті ми детально розглянемо ці стратегії, щоб ви могли максимально використати цей унікальний час і підготувати ваш бізнес до успішного старту у новому році.

Чому Q5 важливий?

Q5 – це період, коли споживачі активно шукають розпродажі, використовують подарункові картки та витрачають грошові подарунки. Згідно з дослідженням YouGov, 41% покупців продовжують робити покупки після святкового сезону.

Особливістю Q5 є зниження витрат на рекламу, оскільки багато компаній знижують активність у рекламі, що відкриває простір для менш конкурентного ринку зі стабільним попитом. У січні вартість реклами (CPM) була в середньому на 15% нижчою від рівня 1 жовтня, а вартість придбання клієнта (CPA) знизилася на 4%, при цьому середній коефіцієнт конверсії (CVR) знизився лише на 8%.

Основні тактики для максимізації продуктивності у Q5

  • Мінімізація змін у кампанії: уникнення значних змін у кампанії може прискорити фазу навчання та оптимізувати продуктивність. Планування бюджету, нова функція, що буде впроваджена у 4-му кварталі, дозволяє планувати коригування бюджету без повторного навчання.
  • Автоматизація для підвищення ефективності: автоматизація допомагає оптимізувати різні важелі кампанії, включаючи креатив, таргетинг, розміщення та бюджет. Наприклад, планування рекламних кампаній в Advantage+ дозволяє краще контролювати кампанію з тією ж ефективністю та масштабом.
  • Відкриття нових аудиторій: знижені витрати на аукціони у Q5 створюють ідеальні умови для відкриття нових аудиторій. Advantage+ audience використовує ШІ для пошуку клієнтам за межами вже відомих аудиторій.
  • Урізноманітнення креативів: різноманітність креативів дозволяє відповідати на різні мотивації споживачів, такі як розпродажі, подарунки та новорічні обіцянки. Експерти з маркетингу радять розробляти креативи, які зачіпають різноманітні концепції, актуальні для післясвяткового періоду.
  • Використання даних для збільшення життєвої цінності: важливість даних у післясвятковому маркетингу полягає у зв'язку з клієнтами на всіх етапах їхньої подорожі купівлі. Користувацькі аудиторії можуть бути використані для ремаркетингу до тих, хто купив або отримав у подарунок продукти під час свят, щоб збільшити їхню життєву цінність.
  • Перевірка результатів: післясвятковий період також є ідеальним часом для економічно ефективного тестування нових тактик. A/B тестування може оптимізувати елементи кампанії Q5, надаючи цінні висновки для майбутніх стратегій.

Приклади ефективних післясвяткових маркетингових кампаній відомих брендів

Щоб надихнути вас на ефективне використання маркетингових стратегій у післясвятковий період, розгляньмо декілька прикладів успішних кампаній від відомих компаній.

Coca-Cola Canada: "Give Something Only You Can Give"

Реклама Coca-Cola оповідала історію батька, який робить усе можливе, щоб доставити лист дочки до Санти. Ця кампанія підкреслює важливість подарунків часу та уваги для близьких.

Taco Bell: "Giving Just Got Even Better"

Taco Bell використовував ідею подарункових карток як спосіб сказати "Ми вас любимо". Їжа виступає універсальною мовою, яка об'єднує людей.

Macy’s: "In Dad’s Shoes"

Реклама Macy's зображує дівчинку, яка на день потрапляє у взуття свого батька, щоб зрозуміти, скільки він ходить, та вирішує подарувати йому шкарпетки. Це відображає ідею простих, але значущих подарунків.

Starbucks: і #RedCupArt

Starbucks запрошував своїх підписників завантажувати креативні фотографії на Instagram, використовуючи нові святкові чашки та додавати хештег #RedCupArt. Це призвело до понад 1,000 публікацій від користувачів Instagram, які ділилися високоякісними фотографіями різдвяних чашок Starbucks, деякі з них навіть були опубліковані на офіційному профілі компанії.

Післясвятковий період відкриває перед вашим бізнесом неймовірні можливості для розвитку та успіху. Цей час може стати каталізатором для збільшення продажів і залучення нових клієнтів, якщо ви використаєте його з розумом. За допомогою продуманих стратегій, таких як мінімізація змін у маркетингових кампаніях, впровадження автоматизації, відкриття нових аудиторій, творчий підхід до реклами, ретельне використання аналізу даних та постійне тестування, ви можете повною мірою використати цей невикористаний потенціал.

Використання цих тактик, як підкреслює Meta, перетворить "п'ятий квартал" на унікальний період для росту та приваблення нових клієнтів, забезпечуючи вашій компанії успішний старт у новому році.

1928