Як сучасному видавцю використовувати кожен піксель сайту з максимальною вигодою

Сучасний медіаландшафт динамічно еволюціонує. Провідні аналітики, такі як Dentsu, прогнозують, що 2024 рік буде знаменний фокусом на мотивації та поведінці користувачів сайтів. Який досвід вони шукають? Чим керуються, коли йдуть на той чи інший ресурс? Що змушує їх повертатися знову і знову?

Тренди споживання контенту

Сьогодні споживання медіаконтенту стає все більш персоналізованим та нішевим. Ми обираємо статті, відео та подкасти, які резонують з нашими особистими інтересами, цінностями та світоглядом.

Важливо не забувати, що різні соцмережі та програми поступово уніфікують інтерфейси та функціонал. Це робить перехід між ними зручним для користувачів, але одночасно ставить перед брендами та кріейторами нові виклики: як виділитися на тлі конкурентів?

Щоб не відстати від уподобань аудиторії, брендам рекомендується:

 1. Відображати цю різноманітність у своїх кампаніях.
 2. Підтримувати нішеві медіа, які забезпечують представленість різних груп.
 3. Активно використовувати відеоконтент на трастових ресурсах та сайтах як потужний інструмент для зростання аудиторії.
Відеоформат стрімко набирає популярності. За даними 2022 року, 82% населення світу дивилися відео в інтернеті, і ця цифра неухильно зростає.

Для видавців це відкриває нові можливості:

 • Захопити та утримати увагу користувача.
 • Перетворити відеоролики на сайтах на ефективний інструмент для залучення читачів та значного збільшення доходу видання.

Редакторам контенту рекомендується робити ставку на відеоконтент, адже він:

 1. Збільшує цінність аудиторії для рекламодавців.
 2. Збільшує час, який користувачі проводять на сайті.
 3. Легко «шериться» в соцмережах.
 4. Покращує результати пошуку.
 5. Відповідає очікуванням споживачів, які очікують бачити більше відеоконтенту.

Важливо використовувати відеоконтент з урахуванням специфіки матеріалів. Іноді графіка, гіфки або фотографії можуть бути більш доречними. І це цілком нормально.

 Де відео працюватимуть якнайкраще

Headline Video від Membrana Media — це інноваційне рішення для розміщення відео, яке:

 • Замінює статичні зображення на сторінці  одразу після заголовку динамічними відеороликами.
 • Щодня оновлюється свіжими тематичними відео у багатьох категоріях.
 • Забезпечує видавцям доступ до якісного programmatic-попиту реклами в форматі In-Stream.

Видавці, які вже використовують відеоконтент на своїх сайтах, водночас отримують значну конкурентну перевагу, істотно збільшують прибуток та трансформують канали дистрибуції контенту.

Увага стала цінним ресурсом. ЗМІ конкурують за увагу аудиторії.

Щоб посилити ефект, видавцям рекомендується:

 • Використовувати відео в заголовках та всередині статей.
 • Експериментувати з різними форматами та стилями роликів.
Завдяки грамотному використанню відеоконтенту видавці можуть не лише задовольнити читача, але й значно збільшити прибуток.

Щоб відеоконтент працював якомога ефективніше у рамках маркетингової стратегії медіаресурсів, Membrana Media рекомендує видавцям:

 1. Провести ретельний аналіз цільової аудиторії, щоб зрозуміти її вподобання, потреби та поведінку. Це допоможе визначити оптимальні формати, теми та стилі відеоконтенту, які будуть максимально релевантними для аудиторії.
 2. Створити чітку стратегію використання відеоконтенту, яка буде відповідати цілям та задачам видання. Стратегія повинна включати в себе:
 • Цілі: що видавець хоче досягти за допомогою відеоконтенту? (збільшення залучення, трафіку, конверсій, brand awareness тощо).
 • Цільова аудиторія: кому адресовано відеоконтент?
 • Тематика: про що буде йти мова у відеороликах?
 • Формати: які формати відео будуть використовуватися? (короткі ролики, лонгріди, інтерв'ю, вебінари тощо)
 • Канали дистрибуції: де будуть розміщуватися відеоролики? (сайт видання, YouTube, Facebook, Instagram тощо)
 • Критерії успіху: як буде вимірюватися ефективність відеоконтенту?

3. Співпрацювати з професійними продакшн-студіями для створення якісного та engaging-контенту. Професійна команда допоможе:

 • Розробити креативні концепції для відеороликів;
 • Зняти та змонтувати відео на високому рівні;
 • Додати до відео графіку, анімацію та інші візуальні ефекти;
 • Написати сценарій та підібрати акторів (за потреби).

4. Використовувати сучасні аналітичні інструменти для відстеження та оцінки ефективності відеоконтенту. Це допоможе зрозуміти, що подобається аудиторії, а що ні, і на основі цих даних скоригувати стратегію.

Важливо пам'ятати, що створення та використання відеоконтенту — це постійний процес, який потребує вдосконалення та адаптації до нових трендів та потреб аудиторії.

Завдяки грамотному та комплексному підходу до використання відеоконтенту видавці можуть:

 • Задовольнити потреби та очікування читача;
 • Значно збільшити прибуток;
 • Підвищити впізнаваність бренду;
 • Зміцнити лояльність аудиторії;
 • Стати лідером у своїй ніші.
Видавці, які використовують відео на своїх веб-сайтах, уже обходять конкурентів і збільшують свій прибуток. Але це не єдине, що вони роблять; вони також радикально перетворюють способи розповсюдження контенту.

Майбутнє цифрових ЗМІ

Герберт Саймон, лауреат Нобелівської премії, стверджував, що в світі, перенасиченому інформацією, увага стає ціннішою за саму інформацію. Люди хочуть споживати контент, який є цікавим і легко запам'ятовується.

В сфері бізнесу та економіки увага також стала значущим ресурсом. Компанії, які можуть привернути увагу споживачів, успішно реалізують свої товари та послуги. А ЗМІ виступають найвпливовішими гравцями на ринку уваги.

У конкурентній ринковій економіці ЗМІ змагаються за увагу аудиторії. Тому з'являються новини, що поєднують розваги, сенсаційний контент та інші форми інформації. Статті стають більш динамічними, з додаванням розважальних та емоційних елементів.

Для збільшення ефективності варто використовувати відео у заголовках та всередині статей, щоб захопити увагу читачів та збільшити їх залучення. Для цього важливо експериментувати з різними форматами та стилями відеороликів, щоб знайти той, що найкраще працює для вашої аудиторії.

Відеоконтент — це потужний інструмент, який може допомогти видавцям та власникам медіаресурсів досягти своїх цілей та стати успішними.

1399