Як війна в Україні вплинула на пошукові запити: дослідження Serpstat

Весь світ користується Інтернетом вже 32 роки! ЗМІ, соціальні мережі, інтернет-магазини та десятки інших джерел допомагають нам ділитися, знаходити та порівнювати інформацію. 

Але люди діляться контентом в Інтернеті не лише заради лайків та коментарів. Ділячись реальним життям та проблемами, ми можемо попросити про допомогу, врятувати життя або зупинити зло. Крім розважальної інформації, в Інтернеті поширюються важливі факти та дані, що стосуються науки, охорони здоров'я, політики тощо. І остання тема зараз особливо популярна. Адже навіть у 21 столітті війна можлива.


2022-го року Україна зіткнулася з російською агресією. Serpstat — українська компанія, більшість наших колег мешкають тут. Тому це дослідження важливе для нас. І нам важливо, щоб ви читали його та ділилися ним.

Ми як команда українського SEO-інструменту вирішили проаналізувати пошукову видачу та зрозуміти, як змінилися тенденції ключових слів за час війни Росії проти України. Ми перевірили, що шукали люди з різних країн до війни і що шукають зараз. Результати дивіться у статті.


Як змінився контент в мережі

Крім того, що Інтернет містить величезну кількість інформації, він також є справжнім світовим суддею. Він допомагає нам побачити реальний світ, дізнатися та розказати правду. З 24 лютого українці та мільйони людей у всьому світі борються з російською пропагандою. Інфлюєнсери, знаменитості та політики роблять все можливе, щоб відкрити пропагандистам очі. Щоб дати світові можливість побачити всі жахи справжньої війни та розвінчати міфи про «рятувальну військову операцію»!

Вебсайти та новини сповнені фактів та даних, і з першого дня війни люди по всьому світу хочуть знати правду. Щоб переконатися в цьому, просто перевірте пошукові запити в США SE:

Завдяки інструменту «Трендові запити» від Serpstat, ми дослідили пошукову видачу. Наприклад, ми перевірили, що шукали росіяни до та під час війни:

До війни були такі ключові слова, як «фильм «Огонь», «салют в Москве», «лыжник Александр Ившин», «Блинкен отменил встречу», після початку війни — «bmw и volkswagen остановили производство автомобилей в России», «беженцы из Мариуполя», «путин очищение общества», «курс рубля к доллару», «война на Украине» (доречі, правильно В!!! Україні).

Запити в Україні: до війни — «летнее время», «неизведанное кино», «юваль ной харари», «нормандская четверка»; після початку війни — «обстрел детского дома в Ворзеле», «ракетный обстрел Киева», «приюты», «обстрел Киева 25 февраля».

Запити в США до і після початку війни:

Порівняємо дані по Австралії, Білорусі та Німеччині до війни та після її початку:

Трендові запити пошукових систем оперативно реагують на суспільний інтерес та настрої користувачів. Це цінне джерело інформації для ЗМІ та журналістів, оскільки воно дозволяє нам підтримувати зв'язок з людьми по всій країні та висвітлювати актуальні теми.

Аналізуючи тренди пошукових систем, ми спостерігаємо інтерес користувачів по всьому світу до ситуації в Україні. Це вплинуло на суспільну свідомість – тисячі людей вийшли на мітинги на підтримку України, за що ми вдячні їм.

Для журналіста, контент-маркетолога, редактора, який працює у новинному чи нішевому виданні, трендові пошукові запити – це нескінченне джерело ідей для контенту, який зараз у тренді. Досліджуйте тренди та створюйте «гарячий» контент для своєї аудиторії: статті, відеоогляди або аналітичні матеріали на теми, які ще не висвітлювали ваші конкуренти.

Як інформаційна війна впливає на пошукову видачу

Пошукова система миттєво реагує на події та адаптується під них. Неможливо приховати занепокоєння людей — пошукові запити трансформуються у нові пошукові підказки, спецелементи, обрані сніпети; все це поглинає будь-яку інформацію і поле правди процвітає.

Давайте подивимося, які обрані сніпети з'явилися під час пошуку «Ukraine»:

У зв'язку зі зростанням інтересу до війни, за словом Ukraine, з'явилося багато спеціальних елементів. Ми проаналізували цей запит у звіті «Схожі ключові фрази» та помітили, що всі варіанти ключового слова мають свій особливий елемент у пошуковій видачі. Сотні відеороликів, фотографій, статей, інтерв'ю та ін. - що підтверджують факти бойової обстановки.

Також знаменитості з усіх куточків світу діляться правдою про війну, намагаючись пролити світло на ситуацію для людей із затуманеною свідомістю.

Тепер пошукові системи показують військові новини і при пошуку за іменем знаменитості. Наприклад, Arnold Schwarzenegger чи Elon Musk:

Як бачите, приховати інформацію у 21 столітті неможливо, оскільки пошукові системи миттєво реагують на актуальні новини.

Це лише мала частина результатів! Ви можете самостійно перевірити дані у звіті Serpstat. Щоб протестувати інструмент «Трендові запити», просто замовте безкоштовну демонстрацію та подивіться, як він працює!


2072