Як використовувати і впроваджувати UGC: Чому відгуки користувачів цінніше за рекламу?

Інформаційний шум досягає своєї пікової точки, тому брендам стає все важче привертати увагу споживачів. Але є один інструмент, який не тільки допомагає виділитися, але й підсилює довіру до бренду – це UGC (User-generated content), або контент, створений користувачами.

Від відгуків на сайтах до відеооглядів на YouTube, від фотографій у соціальних мережах до рекомендацій у блогах - UGC стає потужним інструментом маркетингу. І це не просто модний тренд, а ефективна стратегія, яка дозволяє брендам збудувати глибокі відносини зі своєю аудиторією, залучаючи її до співпраці.

У цій статті ми розглянемо, як великі та малі компанії використовують UGC для підвищення своєї видимості, залучення нових клієнтів та підсилення лояльності наявних. Ви дізнаєтеся про успішні кейси, методи мотивації користувачів до створення контенту та про те, як правильно працювати з отриманими відгуками.

Юзери = UGC

Коли користувачі самостійно створюють та публікують пости, розповідаючи про ваш проєкт, вони вводять свою аудиторію в курс справи щодо ваших продуктів чи послуг. Це не просто реклама - це рекомендація від довіреної особи. Ви, своєю чергою, можете використовувати цей контент, ділячись ним зі своєю аудиторією, що сприяє підвищенню її лояльності та довіри до бренду.

Основна перевага стратегії UGC полягає в тому, що ваш бізнес регулярно отримує свіжий та актуальний контент. А головне - його авторами є самі користувачі, ваші поточні або потенційні клієнти. Це дозволяє побудувати міцний міст довіри між брендом та його споживачами.

Залучення аудиторії через контент від користувачів: як мотивувати до створення UGC

Стимулювання користувачів до створення власного контенту (UGC - User-Generated Content) відкриває нові горизонти для просування бренду, залучення нових клієнтів та зміцнення відносин з наявною аудиторією. Розглянемо ключові переваги такого підходу та способи його реалізації:

Переваги використання UGC:

 • Довіра та авторитет: Відгуки від реальних користувачів підвищують довіру до вашого продукту чи послуги, сприяючи прийняттю рішення потенційними клієнтами.
 • Органічний ріст: Контент, створений користувачами, легко отримує вірусне поширення в соцмережах, сприяючи природному збільшенню аудиторії.
 • Посилення лояльності: Активні автори контенту відчувають більший емоційний зв'язок з брендом, що може перетворити їх на відданих клієнтів.

Методи залучення аудиторії на створення UGC

Репости фото з особистих сторінок зближують споживача і компанію. Бренд дарує людині порцію слави, а вона відповідає на це своєю прихильністю. Наприклад, після презентації капсульної колекції JLOxINGLOT в акаунті Inglot публікуються репости відгуків від візажистів зі згадкою профілю майстра.

Програма лояльності -– ефективний інструмент для створення UGC-контенту. Наприклад, за відгук можна отримати знижку в розмірі 10% від вартості покупки.

Подібним чином діє Tarte, відомий косметичний бренд. Компанія дарує бонуси за думки учасників програми лояльності про придбані продукти. Ще на офіційному сайті Tarte є стрічка з фотознімками - після появи нового відгуку вона оновлюється.

Також компанія Kitfort пояснює свої низькі ціни відсутністю витрат на рекламу. Просування бренду відбувається завдяки відгукам і публікаціям клієнтів. Компанія відправляє покупцям дрібну побутову техніку в подарунок за відгук і регулярно проводить конкурси для творців UGC.

Механіка роботи з відгуками

 • Умови участі: Визначте формат відгуку, тривалість акції та умови для учасників.
 • Мотивація: Наприклад, відгук може бути відправлений в чат-бот, після чого модератори перевіряють його та надають промокод на знижку.
 • Відстеження згадок: Використовуйте інструменти, такі як Google Alerts, для відстеження згадок вашого бренду в інтернеті.

Що важливо пам'ятати під час використання контенту

Правило №1. Завжди запитуйте дозвіл творця. Публічне розміщення контенту ще не означає, що автор згоден на його поширення брендом. При використанні чужих матеріалів запитуйте згоду творця на конкретний спосіб застосування. Так ви збережете свою репутацію і захистите бренд від проблем, пов'язаних із порушенням авторських прав.

Правило №2. Вказуйте автора контенту. Вкажіть ім'я творця, дайте посилання на оригінальний матеріал або акаунт автора. Таким чином ви висловите свою вдячність автору. А ще інші користувачі зможуть переконатися, що контент дійсно створений звичайною людиною.

Формати контенту від користувачів

 • Огляди: Користувачі діляться власним досвідом, вказуючи на переваги та недоліки продукту.
 • Рекомендації та поради: Досвідчені користувачі надають корисні поради, як найкраще використовувати продукт.
 • Історії використання: Цінні історії про те, як продукт допоміг користувачам досягти своїх цілей.
 • Відеоогляди: Демонстраційні відео, які візуалізують переваги продукту.

Пріоритетні платформи для розміщення UGC

 • TikTok: Швидко зростаюча платформа з активною молодіжною аудиторією.
 • Reels Instagram: Короткі відео, які можуть швидко набирати популярність.
 • Stories Instagram: Тимчасовий контент, який може залучити велику кількість переглядів.
 • Пости в соціальних мережах: Традиційний спосіб взаємодії з аудиторією.

Лише погляньте, яка глибина залучення аудиторії мікроінфлюенсерів:

І ще трохи статистичних даних про важливість UGC:

 • 70% споживачів вірять контенту від користувачів більше, ніж офіційному брендовому контенту.
 • 79% користувачів стверджують, що UGC впливає на їх рішення про покупку.
 • Товари з фотографіями з соціальних мереж купують у 6 разів частіше.
 • 72% покупців сприймають онлайн-відгуки на рівні з особистими рекомендаціями.

Приклади від відомих компаній

MakeUp Club: спільнота понад платформи

Один з найбільших інтернет-магазинів косметики в Україні, MakeUp, пішов далі за рамки звичайного маркетингу в соціальних мережах. Вони створили власне співтовариство - MAKEUP Club. Це не просто спільнота, це місце, де користувачі можуть обговорювати продукцію, ділитися відгуками та отримувати ексклюзивні пропозиції. Цей підхід дозволив MakeUp зміцнити відносини зі своєю аудиторією і створити глибокий зв'язок з клієнтами.

АТБ челендж: від пакетів до вірусного успіху

АТБ, одна з найбільших роздрібних мереж України, запустила челендж, де користувачі могли показати свою креативність з використанням пакетів магазину. Це було не тільки весело, але й стало частиною великої соціальної кампанії. Через такий нестандартний підхід до маркетингу, АТБ змогла залучити велику кількість учасників і отримати величезний резонанс в мережі.

Отримуйте бонуси за свою думку з Цитрус

Коли Цитрус вирішив зібрати відгуки своїх клієнтів на hotline.ua, вони не просто попросили про це. Вони запропонували справжню вигоду! Залиште відгук, надішліть заявку на сайті для підтвердження, і отримайте 100 бонусів на свій особистий рахунок.

Бонуси від INFOBUS за відгуки

Перевізник INFOBUS запускав тимчасову акцію на збір відгуків. Вони вказували місця для розміщення відгуків, а також після цього користувачі повинні були скинути звіт у спеціальний чат-бот модератор.

UGC та Agromarket

Компанія Agromarket регулярно запускає подібні акції, які мотивують їхню цільову аудиторію створювати контент з рекомендаціями продукції. Найчастіше це акції з часовими рамками – фото або відео.

Отримайте подарунок від MOYO за ваш відеоогляд

MOYO, популярний магазин електроніки, представляє акцію для своїх клієнтів: "Зробіть відеоогляд з хештегом #відеороспакуванняМOYO і отримайте від нас 300 або 1500 грн!"

Інструкція крок за кроком від Medipeel

Medipeel використовує прямий підхід до створення UGC, надаючи своїм користувачам докладну поетапну інструкцію. Це не тільки спрощує процес для користувачів, але й забезпечує, що вони отримують правильний формат відгуків, які компанія шукає.

Відгуки в обмін на гроші

Gamehall пропонує своїм клієнтам фінансову мотивацію за відгуки. Це прямий і ефективний спосіб залучення користувачів до активної участі та створення контенту, який може допомогти іншим покупцям прийняти рішення про покупку.

UGC, або контент, створений користувачами, давно перестав бути просто "гарним доповненням" до маркетингової стратегії. Він став невід'ємною частиною успішного бренду в сучасному цифровому світі. Через автентичність та особистий досвід користувачів, UGC створює міцний міст між брендом та його аудиторією, підсилюючи довіру та лояльність.

3289