+136% доходу за місяць. Як спрацювала гейміфікація у ніші автотоварів

Здавалось би, де шини з дисками, а де — гейміфікація. Команда Promodo залишила припущення в стороні та зробили для Shiny-diski класну гру. Результат: +136% доходу за місяць.

Нашою ціллю було збільшення бази активних email, але додатково ми залучили й існуючих клієнтів. Розробили віджет на сайті, створили гру з гарантованим призом, використали додаткові інструменти Retention-маркетингу. Більше про саму механіку — розказали у цьому кейсі.

Що було на початку?

Перед початком робіт з впровадження нових інструментів, на сайті Shiny-diski вже існували кілька точок збору контактів у форматі pop-up та форма в футері. Мотивація для користувачів — знижка за підписку. Такий формат комунікації стабільно забезпечував дохід у каналі, проте нам треба було розширити базу підписників напередодні максимальної активності продажів. 

Що ми придумали?

Спробувати гейміфікацію, оскільки така активність показує гарні результати в інших нішах. Щоб оцінити релевантність цього формату для цієї, ми спланували майбутні результати, використовуючи бенчмарки з інших сегментів ринку. Прогноз повністю відповідав цілям клієнта щодо каналу, тому ми розпочали підготовку до впровадження нового формату комунікації на сайті Shiny-diski.

Візуалізація головного екрану активності

Для виклику активності розробили pop-up, а заохоченням до його відкриття була пропозиція отримати приз.

Pop-up на сайті для виклику гейміфікації

Технічна реалізація

Ми витратили місяць на технічну реалізацію активності, яка передбачала участь команди контенту та технічних спеціалістів Promodo, а також розробників клієнта.

Ми уважно ставимося до безпеки даних та можливостей зламу гейміфікації або хакерської атаки. Щоб її уникнути, додали проміжний етап — підтвердження електронної пошти користувача.

Механіка гейміфікації

1. Користувач вводить свій email для участі в грі.

Візуалізація активності

2. На вказаний email надходить лист зі сторінкою гри.

Лист з посиланням на сторінку гри

3. Після того, як користувач переходив за посиланням у листі — він мав змогу обрати свій шлях та виграти один з п'яти призів:

Візуалізація отримання одного з подарунків за участь у грі

Після того, як протестували механіку, розмістили на сайті плашку для переходу на лендінг гейміфікації та повноцінно запустили активність.

Візуалізація розміщення pop-up з гейміфікацією

А для додаткового залучення клієнтів розробили стратегію комунікації в проморозсилках. У період активностей важливо комунікувати не лише з новими клієнтами, але й з поточними — це збільшує лояльність до бренду.

Що зробили:

  • Проморозсилку про запуск активності.
  • Відправили лист з нагадуванням, що розіграш триває.
  • Відправили лист з нагадуванням про останні дні розіграшу.
  • Також в період дії активності додавали окремий банер на сайті для переходу на неї.

Наші результати

Впровадження гейміфікації на сайті сприяло зростанню зацікавленості користувачів. Попри те, що люди не купують шини щомісяця, активність допомогла залучити користувачів на інші категорії товарів.

Впродовж місяця роботи активність забезпечила понад половину всіх транзакцій на сайті. Цифра виявилася більшою, ніж загальна кількість замовлень, які приніс віджет підписки протягом всього 2023 року.

Що далі?

Оскільки формат гейміфікації отримав відгук у цільової аудиторії, ми вирішили розширити кількість та формати активностей на сайті. Це рішення сприятиме залученню більшої кількості користувачів до комунікації та подальшому впливу на рішення про покупку.

303