336% зростання трафіку для інтернет-магазину покрівельних матеріалів

Клієнт

Український завод з виробництва та збуту покрівельних матеріалів, до товарних позицій якого входять євроруберойд, бітумна черепиця, геотекстиль, шипоподібна мембрана та комплектуючі.

Наша задача

Зростання позицій та цільового пошукового трафіку за пріоритетними напрямками:

 • Євроруберойд
 • Бітумна черепиця
 • Шипоподібна мембрана

Вихідні дані, особливості проєкту

Регіон: вся Україна, з акцентом на просуванні під міста, де завод має власні представництва.

Перелік міст:

 1. Київ
 2. Харків
 3. Львів
 4. Дніпро
 5. Одеса
 6. Запоріжжя
 7. Миколаїв
 8. Черкаси
 9. Суми

Пошукова система: Гугл

Платформа сайту: OpenCart

Мова: українська, російська

Початок робіт: травень 2023

Варто зауважити, що вперше проєкт зайшов до нас у грудні 2021 року, проте повномасштабна війна змінила плани клієнта, через що було взято довгу перерву. За короткий час (між взяттям проєкту в роботу і паузою) команда Aweb встигла базово зібрати семантику, закупити невелику кількість посилань та почати готувати карту редиректів.

Перша і найголовніша задача, що постала перед нами після перерви вже у травні 2023 року, — перенести всі мовні версії сайту (україно-, російсько-, англомовну) на одну CMS.

Аналіз ніші

У даній тематиці в топі ранжуються:

 • великі інтернет-магазини та агрегатори на кшталт «Епіцентр К», Prom, Rozetka;
 • конкуренти з виробництва аналогічної продукції;
 • інтернет-магазини, що спеціалізуються виключно на будматеріалах;
 • дошки оголошень типу OLX;
 • подекуди інформаційні веб-сайти.

Аналіз конкурентів

На етапі прийому проєкту в роботу, наші фахівці провели порівняльний аналіз базових метрик сайту, що просувається, і прямих конкурентів (всі дані взяті з сервісу Ahrefs.com):

Порівняно з конкурентами, непоганий DR, проте низький трафік і незначна кількість ключових слів у топі. Оскільки сайт переїхав на основну CMS, це опрацювання семантики і кластеризація — майже з «чистого листа».

Процес роботи

Карта редиректів

Основні роботи ми почали з об’єднання інтернет-магазину та сайту-візитки, додавання англомовного варіанту сайту у якості піддомену, і викатки оновленого сайту на OpenCart (до цього сайт-візитка та інтернет-магазин були на різних платформах — фреймворк Zend та CMS OpenCart відповідно).

Ще на початковому етапі робіт, наші спеціалісти побудували карту редиректів, яка допомогла акуратно перенести сайт, не втративши поточного трафіку. Редиректи ми реалізовували на всіх трьох версіях сайту:

 • сайт-візитка (російсько/україномовна);
 • інтернет-магазин (російсько/україномовна);
 • англомовний сайт візитка.

Для перенесення і впровадження всіх необхідних змін, ми задіяли програмістів та контент-менеджерів Aweb.

Внутрішня оптимізація

Паралельно ми провели докладний технічний аудит сайту для виявлення критичних помилок у внутрішній оптимізації, перевіривши його за 41 пунктом. Доробки на сайті були потрібні за 16 пунктами, 12 з яких мали високий пріоритет.

Перелік усіх рекомендацій:

Перевірка сайту на відповідність вимогам Інструкції для асесорів

При ранжуванні сторінок, Гугл приділяє особливу увагу EAT-факторам (експертність, авторитетність та достовірність). Також подібні правки націлені на покращення поведінкових факторів, оскільки сприяють розширенню корисної інформації та покращенню навігації по сайту в цілому.

Приблизний список покращень, реалізованих нами на сайті:

 1. Надали рекомендації з оформлення головної сторінки, включно з правильним відображенням контактів, сертифікатів та окремих блоків, наявність яких додатково покращить внутрішнє перелінкування.
 2. Прибрали зайві сторінки у футері та натомість додали кілька нових.
 3. Зробили сторінки про доставку і оплату більш інформативними.
 4. Вивели інтерактивну мапу у нижній частині ключових сторінок сайту.
 5. Додали FAQ-блоки на сторінки важливих для клієнта категорій.
 6. Також опрацювали картки товарів, додавши корисні блоки, як то «Супутні товари».

Нарощування маси посилань

Зовнішня оптимізація є настільки ж важливою у просування сайту, як і внутрішня. Першочергово ми провели комплексний аудит наявної маси посилань, проаналізувавши всіх донорів за Ahrefs і Search Console, та відхиливши неякісні майданчики за допомогою Google Disavow Tool.

На старті робіт сайт, що просувається, мав такі показники:

 • домени-донори — 113;
 • всього посилань — 855;
 • DR — 26;
 • 44 домени з низькоякісними та спамними посиланнями ми відправили на відхилення за допомогою Disavow.

За трохи більше, ніж півроку роботи, ми отримали 198 якісних посилань, розміщених на 68 унікальних доменах. В рамках лінкбілдінгу в тому числі закуповувались посилання на авторитетних трафікових інформаційних сторінках сайтів з будівництва та ремонту, що є ідеальним варіантом для виробника та інтернет-магазину покрівельних матеріалів.

Оптимізатори проєкту підготували стратегію роботи з посиланнями, якої дотримувалися під час виконання:

 1. Періодичне розміщення 10-15 природних безанкорних посилань на форумах.
 2. Щомісячна закупівля 5-10 «вічних» посилань на біржах для сторінок, що просуваються. Тип анкорів: посилання, безанкорні посилання, ПВ-посилання, посилання з розведеними анкорними текстами. Майданчики: українські новинні та тематичні ресурси.
 3. Періодичне розміщення 1-2 посилань на трастових тематичних майданчиках.
 4. Щомісячний перегляд та коригування стратегії роботи з посиланнями за результатами аналізу досягнутих позицій за цільовими запитами;
 5. Моніторинг появи спамних донорів на проєкті — за виявленні у списку донорів майданчиків з низькими показниками якості, ми відхиляли їх за допомогою сервісу Google Disavow.

Ключові вимоги для копірайтерів:

 • стаття обов’язково має відповідати тематиці сайту рекламодавця (найчастіше оптимізатор заздалегідь обирав тему і прописував до неї H1, Title);
 • зміст статті має відповідати анкор-листу;
 • назва статті має містити анкори;
 • посилання в тексті розміщувати максимально природно у читабельній формі — заборонене розміщення в першому та останньому реченні, у заголовках, а також на початку або в кінці речення;
 • перше посилання має розташовуватися якомога ближче до початку статті, друге — у середині статті, причому посилання не повинні розташовуватися близько один до одного.

Скріншот графіка зростання кількості доменів-донорів за ahrefs.com:

Всі донори, на яких ми розміщуємо посилання, ретельно перевіряються фахівцями нашої компанії за власною скоринговою моделлю оцінки якості донорів, що враховує цілий комплекс показників і факторів.

Семантичне ядро

У порівнянні з конкурентами, головною проблемою була невелика кількість ключових запитів, за якими ранжувався сайт. Якщо до початку просування щомісячний трафік складав 1176, а ключових запитів у пошуку було 639, то за більше, ніж півроку, ці показники збільшилися кратно:

При цьому суттєво збільшилася і частка ключів, які вийшли в топ 10 Гугла:

Контент

Основна вимога до контенту — достовірність і коректність інформації. Власне, клієнт дуже добре розбирається у покрівельних матеріалах та комплектуючих, тож ми вирішили, що кожна стаття перед розміщенням проходитиме його перевірку.

Ми зібрали та кластеризували семантику для україно- та російськомовної версій, поставили чітке технічне завдання, яке включало структуру, блоки FAQ і таблиці. Ключовими вимогами до копірайтерів були:

 • текст має бути технічно грамотним;
 • зміст має відповідати підготовленій структурі та містити ключові запити, в тому числі у назві й підзаголовках;
 • текст має бути унікальним і розгорнутим;
 • якщо на сторінці вже наявний текст і таблиці з технічними характеристиками, дотримуватись їх суті (деякі вже наявні й добре написані розділи ми залишали, доповнюючи їх нашими текстами);
 • відштовхуватись від характеристик і тієї інформації, що надає клієнт.

Після написання пробних завдань кількома нашими виконавцями, для проєкту виділили та закріпили копірайтера, до текстів якого у клієнта майже не було зауважень, а технічні знання і стилістика його викладу цілком підходили. Кожна стаття проходила перевірку редактором, оптимізатором і клієнтом. Якщо на якійсь із ланок поставало питання доцільності того чи іншого речення або фрази, копірайтер переглядав і покращував тексти.

Варто зауважити, що тексти для сайту виробника несли додаткову іміджеву цінність, оскільки могли багато чого сказати про обізнаність і досвідченість представників компанії. Також ми вписували всі ключі, включаючи розбавлені форми та у різних відмінках.

Крім цього, ми додавали до сторінок таблиці з детальними характеристиками, зображення з прописаними alt й авторські відео від компанії.

У такому форматі ми опрацювали сторінки всіх трьох пріоритетних категорій у двох мовних версіях (Євроруберойд, Бітумна черепиця, Шипоподібна мембрана), а також фільтри за містами та характеристиками товарів.

Приклади топ 1 сніпетів з видачі за пріоритетними запитами:

Внутрішнє перелінкування

Важливою складовою швидкої індексації сторінок є якісне внутрішнє перелінкування. На початку робіт воно було слабким, через що деякі сторінки не потрапляли в індекс пошукової системи тижнями та навіть місяцями.

Для покращення внутрішньої перелінковки ми вжили ряд заходів, зокрема:

 1. опрацювали файл sitemap.xml, який спершу не був налаштований на мультимовність;
 2. додали на сайт сторінку другого рівня, що включає URL всіх інших сторінок;
 3. додали до таблиць з характеристиками товарів посилання на той чи інший фільтр

Приклад такої таблиці з виділеними в ній посиланнями на відповідні фільтри:

Одразу після цих нововведень сторінки сайту почали швидко індексуватись: ті, що до цього не потрапили у пошук, з’явились там; ті, що чекали на переіндексацію після додавання текстів та інших апдейтів з покращення, проіндексувалися лише за кілька днів. Наразі проблем з індексацією сайт не має.

Підсумки

За 7 місяців робіт над проєктом, нашим спеціалістам вдалося збільшити відсоток виведення запитів пріоритетних категорій:

 • у топ 10 — з 8% до 88%;
 • у топ 5 — з 5% до 75%;
 • у топ 3 — з 5% до 58%

Приклади зростання позицій:

За останні півроку кількість ранжованих запитів збільшилася на 976, а трафік збільшився на 2,7К (за даними Ahrefs).

Також збільшилася кількість і покращилась якість зворотних посилань.

Загалом, починаючи з травня 2023 року, безкоштовний пошуковий трафік виріс на 215% й наразі тримається на високому рівні в активні сезони. Якщо ж брати до уваги, що вперше проєкт зайшов до нас у грудні 2021 року, після чого були проведені мінімальні роботи, а потім розпочато велику перерву через повномасштабну війну в Україні, то показник збільшення трафіку сягає 336%.

Що далі

 • Ми продовжуємо роботи з покращення юзабіліті сайту за ТЗ клієнта.
 • Наші спеціалісти нарощують масу посилань, розширюють семантику та додають нові сторінки фільтрів. Також опрацьовують мікророзмітку, оптимізацію сторінок та інші фактори, що вплинули на позиції після багатьох апдейтів від Гугла.
 • Команда проєкту продовжує пошук точок зростання.

Висновок

Незважаючи на паузу у просуванні та непросту ситуацію в країні, нашій команді вдалося зайняти очікувані позиції та досягти поставленої мети щодо зростання трафіку.

Основні фактори успіху:

 • комплексний підхід у роботі над просуванням: технічна, внутрішня та зовнішня оптимізація;
 • робота над факторами E-A-T;
 • покращення внутрішнього перелінкування;
 • написання якісного, структурованого контенту технічно підкованим копірайтером;
 • робота з розширення семантики та створення нових посадкових сторінок;
 • вибір якісних донорів та закупівля посилань.

Відгук клієнта:

«Задоволені, нам все подобається. Перші результати вже бачимо, звісно, це ще не зовсім той максимум, який би ми хотіли бачити, але позитивну динаміку бачимо. В комунікації все теж добре»

Учасники проєкту

Менеджер проєкту: Олександра Несіна

Оптимізатор: Аліна Уткіна

Лінкер: Євген Федченко


Кейс опублікований компанією Авеб

1220