Аптечний турбобрендинг: нова комунікація мережі АНЦ

Комунікаційне агентство DSTRCT запустило комплексну рекламну кампанію 360° для однієї з найбільших українських аптечних мереж — АНЦ. Команда розробила комунікаційну стратегію, визначила архетип бренду, реалізувала візуальний ребрендинг основних брендгероїв, створила додаткових персонажів, реалізувала анімаційні ролики, фірмовий стікерпак, анімовані стікери для Telegram, а також візуальні гайдлайни.

АНЦ — це...

“Аптека АНЦ”, “Аптека Копійка”, “Аптека Шар@” — мережа аптек, яка сьогодні налічує більше 965 аптечних пунктів у 136 містах країни та щороку обслуговує понад мільйон клієнтів. Окрім того, АНЦ - одна з найсучасніших аптечних мереж в Україні, яка невпинно впроваджує останні інновації: зокрема, роботизовану подачу товарів, а також планшети для швидкого оформлення замовлення.

Завдання 

На оновлення своєї комунікації компанія не наважувалася доволі довго. Слоган мережі “Рішення великих та маленьких проблем” разом з відомим зображенням молодої жінки та дівчинки у костюмах лікарів не змінювалися впродовж 10 років.

Але нарешті настав час для “великих та маленьких” іміджевих змін, а також нової комунікаційної стратегії. 

Ре(Візія) бренду

Наше знайомство з АНЦ ми розпочали з ретельного вивчення усіх процесів роботи цієї мережі аптек. І щоразу переконувались в тому, наскільки якісно вони турбуються про здоров’я, комфорт та вигоду свого клієнта. Це круто, адже турбота - саме те, що кожен із нас хоче отримати під час візиту до аптеки. Тож і в основу бренду ми заклали архетип “Турботливий”.

CEO агентства DSTRCT Євгеній Конончук

Нова комунікація

Відчуття турботи транслюється в усіх аспектах комунікації:

  • Tone of voice — дружній, доброзичливий та відкритий.
  • Нове комунікаційне повідомлення — #турбовигода. У ньому об’єднали ключову ідею кампанії про “Турботу” з конкретним згадуванням про супервигоду для клієнта та турбошвидкістю аптеки.
  • В залежності від місяця, використовуються і додаткові повідомлення. Наприклад, “стАНЦія любов” у лютому. Вони допомагають підкреслити той чи інший сезон відповідно до інфоприводу або акційної пропозиції.

Крім того, було здійснено ребрендинг головних героїв — молодої жінки та маленької дівчинки. Для того, аби вдало передати емоції турботи та тепла, персонажі зображені в мультиплікаційному стилі — cartoonish.

Також в родині персонажів бренду з’явилися і декілька нових облич, наприклад, робот. Він ілюструє інноваційність аптеки, а саме - роботизовану подачу товарів. Більшість аптек АНЦ оснащені роботами Pharm Bot, які замість провізора за лічені секунди (а точніше, за 8 секунд) видають покупцям замовлення.

Щоб нагадати клієнтам про широкий асортимент та категорії товарів, як-от “Краса та догляд”, “Щоденна гігієна” та інші, команда ввела відповідних 11 додаткових персонажів: ілюстрований крем для обличчя, зубну щітку тощо. 

А для дотримання фірмового стилю усіх героїв бренду було розроблено детальні гайдлайни. У них дизайнери проілюстрували кілька положень тіл усіх персонажів, а також кольори, які слід використовувати для друку та роботи з мультимедійними носіями.

До того ж, АНЦ разом з DSTRCT випустили рекламні анімаційні ролики. Кожен відеосюжет демонструє певний лайфхак про те, як ліпше потурбуватися про ближнього.

А для активних користувачів месенджера Telegram було створено серію анімованих стікерів з персонажами бренду (їх можна завантажити за посиланням).
Водночас для своїх офлайн-клієнтів бренд щомісяця випускає фірмовий друкований стікерпак, отримати який можна в будь-якій аптеці АНЦ.

3426