Чи є ІТ в регіонах? SoftServe шукав ІТшників у замку, серед озера та на березі моря. Кейс ROAD SHOW на 10 міст України

Взимку 2021 наша маркетинг-команда загорілася ідеєю ROAD SHOW – ми вирішили приїхати у 10 міст України та провести там зустрічі з нашими фахівцями та місцевим ІТ, щоб посилити свою присутність у регіонах, ставати невід’ємною частиною локальних ІТ-спільнот. Як саме це пройшло, наскільки важко організувати заходи в регіонах у пандемію та наскільки вдалий такий експеримент – докладніше у цьому кейсі.

Зеновій Павлюк, Director of HR Marketing, SoftServe

У 2021 році, робоче місце може бути де завгодно: можна поїхати у воркейшн, провести онлайн-дзвінок хоч з машини чи зустрітися з командою в офісі. А щоб отримати круті можливості для розвитку, більше не обов’язково переїжджати до Києва чи Львова. ІТ-фахівці чудово справляються з роботою з будь-якого куточку країни.

Проте, якщо у Львові про SoftServe знає ледь не кожен, то в Маріуполі – навряд чи. Чому нас це турбує? З 2020 року ми впровадили новий підхід до роботи. У ньому ми трансформували ідею офісу, де він став місцем для колаборації, обговорень та брейнштормінгів. Крім цього, ми почали найм повністю віддалено, завдяки чому до нас приєдналося понад 400 ремоут-фахівців в містах, де нас ніколи не було. Тому географія компанії розширяється, а в якій точці на карті ти працюєш — вже не має значення. Але зараз вже мало просто наймати на ремоут, важливо донести новим колегам корпоративну культуру та допомогти їм бути частиною ком’юніті. Нове дослідження Інституту Ґеллапа говорить, що брак залученості співробітників обходиться світовій економіці у 8,1 трильйона доларів США щороку через зменшення їхньої ефективності.

Так наша маркетинг-команда загорілася ідеєю ROAD SHOW – ми вирішили приїхати у 10 міст України та провести там зустрічі з нашими фахівцями та місцевим ІТ, щоб посилити свою присутність у регіонах, ставати невід’ємною частиною локальних ІТ-спільнот, розказати про нові можливості в компанії та поділитися досвідом. Як саме це пройшло, наскільки важко організувати заходи в регіонах у пандемію та наскільки вдалий такий експеримент – поділюся докладніше у цьому кейсі.

Зародження ідеї

Перші думки про офлайн-формат заходів прийшли до нас вже в кінці 2020. Тоді ми усвідомили, що працювати можна будь-де, аби був інтернет та світло. Кількість віддалених фахівців також зростала, від них ми все частіше чули запит на спільні живі заходи. Проте ми вирішили піти далі та не тільки зібрати своїх фахівців, а й більше познайомитися з місцевими.

Розуміючи це, маркетинг-команда почала розробляти серію живих заходів у форматі технологічного ROAD SHOW. Перший концепт ми створили в січні 2021, який презентували колегам. А вже з лютого ми готували комунікацію, лендінг, форми реєстрації. Все створювали у фірмовому стилі ROAD SHOW, який розробила внутрішня дизайн-команда.

Початково ідея була відтворити аеропортні та вокзальні табло. Інколи на них є ще рухомі рядки, коли інформації багато. Але потім ми зрозуміли, що для ROAD SHOW потрібне щось мобільніше. Так ідея з табло переросла в 'тимчасовий брендинг' зі стрічками. Приїхали, замотали, забрендували, розмотали і поїхали далі, як це в аеропортах. Тобто ми поєднали рухомий привокзальний рядок з огороджувальними стрічками.

На кожен захід ми вирішили запрошувати спеціалістів, які вже з нами співпрацювали віддалено або були на фінальній стадії рекрутингу, а також зовнішніх фахівців, які були мало знайомі з компанією. Нашою метою було показати їм, що ж таке SoftServe і розповісти, що ми збираємося робити в їхньому місті. Крім цього, наші експерти готували професійні доповіді про кар’єру та технології, рекрутери планували давати кар’єрні консультації, а в кінці, всіх запрошували на нетворкінг-частину.

На той час масові заходи були дозволені на відкритому просторі у регіонах зеленої зони, тому ідея офлайн-події влітку нам здалася дуже привабливою. При цьому, ми розуміли, що все одно будуть люди, які не зможуть чи не захочуть прийти, бо вже відвикли від офлайн-подій. Тому почали думати про гібридний формат, який тоді ще мало використовували через жорсткі карантинні обмеження. Проте зараз бути на зв’язку в усіх форматах — наша реальність, і ми використали цей підхід у ROAD SHOW теж. За прогнозами American Express Meetings & Events, 81% заходів у 2022 році матимуть in-person складову, що поєднує в собі як живі зустрічі, так і гібридний формат.

Двіжуймо в діджиталі

Так, ми прийшли до ідеї відеоформату. На своєму YouTube-каналі вирішили зробити серію відео, де б показали, як відбулася подія у кожному місті. Задача була не простою – відео-формат мав бути насиченим, швидким, візуально і аудіо якісним. Ми не хотіли, щоб це стало величезним стрімом лекції по 3 години. В карантин люди стали більше споживати онлайн-контенту, тому була висока внутрішня планка.

Як референси взяли 2-3 відео. Ми прагнули створити щось таке ж буденне та просте, як Емма Стоун розповідає про себе для Vogue. Професійне та справжнє, як ми робили до цього. Усього мало бути 10 відео по одному на кожне місто та 1 тизер. Ці відео запланували показувати нашій аудиторії та одразу прописали собі KPI у 30 000+ переглядів (які ми згодом перевиконали).

Підготовка: літо

Навесні, кожен центр розробки (яких наразі у нас 8 по всій Україні) мав задачу обрати місто, куди поїдемо. Зазвичай, це рішення ґрунтувалося на невеличкому дослідженні, де аналізували кількість фахівців в регіоні, які основні ІТ-компанії, які є навчальні заклади та чи є ІТ-ком’юніті. Нам треба було зрозуміти потенціал для подальшого розвитку. На основі цього спочатку вибрали 10 міст – Полтава, Запоріжжя, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Ужгород, Житомир та Суми.

При цьому, критичним був безпечний формат, тобто, на відкритому повітрі. Так, ми шукали локації для проведення зустрічей на понад 100 людей. Найчастіше це були парки чи місця для заходів, проте найцікавіші з них – замок Любарта у Луцьку та острів Чайка у Тернополі.

ROAD SHOW у Луцьку

Загалом, активна фаза проєкту почалася саме в липні. Ми домовлялися про оренду локацій, налаштовували рекламу та взяли в допомогу івент-агенцію. Вона займалася конструкціями для заходу, кейтерингом та логістикою, щоб ми могли сфокусуватися на контент-частині та залученні спеціалістів на події. Враховуючи їх, за весь цей час до ROAD SHOW залучили понад 300 фахівців з різних відділів.

Як шукали своїх

В серпні ми стартували з анонсами ROAD SHOW через максимальну кількість каналів. Розповідали про заходи всередині компанії через внутрішню соціальну мережу, а також назовні, зокрема, через Facebook, Instagram, YouTube, telegram. Найбільше розраховували на Facebook та Instagram, більшість трафіку дійсно приходила звідти.

Проте, ми активно співпрацювали і з невеличкими локальними ком’юніті, а також ділилися анонсами в медіа. По кожному регіону робили невеличке дослідження, де шукали найбільш релевантну аудиторію. Так ми склали список з-понад 100 регіональних видань.

Цей підхід допоміг розповісти про ROAD SHOW максимально широко та йти до нашої мети – підвищити awareness. Тільки у ЗМІ ми отримали понад 60 згадок та 130 у соціальних мережах.

Крім цього, у 7 містах домовилися про телерепортажі з місця події. При цьому органічно на Facebook та Instagram ми отримали охоплення у понад 180 000. І це не враховуючи перегляди на YouTube, яких зараз вже більше 307 000.

Так, за весь час проєкту на заходи зареєструвалося понад 2,5 тисячі спеціалістів. І близько 60% з них приходили та нетворкали разом з нами, що досить хороший результат, враховуючи, що про нас мало хто щось знав у регіонах і ми не могли пустити всіх охочих через карантинні обмеження. Адже хотіли зробити covid-safe подію.

Складнощі та форс-мажори

Проте, ці цифри потребували від нас віддачі та гнучкості. В підготовці була велика кількість невідомих через коронавірус, що було для нас великим челенджем. І це не враховуючи повністю новий формат. Особливо хвилювалися перед першим заходом, який ми проводили 8 серпня в Полтаві. Тоді ми ще не розуміли, як спрацює такий формат, як багато людей прийде. Як виявилося, наша подія припала на день, коли в 3 найбільших компаніях міста були корпоративи, але ми цього ніяк не могли знати. Попри це, до нас прийшло майже 130 фахівців, що стало для нас чудовим стартом. І це при тому, що захід був covid-safe, тому кількість учасників була обмежена.

Крім цього, переймалися часто через погоду. Це завжди непередбачувана штука, а всі наші події були на відкритому просторі. Особливо це питання загострювалося наприкінці ROAD SHOW, адже почалася осінь. Так, Одеса стала останнім випуском, де учасники ще були в футболках, а в Луцьку нас чекали хмари та сильний вітер. 

Також для нас було надважливо створювати всі відео випуски різними, цікавими, зі своєю динамікою. Ми шукали ракурси, знімали дронами, зупинялися посеред дороги.

Наприкінці вересня ми зіштовхнулися з ще одним викликом. Наша команда у Харкові запропонувала поїхати до Маріуполя, адже місто почало швидко розвиватися, багато людей там зацікавилися ІТ. Зокрема, з’явився Маріупольський ІТ-кластер. Тож ми ризикнули і за кілька тижнів до самого заходу змінили Суми на Маріуполь. У таких заходах варто залишатися гнучкими.

Підсумок: головні цифри та плани

Загалом процес організації був достатньо гнучким, адже ми децентралізовані як компанія. Це означає, що кожен окремий івент кординував окремий центр розробки, набирав відповідних спеціалістів і планував свою адженду на захід. Десь говорили про архітектуру, десь про проджект менеджмент.

Остання подія ROAD SHOW пройшла 10-го жовтня. І ми нарешті змогли підбити підсумки нашого проєкту. Після ROAD SHOW кількість наших ІТ-фахівців у регіонах виросла у півтора рази. Ми прагнули заявити про себе в регіонах у довгостроковому плані та надовго розвивати наші ком’юніті там. Наприклад, в Одесі кількість фахівців вже перейшла за 120 та з 1 грудня там почав працювати офісний простір. Так само і у Вінниці, де понад 50 фахівців компанії. Ще такі коворкінги будуть у Хмельницькому та Ужгороді, щоб фахівці могли зустрітися та попрацювати разом за потреби. Загалом ми помітили збільшення наймів на 72% у містах, де був проведений ROAD SHOW.

Якщо ж говорити про короткострокові цілі – провести всі заходи, мати понад 100 учасників та понад 100 наймів, охоплення. Змогли перевиконати усе та навіть привабити понад 1,5 тисячі нових підписників у наш YouTube-канал. Тож такі ROAD SHOW – чудовий спосіб заявити про себе та наживо поговорити зі своєю аудиторією. Впевнений, що ми ще обов’язково завітаємо до міст, які не змогли охопити цього року.

2563