Цифрове написання китайських ідеограм за допомогою One by Wacom

84% учнів, які вивчають китайську мову в середній школі Tito Livio в Мілані, сказали, що планшети Wacom полегшують цифрове написання китайських ієрогліфів.

Довідка

Міланська середня школа Liceo Classico Tito Livio, яку відвідують понад 1 000 учнів, є однією з найвідоміших середніх шкіл, розташованих у місті Мілан, Італія. Покликання цієї школи - пов'язати вивчення класичної культури та її освітню ефективність з вимогами сучасного світу, щоб запропонувати учням ідеальні інструменти, які дозволять їм отримати доступ до майбутнього навчання.

Саме тому, зважаючи на зростання важливості вивчення китайської мови та кар'єрні можливості, які з нею пов'язані, середня школа Liceo Tito Livio розширила свою навчальну пропозицію, додавши до традиційного навчального плану вивчення китайської мови як другої іноземної мови.

Проект, в якому беруть участь два класи учнів, виявився дуже успішним, оскільки дозволяє їм підготуватися до іспитів на отримання міжнародного сертифікату з китайської мови (так званого HSK).

Як і в багатьох італійських школах, навчання все ще зосереджене на ручному письмі, особливо на уроках китайської мови, де важливо правильно малювати лінії та риси, що складають різні китайські характери.

Команда вчителів середньої школи Liceo Tito Livio шукала цифрові інструменти, які могли б одночасно зробити уроки більш ефективними та підвищити рівень залученості учнів, які їх відвідують.

Завдяки цифровим графічним планшетам One by Wacom вдалося досягти подвійного результату: з одного боку, ці планшети полегшують введення цифрових даних учнями, а з іншого - покращують читабельність їхніх рукописних записів, що стали можливими завдяки використанню пера.

Цифрова трансформація плавності рухів учнів під час уроків

Середня школа Liceo Tito Livio досягла гарної інтеграції технологічних інструментів у класах, завдяки використанню інтерактивних мультимедійних дошок Promethean та підключенню їх до ноутбуків вчителя та учнів.

Таким чином, вчителі можуть проводити уроки, використовуючи можливості ActivInspire, програмного забезпечення для спільного викладання, в поєднанні з інтерактивним дисплеєм Promethean в класі.

Середня школа Liceo Tito Livio шукала інтегрований інструмент, здатний залучити учнів до роботи в класі шляхом покращення аспектів, пов'язаних з викладанням під час уроків.

У конкретному випадку уроків китайської мови вчителі середньої школи Liceo Tito Livio шукали інструмент, здатний трансформувати ручне письмо в цифрове, не втрачаючи при цьому ефективності навчання та вільного володіння китайськими ієрогліфами.

Щоб залишатися вірними своїм цінностям, школа хотіла експериментувати з інноваційними цифровими рішеннями, щоб зробити вивчення китайської мови більш ефективним:

  • більш стимулюючим
  • більш захоплюючим
  • більш сучасним


Новий метод для продуктивних уроків у класі

Учні китайського відділення середньої школи Liceo Tito Livio отримали серію перових планшетів One by Wacom.

Графічні планшети One by Wacom відразу готові до використання, оскільки завдяки практичному USB-кабелю їх можна легко підключити до будь-якого персонального комп'ютера або ноутбука.

За короткий час учні змогли малювати китайські ієрогліфи та писати ідеограми природно і точно, експериментуючи зі своїми навичками за допомогою основних офлайн і онлайн додатків для спільної роботи, що використовуються в навчанні.

Написання китайських ієрогліфів за допомогою планшетів Wacom зробило урок дуже цікавим і в той же час набагато ефективнішим, оскільки студенти мали змогу писати безпосередньо під час уроку, виправляючи свої помилки в режимі реального часу. 

                                                                    Еріка Петракка, вчителька китайської мови
                                                                    в середній школі Liceo Tito Livio в Мілані, Італія

Вільне володіння письмом

Під час першого заняття з планшетами студентам було надано деякий час для вивчення функціональних можливостей One by Wacom. Завдяки безперебійному з'єднанню студенти почали тестувати свої навички, одразу відчувши себе комфортно у виконанні різних дій на графічному планшеті. Після цього вони почали малювати лінії та риси, що складають китайські ієрогліфи, безпосередньо на планшеті. При цьому вони відразу змогли адаптуватися до пера Wacom.

Метод письма за допомогою пера Wacom такий самий, як і за допомогою звичайної ручки. Різниця лише в тому, що тепер все відбувається в цифровому середовищі. Учні не відчули жодних труднощів, а навпаки, їм стало набагато легше, оскільки вони могли писати вільно. 

                                                                    Еріка Петракка, вчителька китайської мови
                                                                    в середній школі Liceo Tito Livio в Мілані, Італія


Учні зустріли перо Wacom з великим ентузіазмом, тому що це зручний, легкий та комфортний у використанні інструмент. Результат був несподіваним, оскільки студенти змогли переконатися, що риса була безперервною, ніби вони малювали ідеограми на папері.

Я відчуваю себе чудово, коли пишу на планшеті Wacom, тому що він дозволяє мені малювати плавно і безперервно, не витрачаючи часу. Таким чином, я можу вчитися швидше. 

                                                                     Учень середньої школи Liceo Tito Livio в Мілані


Завдяки точності, яку забезпечують пристрої Wacom, студенти випробували функцію перетягування символів і об'єктів за допомогою пера, вдосконалюючи свою подвійну зорово-моторну координацію.

Завдяки планшету та перу Wacom учні можуть легше малювати китайські ієрогліфи.
                                                                    Еріка Петракка, вчитель китайської мови
                                                                    в середній школі Liceo Tito Livio в Мілані, Італія

Природна інтеграція з технологічними інструментами

На наступних уроках вчитель почав взаємодіяти з учнями як за допомогою своєї інтерактивної мультимедійної дошки, так і за допомогою різних віртуальних дошок, щоб підготувати учнів до адаптації до різних контекстів і природної взаємодії з цифровими інструментами.

Під час уроку учням було запропоновано писати китайські ієрогліфи на планшеті Wacom і ділитися ними з учителем, щоб учитель міг швидко перевірити їхній почерк.

Учитель надав учням відкалібрований аркуш з інструкціями, щоб вони могли просто писати різні частини китайських ієрогліфів. Завдяки планшету Wacom учні також могли змінювати колір рис залежно від компонента, оскільки китайські ієрогліфи складаються з різних частин, одна з яких є фонетичною, а інша - семантичною. Ця кольорова опція дозволила учням попрактикуватися в малюванні та запам'ятовуванні китайських ієрогліфів кілька разів, оскільки китайська мова складається з багатьох ієрогліфів, і запам'ятовування їх усіх, безумовно, є найскладнішою частиною, з якою доводиться стикатися, коли починаєш вивчати китайську мову.

Я давала завдання в Google Classroom, на відкаліброваному аркуші, де були зображені символи, які потрібно було намалювати. Звичайно, на початку учні робили помилки - це цілком нормально на початку навчання. Однак вони мали змогу виправляти свої помилки в режимі реального часу за допомогою цифрового пера Wacom. Ця функція дуже корисна не лише з освітньої точки зору, але й з екологічної, адже це призводить до значної економії паперу, оскільки студенти завжди можуть писати на одному й тому ж аркуші. 

                                                                    Еріка Петракка, вчитель китайської мови
                                                                    в середній школі Liceo Tito Livio в Мілані, Італія


Учні також могли чітко перевірити результати свого тесту. Це стало можливим завдяки точності пристроїв Wacom, які забезпечують мінімальну перерву в навчанні та підтримують найвищий рівень концентрації під час уроку.

Інтеграція між планшетом One by Wacom, ноутбуком та віртуальними дошками дозволила як вчителям, так і учням створювати та проводити інтерактивні уроки. 84 учні, опитані наприкінці уроків, підтвердили, що планшети Wacom полегшують цифрове написання китайських ієрогліфів.

Мені набагато зручніше і простіше користуватися пером Wacom, оскільки воно дозволяє кілька разів потренуватися в написанні китайських ієрогліфів на одному і тому ж документі. 

                                                                 Учень середньої школи Liceo Tito Livio в Мілані


953