Digital-підтримка премії Young Directors Awards

Якісне зростання та розвиток українських режисерів реклами неможливі без конкуренції та постійного поповнення індустрії новими іменами. На ринку відеореклами немає механізмів, що дозволяють режисерові пройти шлях дебютанта й отримувати вже професійні завдання. Його успіх — це питання випадку. І не завжди щастить найталановитішим. Тому необхідність у створенні конкурсу, який стане платформою для талановитих режисерів-початківців, була безперечною. Детальніше про запуск нового для українського ринку конкурсу у кейсі SEVENTEAM, креативного і digital-партнера заходу.

SEVENTEAM на digital-ринку України вже близько 20 років. Ми вже доросла агенція й зараз нашою місією є розвиток digital та рекламного ринку. У рамках цієї місії ми стали співорганізатором конкурсу молодих режисерів YO! Directors Awards (YO!DA). За час свого існування ми взяли участь у безлічі рекламних конкурсів та фестивалів, займали призові місця й отримували нагороди, тому наразі маємо за плечима великий досвід та відчуваємо у собі сили для допомоги ринку у пошуку та відкритті нових талантів.

Клієнт

YO! Directors Awards - конкурс молодих режисерів, які бажають покласти першу рекламну відеороботу до свого портфоліо. Автори ініціативи, яка пов'язує відомі бренди з креативними талантами молодого покоління режисерів, — кіновиробнича компанія Toy Pictures.

Задача

Так, як студія SEVENTEAM виступала креативним digital-партнером YO! Directors Awards, то перед нами стояла амбіційна мета: запустили конкурс у найкоротші терміни. А для цього потрібно було розробити неймінг, айдентику та сайт премії.


Реалізація

Для реалізації задачі у першу чергу нам потрібно було розробити неймінг та фірмовий стиль, а потім перейти до створення сайту. Через те, що це був перший дебютний запуск конкурсу, то ми домовилися взятися за реалізацію проекту без прямого прибутку для кожного з бізнесів. Просто на результат першого року.

Ми розробили неймінг YO! Directors Awards і його коротку версію YO!DA, яка з часом повинна стати основною. В основу неймінгу ліг молодіжний сленг YO!, який підкреслює те, що премія направлена на розвиток молодих талантів. Паралельно з цим у короткій версії неймінгу зашито ім’я майстра Йоди. Асоціація з ім’ям гранд-майстра джедаїв пов’язана з тим, що в процесі підготовки учасники конкурсу проходять серію майстер-класів від українських і закордонних режисерів, продюсерів, креативних директорів, сценаристів та маркетинг-директорів, щоб у результаті вийти спеціалістами своєї справи.

Лого премії було розроблено на основі логотипу організаційного партнера конкурсу «TOY Pictures».

Після цього ми розробили логотип і логобук премії, який адаптувався під різні електронні носії. Кольори для айдентики були підібрані для ряду бізнес-завдань. Кольорова гама повинна була відрізнятися від конкурентів та підходила для застосувати при розробці UI. Для дизайну сайту було використано рожевий колір. Здебільшого його цільовою аудиторією є молода аудиторія, а ще він налаштовує на творчість та креатив. Тому саме таке рішення було обрано для творчого конкурсу молодих режисерів.

В першу чергу дизайн проекту був орієнтований на електронні носії й направлений на те, щоб зробити сайт легким і доступним інструментом, для учасників конкурсу. Саме тому була обрана адаптивно-агресивна кольорова гама, яка несе емоційний заряд, але не навантажує очі споживача.

Шрифт Proxima Nova було обрано для проекту, тому що він поєднує особливості гротесків різних часів, які гармонійно співіснують. Завдяки продуманому малюнку і точно знайденим пропорціям даний шрифт однаково добре працює в акциденції і в тексті.


Розроблена айдентика гарно адаптувалася й під соціальні мережі премії.


Головним digital-інструментом для просування премії був сайт, через який учасники могли дізнатися більше про захід та відправити заявки на участь. Тому до його розробки ми підійшли з особливою відповідальністю.

Головна мета сайту — стимулювати молодих режисерів взяти участь у YO! Directors Awards. Для цього ми створили сторінки з інформацією про конкурс, склад журі, партнерів та призовий фонд, а також форму подачі заявки.

Через те, що конкурс — досить динамічна річ, то сайт повинен мати можливість модифікуватися для висвітлення актуальних новин на кожному з етапів змагання. Тому, по завершенню кожного з них, на головній сторінці сайту висвітлювалися новини з оголошення півфіналістів, фіналістів та переможців.

Ми розробили веб-сайт, що адаптувався під різні електронні носії. Перш за все, користуючись стратегією Mobile first, ми створили мобільну версію, за якою слідує версія для настільних комп’ютерів. Тенденція мобільного трафіку продовжує зростати, тому доречність цієї стратегії не піддається сумніву. Більш того, аудиторія дізнавалася про конкурс з соціальних мереж, а відсоток аудиторії, що користується ними з мобільних пристроїв, значно вищий ніж з десктопа. Спираючись на це, пріоритет було віддано саме легкій мобільній версії.

Протягом усього проведення конкурсу digital-агенція SEVENTEAM забезпечувала підтримку премії у просуванні та представленні в соціальних мережах.

Результат

Ми виступили офіційним digital-партнером конкурсу та запустили сайт YO! Directors Awards у максимально короткі терміни, а саме — 5 днів. У результаті ми отримали 356 ідей за 3 тижні з початку реєстрації. Протягом усіх етапів конкурсу ми займалися регулярним оновленням та підтримкою сайту. Разом з партнерами нам вдалося провести масштабний та новий для українського ринку конкурс, який сприяє розвитку креативної індустрії. Зараз ми вже готуємося до YO! Directors Awards 2021.

2739