Digital-трансформація Музею Михайла Булгакова

Сучасні інноваційні рішення для культурних, артових, благодійних та соціальних проєктів з кожним роком користуються все більшим попитом. У культурних і благодійних проєктів є шанс почати нове життя в епоху digital, адже, якщо не трансформуватися зараз, то є ризик занепасти. Сайт Музею Булгакова став першопрохідцем в світі культурних digital-трансформацій, який на своєму прикладі доводить, що даний сегмент - це той же бізнес, який може бути ефективним при відповідному підході.

Digital-агенція SEVENTEAM існує вже понад 20 років, за які встигла набратися досвіду у створенні повноцінних digital-продуктів, які приносять ефективність компаніям. За цей час ми стали дорослими гравцями ринку, які можуть дозволити собі перейматися не тільки фінансовими показниками, а й соціальною складовою бізнесу. Саме цінності нашої команди та бажання змінювати цей світ на краще стали підґрунтям для запуску пілотного для України проєкту з digital-трансформації Музею Михайла Булгакова.

Завдання

Головне завдання для даного проєкту в першу чергу пов'язане з бізнес-цілями музею. Було необхідно створити інноваційну платформу, яка була б мостом між клієнтом і культурою, а саме давала можливість аудиторії користуватися послугами музею у звичному для себе форматі, а музею заробляти.

Рішення

Digital-агенція SEVENTEAM, на чолі з Дмитром Федоренко, виступила ініціатором та продюсером digital-трансформації Музею Михайла Булгакова. Для розробки дизайн-коду і онлайн-платформи Дмитро об'єднав фахівців IT та креативного сектора, які поділяють ідею про необхідність осучаснення культурних традицій Києва та створення сильних культурних брендів. Об’єднання спеціалістів з різних галузей для digital-трансформації культурних проєктів - унікальний досвід для ринку України, тому спільні цінності усіх учасників команди були вирішальним мотивуючим фактором для реалізації проєкту.

Команда SEVENTEAM розробила для Музею Булгакова інноваційну платформу, яка дає можливість клієнту ознайомитися з музеєм, його історією й афішею подій. Проте головне те, що на платформі були реалізовані необхідні бізнес-функції: оперативне замовлення екскурсій і функція здійснення пожертвувань на підтримку музею.

В основу дизайну сайту ліг фірмовий стиль, розроблений компанією LLIWELL. Він будується на асоціаціях з відомим письменником. Головний елемент айдентики - вікна, які були окреслені з будинку Михайла Булгакова. Основним кольором айдентики став зелений, колір улюбленої лампи Михайла Булгакова, яка знаходиться в колекції музею і є акцентним атрибутом інтер'єру. Відеогід по експозиції музею був розроблений відеопродакшеном Luminescence.

Ми розробили вебсайт, що адаптувався під різні електронні носії. Перш за все, користуючись стратегією Mobile first, ми створили мобільну версію, за якою слідує настільна версія. Тенденція мобільного трафіку продовжує зростати, тому доречність цієї стратегії не піддається сумніву. Більш того, споживачу зручно замовляти квитки з мобільного пристрою, адже рішення про відвідування музею може бути несподіваним й організовувати бронювання квитків потрібно одразу.

Більш того, технологія Mobile First допомагає швидше завантажувати сайт, в той час, як у звичайній адаптації елементи дизайну сайту просто масштабуються без зменшення фактичних файлів.

Мобільна версія сайту розроблена за допомогою технології PWA, що дає можливість користуватися усім функціоналом платформи через адаптивну мобільну версію сайту, що відкривається у браузері.

До переваг цієї технології можна віднести:

  • низьку ціну при розробці, адже пишеться єдиний код відразу на дві платформи, IOS і Android;
  • відсутня необхідність займати пам’ять на пристрої, адже не потрібно встановлювати додаток;
  • сайт покриває всі завдання бізнесу й не містить зайвих елементів, які ускладнювали б роботу продукту;
  • всі зміни на мобільній версії платформи можна побачити моментально.

Дана технологія найбільш доречна для клієнтів культурної сфери, адже допомагає покрити усі завдання бізнесу при мінімальних витратах.

Результат

  • вже за 4 місяці після запуску сайту, 40% усіх відвідувань музею бронюється онлайн;
  • вдосконалення платформи не зупиняється й вже скоро до сайту музею додасться інтернет-магазин книжок та сувенірів та фандрайзингових промо-інструментів, про що ми розповімо вже найближчим часом.

Наразі, сайт Музею Михайла Булгакова є інноваційною розробкою у своїй галузі для українського ринку, яка ляже в основу майбутніх платформ для музеїв України. 


3231