Дизайн-система Чемпіонатів Першої та Другої ліги України з футболу

Агенція YARCHE розробила дизайн-систему для Професіональної футбольної ліги і Чемпіонатів першої та другої ліги України з футболу.

Завдання

Глобальним завданням агенції було створення системи, яка об’єднає різні футбольні клуби, інформаційні й емоційні види контенту в онлайн- та офлайн-каналах, створивши зрозумілий набір інструментів для контролю над єдністю та ієрархією всіх стейкхолдерів Чемпіонату.

Рішення

У рамках створення системи стратегічно важливим було створити умови для легкого використання айдентики футбольними клубами з різними гербами — для цього агенція розробила систему кольорових градієнтів, яка надала комунікації Чемпіонату єдиного уніфікованого вигляду з урахуванням унікальності кожної команди. 

Система градієнтів є динамічною і адаптується під кольори клубів ліги, не змінюючи своєї структури.

Айдентика мала стати динамічною, потужною та з характером кожного з клубів. Для неї підібрали сучасний гротескний шрифт Dewi, який додав айдентиці духу лідерства та змагань. Головним завданням, яке у YARCHE поставили перед собою, було розробити естетику, що буде близька за візуальною складовою всім фанатам футболу, вміру модною та функціональною. Градієнтні системи працюють самостійно і з використанням фотоматеріалів. Вони зможуть стилізувати будь-який контент, який у світі футболу часто буває різної якості, та зробити в одній стилістиці із загальним контентом у рамках айдентики. 

Фірмовий зелений, який вже був кольором ПФЛ та Чемпіонату, у айдентиці дизайнери агенції доповнили чорним, що й стали складовими основного фірмового градієнта. Контрастне поєднання відразу додало характеру та експресії стилю. Образ доповнили використанням фрагмента лого Чемпіонату, який став виразним та впізнаваним елементом айдентики.


Окремим викликом було розробити дизайн для великої кількості SMM-матеріалів, які до цього дня були неймовірно різними і в стилі «хто на що здатний». Дизайнери розробили шаблони, які базуються на єдиній модульній сітці, з фіксованим розміщенням заголовків та елементів айдентики. Це дозволить різним клубам та їхнім дизайнерам самотужки і в єдиній системі розробляти матеріали для своїх соцмереж.


1498