Драйвове звучання українського медіа PlayUA

Розповідаємо про один із наших найдовершеніших аудіо брендів — звучання медіапорталу PlayUA. Зазирніть за лаштунки створення яскравого поєднання елементів світової поп-культури з українською серцевиною. 💙💛

PlayUA — це українське розважальне інтернет-видання. Його команда пише про ігри, кіноіндустрію, комікси, технології та інші аспекти поп-культури. Основні формати: огляди, аналітичні статті, авторські колонки, інтерв’ю та репортажі з найпомітніших тематичних заходів.

Якраз на одному з таких заходів співзасновник нашої агенції Влад познайомився з хлопцями з PlayUA й вони розговорилися про те, що YouTube-каналу видання не вистачало аудіо ідентичності. Так усе й переросло в співпрацю.

Концепція звучання

Робота над аудіо брендом PlayUA (якого спочатку навіть і в планах не було!) почалася зі створення бренд-треку. 

Було очевидно, що його звучання має відображати діяльність видання й загалом посилювати імідж бренду. Ба більше, трек мав сподобатися його цільовій аудиторії.

Тож ми поєднали одразу декілька музичних жанрів: рок, електроніку, оркестрову музику та українську етніку. Власне трек від початку ми бачили досить швидким та енергійним — щоби підкреслити водночас молодий вік ЦА й завзятість команди PlayUA.

До речі, саме через музичні уподобання цільової аудиторії основою всього аранжування стало електронне й навіть танцювальне звучання. Живі, рокові електрогітари додали потрібної зарядженості треку.

Партії бандури й сопілки відсилають до того, що бренд — суто український. А ось елементи симфонічного оркестру — це данина поваги культовим оркестровим саундтрекам ігрової та кіноіндустрії.

Послухати, що в нас вийшло, ви можете нижче:

Челлендж

Коли ми створювали бренд-трек, ми ще не здогадувалися, що згодом будемо адаптувати його звучання до решти аудіальних точок контакту PlayUA з аудиторією.

Проте після обговорення різних ідей і завдань із командою медіа ми вирішили ризикнути та створити цілу аудіальну бібліотеку на основі композиції «Live, Create, Play».

Так, це не класичний пайплайн створення аудіо бренду, проте в цьому випадку бренд-трек став вдалою основою для подальшої роботи та фактично виконав роль аудіо-ДНК.

Власне це й стало головним (і дуже цікавим!) челенджем проєкту.

Результат

Ми не перебільшуємо, коли кажемо, що для PlayUA створили цілу персональну аудіо бібліотеку! Для різних випадків взаємодії з аудиторією ми розробили такі елементи аудіо бренду:

  • вищезгаданий бренд-трек «Live, Create, Play»;
  • аудіо логотип;
  • ретро версії треку та логотипу до 11-ої річниці видання;
  • трек для подкастів;
  • трек для рубрики з відео-рев’ю;
  • варіації бренд-треку для відео з рубрики «Play News»;
  • сповіщення для Twitch;
  • сповіщення для смартфону.

Послухати практично всі елементи ви можете в плейлисті.

До речі, кожен трек ми перетворили на своєрідний «конструктор», аби дати команді змогу більш гнучко використовувати брендовану музику для монтажу відео.

А з треком для подкастів взагалі вийшла несподіванка.

В аудіальному стайлгайді ми вказали, що для кращої динаміки під час подкасту, слід перемежовувати використання персонального треку PlayUA зі сторонніми треками в схожому настрої. Проте під час прямого ефіру ведучий забув це зробити і наш 2,5-хвилинний трек грав на повторі практично три години.

Ми боялися, що він встигне набриднути всім: і ведучому, і аудиторії. Проте команда не отримала жодного негативного коментаря! Лише запитання, що за композиція грала на фоні. :)

Відгуки аудиторії

Аудиторія PlayUA дуже тепло сприйняла аудіо бренд видання, зокрема ми бачили такі думки та враження:

Відгук клієнта

Спасибі команді VP Production і особисто Владу Плотнікову за їхню працю й розробку аудіо бренда для PlayUA. Оперативно і якісно, драйвово й індивідуально! 

– Антон Зімін, бренд менеджер.


3751