DYSARIUM DESIGN CONFERENCE IDENTITY

Дизаріум – це наймасштабніша некомерційна дизайн конференція у Львові та Україні вцілому з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Тема цьогорічного заходу «Дизайн у важкі часи» мала на меті розкрити питання як за допомогою дизайну зробити життя людини кращим та комфортнішим. Подарувати їй умовний спокій та підвищити якість життя, як безпосередньо людини, так і міст, в котрих вона проживає. Продемонструвати наскільки простим та зрозумілим дизайн робить усе навколо неї. Як він допомагає навіть у найскрутніші часи.

Та головною ціллю дизаріуму — показати, що справжні дизайнери утворюються лише з тих, хто справді не зупиняється. З тих, хто може сказати: “Я творю у складні часи”. Що і стало слоганом події.

Так ми обʼєднали кращих експертів з усього світу та України, талановитих та сміливих дизайнерів, щоб обмінятися класними кейсами, досвідом та невдачами, з якими ми зіткнулися в інклюзивному та сервісному дизайні, дизайні в медичній сфері та державному секторі та багатьох інших напрямках. 

Як результат ми прагнули просвітити молодь у темі дизайну та сформувати ком’юніті серед однодумців. Згрупуватись, надихнутись та рухатись далі. Як складно часом б не було. Тому дизаріум є для усіх, незалежно від того, чи є ви експертами у будь-якій з перелічених сфер, чи новачками. Бо потрібно творити щось круте разом у такі важкі для всіх часи.

Про назву та динозаврів

Вже при виборі назви для події ми наважались на сміливе рішення зупинившись на українському слові Дизаріум. Проте збереження культурного контексту є однією із наших цінностей, тому ми без сумнівів рухались цим шляхом. Ця назва є унікальною, адже містить у собі декілька українських слів. А саме комбінацію із двох ключових слів Дизайн та Динозаври, що мають однакове звучання. Та характерне українське закінчення, що об’єднує ці два слова.



Чому ми вибрали саме ці два слова і до чого ці всі динозаври?

Працюючи над усією подією ми довго думали, хто ми такі насправді.
Так поступово брейншторм за брейнштормом привів нас до того, що усі ми дизайнери України - це своєрідні динозаври . Ми могли бути зірками, могли бути звичними людьми, але ні ж. І що ми маємо на увазі, спитаєте ви?


Усі ми, дизайнери України, досягнули усього своїми неймовірними зусилями, пошуками. Усі ми певним чином самоучки. У нас не було доступу до дизайн-шкіл, не було достатньої кількості літератури та інформації для формування своїх знань. Прогрес дизайну в Україні відбувався досить повільно, а навчання якісного рівня з’явилось зовсім недавно. Отож, ми як справжні динозаври, боролись із реаліями та часом. 

Ми плідно здобували усі знання практикою, самі себе гартували та аналізували, споглядаючи. Саме важкою працею ми стали дизайнерами та осягнули дизайн загалом. Часом ми буваємо загублені, часом тугі, нам доводиться виживати. Але у нас завжди залишається головне - вміння боротись із труднощами та творити у ці складні часи.

Завдання, виклики та наші рішення

Оскільки ідея та створення усієї дизайн конференції була розроблена нашою командою, ми самостійно ставили собі більшість викликів та боролись із ними. Проте так як зараз Україна перебуває у складних часах, ми зіткнулись із додатковими викликами зумовленими теперішніми умовами. 


Основна мета, котру ми бачили перед собою:
говорити про складні часи без призми смутку, горя та безвиході. Ми прагнули створити подію, котра надихне рухатись далі. Покаже, що попри все, ми потрібні та що дизайн живе у будь-яких умовах.

Тому ми повинні були балансувати на двох гранях: створити яскравий, цікавий дизайн, котрий дійсно може зарядити енергією. Проте грамотно подати його у контексті подій, що відбуваються у країні. Адже, на жаль, зараз багато моментів є тригерними і важкими для більшості українців. Так ми почали глибинний аналіз того, чого ми уникаємо та навпаки зображуємо у своєму дизайні. Ми відмовились повністю від чорно-білого дизайну, гнітючих моментів та агресивної атрибутики. Ми зрозуміли, що складні часи це не про занепад, а про боротьбу. Можливо божевільну, дивну та дуже не структуровану, та все ж боротьбу.
Тому усім нашим виглядом ми хотіли передати усе вищесказане. Показати кожного з нас, показати як дизайн рятує і наповнює все кольором та змістом. Показати, який він часом дурний, неправильний чи безглуздий. Передати наш внутрішний хаос і водночас жагу до створення чогось нового.


Наступною нашою ціллю було створити перший великий неприбутковий дизайн-захід. Так, саме неприбутковий, адже нам важливо дати можливість кожному та кожній доторкнутися до сфери дизайну і зібрати всеукраїнське дизайн комʼюніті разом. Ми охопили аудиторію дизайнерів від юних початківців (приблизно 16-18 років) до вже професіоналів своєї справи (35-40 років)

Та головне завдання, котре ми собі ставили це турбота про нашу країну. Адже про відновленння України після війни потрібно думати вже зараз і ми віримо, що наш захід зможе стати крутим поштовхом для того, щоб ми почали вирішувати проблеми на випередження за допомогою дизайну.

Ми б хотіли надихнути тих сміливих дизайнерів будь це початківці чи справжні професіонали створювати рішення, які могли б допомогати людям та містам. Надихнути на роздуми та можливість поділитись досвідом та думками один з одним.


Ми справді змогли зробити щось неймовірне, адже ми реалізували подію за три місяці, завдяки супер натхненній команді ентузіастів.


22 жовтня 2023 відбувся наш Дизаріум, де зібралося більше ніж 1,5 тис учасників. Це дивовижна кількість людей об’єднаних любов’ю до дизайну та усього, що ми створюємо разом.

Ми змогли зібрати неймовірних спікерів як Thierry Brunfaut, Stefan Sagmeister, Vitaly Friedman та багато престижних українських імен. Це справді незабутній досвід для усіх дизайнерів зустріч із людьми такого рівня.



Та основним нашим досягненням є увесь фідбек, що ми отримали опісля події. То ж тепер ми сміливо готуємось до дизаріум 2024 та з справжньою любов’ю цінуємо те, що досягли у 2023

1
1318