Histogram. Невідома історія України

SAPHIRA Agency створила сайт Histogram для заповнення історичних прогалин

До нас звернувся Ігор Полуектов – історик-ентузіаст, який з 2014 року веде інформаційну війну, відшукуючи досі невідомі факти про Україну в світових архівах, а з лютого 2022 боронить країну вже у лавах ЗСУ. Він публікував свої знахідки на сторінці у Facebook, але ці дописи все частіше почали банити через російських ботів. Тож йому потрібен був сайт, де можна безпечно зберігати та публікувати свої відкриття для широкої публіки.

Ознайомившись з матеріалами клієнта, ми зрозуміли – перед нами скарб. Його дослідження не лише заповнюють прогалини, а й вщент розносять історичні фейки, які розпліднює російська пропаганда. Тож щоб заново відкрити історію України, ми зробили дещо більше, ніж просто сайт.

Жива історія

Ми вирішили наочно показати, як багата на події історія України і водночас скільки в ній ще незвіданних лакун, які нам належить заповнити.

Ми створили інтерактивний часоплин з усіма відомими подіями та прогалинами в історії України: від появи перших людей і до сьогодні. Але головне, що цей часоплин не статичний – він живе і видозмінюється з кожною новою історичною знахідкою. 

Ба більше: кожен може зробити свій вклад у заповненні прогалин і стати частиною проєкту та спільноти дослідників. Для цього треба поділитись власною історичною знахідкою у спеціальній формі на сайті. Так ми наголошуємо, що історія – це справа кожного з нас, а не лише професорів у кабінетах. 

Історичні відкриття виокремлюються на часоплині та представленні статтями з повним матеріалом про подію. 

Візуалізуючи історію

Історичний часоплин нашої країни настільки насичений та строкатий, що голова буквально йде обертом від масштабу! Тому для нас було важливим зробити проєкт візуально цілісним, щоб полегшити сприйняття інформації для аудиторії.

Всі матеріали проєкту ми об’єднали спільним візуальним концептом з образами повних та пустих сфер, які символізують відомі події та прогалини в історії, відповідно.

Ми продовжили цю ідею і в логотипі: сама літера H ніби також утворюється з прогалин і подій. Це, а також анімація логотипу, роблять основний знак динамічним, як і сама історія.

Герої про героїв

Багато прогалин є і в історичній пам’яті українців. Можливо, зокрема через це трагічні події минулого знову і знову повторюються з нашим чудовим народом.

Щоб заповнити ці прогалини і підкреслити актуальність історії, в рамках сайту ми створили спецпроєкт "Герої про героїв”: сучасні герої та героїні (військовослужбовці, медики, волонтери) розповідають нові та маловідомі факти про героїв минулого — козаків. 

Кожен герой зачитує уривок та запрошує користувачів сайту перейти до повного матеріалу, щоб поглибити знання про справжніх героїв України різних часів та побачити паралелі тогочасних подій з теперішньою війною. 

Нас особливо зворушує та надихає те, що більшість з цих героїв прямо зараз знаходяться на передових, захищаючи країну від ворога, і попри це знайшли час, щоб допомогти популяризувати справжню історію України.

Непереможні! 


Більше про проєкт читайте тут

2208