#HRsuperhero – креативна комунікація Jooble до дня HR

Комунікація від міжнародного сервісу з працевлаштування Jooble до професійних свят HR- та рекрутинг-менеджерів

З чого все почалось

Весною цього року сервіс із працевлашутвання Jooble створив у Facebook сторінку Jooble Recruitment Club – закрите галузеве ком’юніті для українських рекрутерів та ейчарів. Всього за декілька місяців із заснування ком’юніті у ньому склалась дуже дружня атмосфера із понад 500 професіоналів, які сміливо діляться на сторінці своїм досвідом, кейсами, обмінюються порадами та просто думками про професію. Крім того, Jooble проводить онлайн-зустрічі із запрошеними спікерами на актуальні для галузевих фахівців теми. 

Із часом адміністратори ком'юніті стали помічати, що учасники часто повертаються до теми втоми на роботі – багато хто писав про те, що бувають настільки напружені дні, що немає часу перевести дихання між численними робочими завданнями. Команда Jooble зацікавилась цією, як виявилось, настільки актуальною проблемою, і прийняла рішення її дослідити детальніше: проаналізувати обговорення на сторінці ком’юніті, поспілкуватись із рекрутерами та HR-менеджерами, як всередині Jooble, так і поза компанією. Так, крок за кроком, розмова за розмовою, з’явилось чіткіше розуміння проблематики.

Народження ідеї

У першу чергу, стало очевидно, що насправді багатьом представникам ком’юніті іноді не вистачає перерви посеред робочого дня, адже їм постійно необхідно комунікувати із великою кількістю людей, а ще – постійні дзвінки, листи, робочі зустрічі, розробки стратегій чи проведення співбесід. А це – робота, що потребує постійної концентрації уваги. І попри те, що вони дуже люблять те, чим займаються, а спілкування з людьми приносить їм велике задоволення, все ж складно постійно бути сфокусованими та займатись кількома справами одночасно. Опитані рекрутери та ейчари розповіли, що їм іноді не вистачає десяти хвилин, аби зупинитись, розставити свої робочі завдання за пріоритетністю та просто неспішно випити кави.

В Jooble відразу почали думати над варіантами вирішення проблеми.

Ми провели декілька брейнштормів із командою і зрозуміли – хочемо створити таке місце, до якого можна було би повертатись будь-коли, із дому, офісу, будь-якої країни чи пристрою. Так і народилась ідея, бо ж перерва + місце, де ніхто не зачіпатиме + спокій + відновлення = сайт із медитаціями!

Олена Гурінович, Event&Community Manager, Jooble


Процес реалізації

Команда одноголосно підтримала ідею і зайнялась пошуком партнера, який створив би у рамках проєкту медитації спеціально для HR-менеджерів та рекрутерів. Ним стала Саша Годяєва, український майстер сучасного мистецтва медитації, яка має багаторічний досвід та досконало володіє різними медитаційними практиками та техніками. 

У рамках колаборації з Сашею було записано три короткі медитації. Перша з них – ранкова мотиваційна, із якою можна правильно почати день і налаштуватись на вирішення робочих завдань. 

Друга – антистрес-медитація, яку було створено для випадків, коли навколо все "горить" і потрібно трохи відволіктись, щоб відновити внутрішній баланс. 

І третя – це вечірня медитація, яка допоможе “відпустити” думки про роботу, налаштуватися на вечір, відпочинок і спокійний сон.


Головним меседжем нашої комунікації стала ідея того, що робота ейчарів та рекрутерів – не інакше як супергеройська. Витримувати велике навантаження, коли світ навколо так швидко змінюється і так чи інакше змінює життя всіх і кожного, коли бюджети оптимізуються, а кількість задач росте, і при цьому залишатися максимально ефективними та сконцентрованими – це під силу тільки справжнім супергероям.

Юлія Антонюк, PR-менеджер, Jooble

Так всього за три тижні з'явився сайт із медитаціями #HRsuperhero, який знаходиться у відкритому доступі для всього українського ком’юніті рекрутерів та ейчарів.


Результат

Сайт #HRsuperhero було запущено 16 вересня. Про нього Jooble розповів на своїх сторінках та у галузевих групах у соціальних мережах, а також за допомогою e-mail розсилки. За перший тиждень з моменту запуску сайту його відвідало понад 6500 унікальних користувачів. Через два тижні після запуску проєкту Jooble щоденно фіксує у середньому по 8-10 користувачів, які одночасно знаходяться на сайті, прослуховуючи медитації.


Такі результати – пряме свідчення того, що усе було не дарма. Ми, як сайт із працевлаштування, постійно комунікуємо з ейчарами і рекрутерами, і чудово розуміємо їхню завантаженість. Тому намагаємось зробити так, щоб із нашим сервісом пошук людей ставав іще простішим для них. А із цим невеликим подарунком – і процес відпочинку теж. Професійні свята бувають лише раз на рік, а нам хотілось подарувати щось особливе, що не забулося би вже наступного дня і нагадувало, що кожен ейчар та рекрутер робить світ трішки кращим. А медитації, якими і ми теж, до речі, користуємось, допомагали відновлюватись та надихали на продуктивну роботу.

Ірина Палієнко, Head of Customer Development, Jooble

1746