Історії без драми: Grape створили нове позиціонування та стратегію комунікації для SAFOR

Grape створили нове позиціонування та стратегію комунікації для SAFOR.

Компанія SAFOR App була заснована у 2017 році в Англії та стала однією з перших, хто почав вводити в комунікацію поняття особистої охорони на українському ринку. І цього разу SAFOR повернулися в Grape з новим завданням.  

Компанія зіткнулася з тим, що за останні роки з'явилося багато конкурентів, які наповнювали категорію не дуже вдалими продуктами чи просто аналогами зі скопійованим функціоналом додатку SAFOR. А вся комунікація зі споживачами відбувається через залякування, вселяючи страх через різні ситуації, в яких людині може знадобитися допомога. Проте всі ситуації дуже типові, тож і вся комунікація на одне лице. 

ЗАВДАННЯ

Що ж, змінюватися так змінюватися. Але щоб стати беззаперечним лідером категорії особистої безпеки, було необхідно розібратися з головним — з людьми. З тими, для кого ми разом із клієнтом створили SAFOR.

Насамперед ми взялися за аналіз.

1. Ринок або умови гри

Ми знаходимося на ринку, гравці якого вже сформували визначення продукту, як «мобільна кнопка тривоги».

Конкурентні додатки одноманітні, але що гірше – вони вплутують нас в цінові війни, пропонуючи ціни на такі ж послуги в рази дешевше.

До того ж вони комунікують зі споживачами через залякування, вселяючи страх через різні ситуації, в яких людині може знадобитися допомога. Але всі ці ситуації типові, тож і можливостей для диференціації немає.

2. Споживачі: гіпотези і реалії

Провівши глибинки і деякі дослідження, ми підтвердили нашу гіпотезу, що українці звикли жити в інфополі, де відбувається більше поганого, ніж хорошого.

Останні ситуації в країні (політичні, економічні, коронавірус, локдаун та інші) тільки посилили стурбованість населення. А людям хочеться відчувати себе захищено та спокійно. Незалежно від місця, часу й ситуації. Тому вони не здатні сприймати комунікацію сервісів, яка вселяє ще більше страху.

3. SAFOR: проблеми і можливості

У нас актуальний продукт, але на рівні бренду ми не відрізняємося від конкурентів.

Ми не можемо залучити нових клієнтів і забезпечити зростання бізнесу, якщо будемо теж комунікувати через залякування і говоритимемо тільки про раціональні переваги. Нам потрібна емоція. І ця емоція повинна викликати відчуття безпеки.

З цими трьома пунктами ми перейшли до наступного кроку – перегляду позиціонування.

Так наше старе «Кнопка швидкого реагування на загрозу» стало новим «Кнопка особистої безпеки». Змінивши вектор і умови гри, ми отримали можливість диференціюватися.

ІДЕЯ 

Що найголовніше в кожній історії, що робить її цікавою? Це — драма. Тому що саме драма дає історії цікавий розвиток. Це один із ключових елементів, який лягає в основу сценарію кожного фільму, мультфільму, серіалу, книги чи будь-якої історії.

Але за драмою цікаво спостерігати зі сторони, а не практикувати в своєму житті. Адже в житті всі цінують спокій і впевненість. Тому історії людей, які під захистом SAFOR, ніколи не будуть дуже захоплюючими і довгими, зате завжди безпечними.

Так у нас з’явилася креативна платформа під назвою: 

«Історії без драми».

Вона допомогла нам донести нову суть бренду і швидко стати впізнаваними на ринку. 

І для першої комунікації були обрані всім відомі казки, де персонажі мали встановлений додаток SAFOR, тому розповіді вийшли дуже короткими — такими, що можна помістити прямо на обкладинку книги.

Так ми створили серію казкових Key visual.

Але ми пішли ще далі та вирішили заанімувати та озвучити їх, щоб зробити короткі діджитальні ролики. 

Також, нова платформа дозволила нам повністю провести перезапуск стратегії бренду в SMM.

Тільки за перші два тижні комунікації SAFOR піднялися зі 79-го місця категорії «бізнес» в App Store до 6-го.

4510