Як зробити реліз мобільного додатку під час карантину та не збожеволіти

Звичайно, ми не планували заздалегідь, що реліз LiveIn відбудеться під час епідемії COVID-19, але й кращого часу для релізу важко було б вигадати. Коли ти прагнеш діджеталізувати типово офлайнові процеси, то локдаун – ідеальні умови для впровадження. Але те, що добре для продукту, не завжди є добрим для команди, яка посеред робочого процесу над проєктом миттєво змушена переходити у віддалений режим взаємодії. .

Завдання

Спочатку про те, що таке LiveIn і навіщо ми його створили. Вибір квартири – це досить складний та стресовий момент. Асортимент величезний, особливо коли йдеться про купівлю у новобудові. Додаток покликаний зробити процес вибору максимально зручним, зберігаючи покупцю час та позбавляючи необхідності вивчати сотні не актуальних пропозицій. У ньому представлений весь асортимент замовника – найбільшого забудовника на ринку нерухомості України. Деякі з доступних опцій:

— можливість вибору за такими параметрами, як вартість, кількість кімнат, район та дата заїзду;

— повна інформація як про конкретну квартиру, так і про ЖК, в якому вона знаходиться;

— функція свайпа, яка відправляє запропоновану квартиру в категорію "сподобалися" або "не сподобалися". Програма зберігає всі свайпи користувача, що дає можливість переглянути свої дії і повернутися до кращих або відкинутих варіантів. А щоб змінити критерії пошуку або почати новий сценарій підбору, потрібно відкоригувати бажані параметри або натиснути «очистити історію пошуку» відповідно;

— не виходячи із програми можна зв'язатися з менеджером;

— акційні пропозиції на житло, яке сподобавлось.

Замовник

ПрАТ ХК "Київміськбуд"

Аудиторія 


Стек технологій

Mysql + net core 2.2 web api + Xamarin Forms 4.5.

Для дизайну використовувався Figma. Замовнику було запропоновано три концепції дизайну.


Етапи роботи: 

- формування концепції ідеї;

- збір вимог (внутрішніх + побажання клієнта);

- формування User Flow;

- UX design;

- UI design;

- написання ТЗ для розробників;

- розробка;

- тестування;

- фікс багів;

- реліз в App Store та Google Play.

Процес

Над проектом працювали дизайнер, верстальник, два бекенд розробника, тестувальник і проджект-менеджер.

Весь процес розробки тривав 5 місяців.

Але навесні стало зрозуміло, що зберегти темп та якість роботи під час локдауну – складне завдання, особливо якщо команда працює в умовах жорстких дедлайнів. Коли країна йшла на карантин, ми знаходилися на фінальній стадії процесу: доопрацювання UI дизайну, доробка стартової сторінки, підготовка ресурсів, фінальне тестування та реліз.

Довелося в найкоротший термін адаптуватися до нової реальності. Зараз, коли минуло вже кілька місяців після релізу, ми достеменно знаємо, які прийоми дійсно працюють і допомагають команді, яка змушена працювати віддалено, зберегти ту ефективність, яка досягалася під час офлайн роботи в офісі. Ось висновки, які ми зробили:

1. Забезпечте технічну підтримку співробітникам 

Переконайтесь, що кожен співробітник має все необхідне для роботи: залізо, програмне забезпечення, високошвидкісний інтернет. Якщо людина працює на ноутбуці, то це не складе проблем, але дизайнери та розробники найчастіше працюють на стаціонарних комп'ютерах, тому їм потрібен час на те, щоб перенести всю необхідну інформацію на носії. І навіть це не страхує від поломок. Тому ми забезпечили ремонтну технічну підтримку, яка допомагала у разі проблем.

2. Попередьте клієнта про нові реалії роботи 

Паралельно з тим, як наша команда готувалася до карантину, куратор проекту відразу зв'язався з клієнтом і розповів про нові умови роботи. Ми повідомили про те, що продовжуємо роботу над додатком, пояснили, що далі все наше спілкування буде тільки в режимі онлайн і уточнили, в якій формі йому буде зручніше отримувати від нас зворотний зв'язок. По суті, для клієнта нічого не змінилося, але така комунікація заспокоїла його і запевнила, що ми працюємо над продуктом і випустимо його вчасно.

Якщо потрібно посунути терміни релізу або внести якісь інші корективи до раніше затвердженого плану роботи — говоріть про це відразу. Не потрібно свідомо йти на ризики і змушувати співробітників працювати по 24 години на добу для виконання завдань, що стали нереалістичними.

3. Встановіть чіткі правила 

Щоб не зануритися в хаос, ми склали список чітких правил стосовно ключових моментів: коли команда виходить на зв'язок, як будуються комунікації, як ставляться завдання і здійснюється контроль. Кожен співробітник розумів і розуміє, що під час робочого дня необхідно завжди бути на зв'язку і що не можна просто взяти і пропасти з радарів у середині тижня.

4. Режим регулярної звітності 

Наприкінці робочого дня кожен співробітник надсилав звіт про виконану роботу своєму тимліду. Це допомагало стежити за таймлайном та прогресом. Крім того, складання звіту про роботу допомагало і самим співробітникам — так вони самостійно могли оцінювати свою продуктивність. Якщо людина воліє починати день ближче до 10-ї ранку, то робочий день, відповідно, закінчується о 19.00. Втім, практика показала, що в офісному режимі чіткіші межі між роботою та особистими справами. При ремоуті вони розмивалися, і багато хто з нас закінчував роботу о 8 або о 9-й вечора, оскільки робота не переривалася поїздкою додому. Справлятися з цим допомагала регулярна звітність. А ще такий підхід допоміг підсумовувати свій робочий день — надіслав звітність, і робочий день закінчено. Жодних “доробок” о 23.00, коли вся родина вже давно спить.

5. Чітко визначтеся з ПЗ для спілкування та постановки завдань

Домовтеся, що для роботи ви застосовуєте лише дві-три конкретні програми. Це допоможе команді не заплутатися і завжди бути у курсі того, що відбувається. Особисто наш список цих програм виглядав так:

— для відеодзвінків ми використовували Hangouts. З його допомогою вирішувалися всі найсерйозніші питання щодо проекту, проводилися наради та фанові зустрічі після роботи у п'ятницю;

— активно використовували Telegram, створивши кілька чатів на окремі теми. Він використовувався для фіксацій домовленостей, для відеодзвінків та вирішення побутових питань;

— для постановки завдань використовували YouTrack.

У результаті ми закінчили проєкт вчасно, без будь-яких складнощів та форс-мажорів. У якості бонусу відзначили для себе пару плюсів:

— працюючи віддаленно, команда краще фокусується на пріоритетному завданні та не відволікається на проміжні завдання, які часто виникають під час офісної роботи;

— члени команди почали швидше приймати рішення;

— не треба їздити на роботу, що дарує зайві годину-півтори часу і позбавляє щоденного стресу, пов'язаного з громадським транспортом та переповненими дорогами.

Результат

Замовник задоволений та активно використовує програму для своїх бізнес-завдань.

"А щодо Svitsoft, то напів-віддалений режим роботи залишився з нами і до сьогодні. Відділи чергуються, виходячи в офіс у різні тижні - PPC Google, PPC МЕТА, SEO, Marketing, Sales, Recruitment, HR, WebDev, SoftDev, AdSaver, TechSupport, Accounts, бухгалтерія, QA. Як бачите, нас багато. Звичайно, сподіваємося, що цей досвід не знадобиться нам у майбутньому на регулярній основі, але від повторних епізодів повного локдауну сьогодні, на жаль, ніхто не застрахований."

Георгій Курбанов - СЕО Svitsoft, AdSaver

При віддаленій роботі над продуктом найбільше страждає комунікація, тому що на вирішення якихось питань йде багато часу. Але, в той же час, на іншій чаші терезів знаходиться зекономлений час на дорогу в офіс. Якість розробки не постраждала, а YouTrack ми завжди використовуємо. Це наш основний інструмент під час ведення проєктів.

3078