Кампанія «Антибіотики за Правилами»

Історія про 5 вирішальних моментів зі зміни поведінки «сам-собі медекспертів»

Навчити українців правильно лікуватися антибіотиками та бути здоровими — надважливе та цікаве завдання. Щоб вирішити його, ми у Be—it Health & Social Impact запустили для корпорації Артеріум першу в Україні кампанію про відповідальне споживання антибіотиків.

Виклик

Щороку українці вживають усе більше антибіотиків. З початком COVID-19 їх вживання зросло у 3,5 рази. Водночас значно збільшилася кількість самопризначень.

Для цілої країни це означає більше ризиків виникнення резистентності до антибіотиків — стійкість бактерій до одного або кількох антибіотиків. Коли вона з’являється, то людина може захворіти, але антибіотик не допомагатиме. Якщо так буде і далі, то ми знову опинимося у ситуації, коли не зможемо лікувати ангіну, а бактеріальна пневмонія призводитиме до смерті.

Що ж робити?

Ідея

Допоможи антибіотикам допомогти тобі. Дотримуйся 5 правил відповідального лікування.

Рішення

В результаті досліджень, ми визначили, що багато українців звикли самостійно призначати антибіотики, бо «так зручніше». Адже поговорити з «досвідченою» подругою значно легше і швидше, ніж йти до лікаря, витрачаючи свій час і нерви.

Щоб змінити цей шаблон поведінки, ми розробили 5 правил відповідального вживання антибіотиків та допомогли медикам розказати правила у ті самі «вирішальні моменти». 

Відеоісторії

Це — 5 відеоісторій про 5 найтиповіших вирішальних моментів. До кожної типової ситуації самопризначення ми інтегрували по одному правилу відповідального вживання антибіотиків. Такий прийом дозволив глядачам впізнати в цих історіях себе. 


Вирішальна ситуація № 1. Розмова у чатику

Вирішальна ситуація № 2. Пошуки в Інтернеті


Вирішальна ситуація № 3. Таблетки за графіком


Вирішальна ситуація № 4. Коментар у групі 


Вирішальна ситуація № 5. Онлайн-дзвінок з подругою

Розвиток кампанії

Ми перетворили короткі версії відеоісторій на прероли для YouTube. Вони вели на основну платформу кампанії — освітній ресурс antibacterium.com.ua. Саме там ми детально пояснили правила прийому антибіотиків, спростували міфи та пересуди. 

Як додатковий канал для комунікацій ми використали Facebook-сторінку корпорації Артеріум. 

Щоб збільшити охоплення та досягти максимально якісного контакту з цільовою аудиторією, наша команда вирішила створити спецпроєкти з профільним ТБ-каналом та онлайн-виданням.

З «1+1»‎ ми відзняли 4 сюжети з реальними історіями людей, які мали досвід неправильного вживання антибіотиків й відчули значне погіршення зі здоров’ям. А потім у ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1»‎ з лікарями розглянули кожен з кейсів й пояснили, як потрібно було діяти у тому чи іншому випадку. Додатково опублікували ці ефіри в соцмережах ТСН: Facebook, Instagram, Telegram.

А ще разом з виданням «Українська правда. Життя»‎ запропонували людям перевірити, що вони знають про правильне вживання антибіотиків за допомогою інтерактивного тесту.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Сайт antibacterium.com.ua:

  • 5 782 перегляди
  • 178 відміток на мапі

Facebook:

  • охоплення — 3 420 883 кампанії
  • близько 10 000 взаємодій

YouTube:

  • охоплення — 1 351 250

Спецпроєкти:

  • охоплення — понад 1 891 200

Медіа:

  • охоплення — 164 000

Загалом охоплення: 6 833 115 (на 1,8 млн контактів більше, ніж заплановано).

3454