Кейс. Як створюється застосунок з енергоефективності

Міжнародна IT-компанія Beetroot працює над мобільним додатком, покликаним оптимізувати споживання електроенергії. R&D проєкт отримав назву Homenergy — це зручний і простий у користуванні інструмент для домовласників. Застосунок здійснює деталізований моніторинг енергетичних витрат. Наразі прототип Homenergy — на стадії аналізу і дизайну. Над ним працює команда з чотирьох фахівців: техліда/архітектора, UX/UI дизайнера, бізнес-аналітика і проєктного менеджера. Після завершення цього етапу до створення застосунку долучиться більше розробників, щоб перейти безпосередньо до етапу розробки.

Як IT економить природні ресурси і кошти користувачів

GreenTech використовує технології для збереження природних ресурсів і зменшення негативного впливу людської діяльності на довкілля, що робить цю індустрію однією з найважливіших у сучасному світі. GreenTech працює з безпечною утилізацією відходів, мінімізацією шкідливих викидів, впровадженням відновлюваних джерел енергії, а також з енергоефективністю.

Компанія Beetroot визначає GreenTech як одну із ключових для себе галузей, поряд з Healthtech і Edtech, адже ці індустрії покращують добробут людей і дбають про майбутнє планети. Це якнайкраще відповідає місії Beetroot, яка полягає у сталому розвитку і позитивному впливі на суспільство.

IT відіграє важливу роль у розвитку «зелених» технологій, оскільки дозволяє збирати і аналізувати великі обсяги даних, а також створює програмне забезпечення для моніторингу і управління ресурсами. IT-фахівці розробляють технології, що допомагають відстежувати і контролювати екологічні показники (наприклад, викиди CO2).

Beetroot уважно слідкує за останніми галузевими розробками і провадить власні дослідження, щоб покращувати якість співпраці з клієнтами. Крім того, компанія вирішила розпочати власний R&D проєкт, покликаний оптимізувати споживання електроенергії на рівні домогосподарств. Застосунок Homenergy допомагає більш ощадливо і раціонально використовувати природні ресурси — через зниження енергетичних витрат.

Знайти відповідальну і кваліфіковану команду розробки — надзвичайно важливо для компаній і стартапів зі сфери GreenTech. Ця галузь поєднує останні інновації та суворе державне регулювання, тому у довгостроковій перспективі не обійтись також без IT-консалтингу. Beetroot — надійний технологічний партнер багатьох впливових GreenTech-компаній. Ми допомагаємо партнерам досягати цілей і створювати краще майбутнє. Наша команда завжди готова розробити для вас індивідуальне рішення, використовуючи власні напрацювання і RnD-дослідження», — розповідає Business Analyst проєкту Наталя П’янтковська. 

Як влаштований застосунок Homenergy

Мобільний застосунок Homenergy допомагає власникам домогосподарств відстежувати, аналізувати і оптимізувати енергоспоживання. Він надає інформацію про витрати електроенергії та пропонує багаторівневий моніторинг. Користувач отримує дані за певний період, а також звіт по кожному пристрою.


Функціонал

 • Графік поточного споживання демонструє кількість спожитої енергії (кВт/годину) у різний час доби. Він розраховується автоматично і відображається як відсоток у порівнянні з попереднім днем.
 • Інформаційна панель щоденного/тижневого/місячного споживання показує абсолютну кількість спожитої електроенергії за день, тиждень або місяць відповідно. Застосунок зчитує дані щодня/щотижня/щомісяця. Проміжні значення розраховуються лінійно.
 • Графік споживання пристрою відображає витрати електроенергії окремими побутовими приладами за певний період.
 • Елементи керування програмою працюють зі смарт-пристроями, підключеними до програми Homenergy: це можуть бути лампочки, системи Wi-Fi, розетки, пилососи, телевізори тощо.

Збір даних

 • Додаток збирає і аналізує наступну інформацію (при передачі вона шифрується задля безпеки).
 • Дані про споживання від підключених смарт-пристроїв — це головне джерело інформації для програми, на основі якої вона створює діаграми.
 • Список встановлених пристроїв — ключові дані для роботи застосунку і аналітики.
 • Інформацію, надану користувачами, наприклад, вказані назви пристроїв і особисті ідентифікатори.
 • Дані від взаємодії з користувачем, журнали і діагностику — впливають на аналітику і моніторинг.

Архітектура

Архітектура застосунку побудована так, щоб її за потреби можна було масштабувати:

 • Команда R&D використовує Expo SDK для створення початкової версії мобільного додатку. Це платформа для розробки iOS і Android-застосунків за допомогою JavaScript і React Native, а також для розповсюдження їх через Expo. Створений за допомогою Expo SDK додаток можна опублікувати в крамниці Expo, що полегшує поширення програми серед користувачів — для цього не обов’язково звертатися до App Store або Google Play.
 • Щоб полегшити зв’язок, програма використовує протоколи підключення IoT, такі як MQTT, AMQP або HTTP — в залежності від конкретних вимог пристрою. Розробники Homenergy спираються на мережеві інтерфейси (WiFi), щоб встановити з’єднання між додатком і пристроями.
 • Для push-повідомлень обрали AWS SNS (Amazon Simple Notification Service) — хмарну службу обміну повідомленнями, яка дозволяє розробникам надсилати користувачам інформацію у режимі реального часу. SNS може надсилати повідомлення на різні кінцеві точки: мобільні пристрої, адреси електронної пошти і веб-додатки. Вона також виконує функції аналітики, доставки і фільтрації повідомлень.
 • AWS Lambda — це платформа для запуску серверної логіки програми, яка дозволяє запускати код без необхідності керувати серверами чи інфраструктурою.
 • AWS Cognito використовується для автентифікації та авторизації користувачів, що гарантує користувачам безпечний доступ до програми.
 • Рішення для бази даних додатка — AWS DynamoDB.

Що у підсумку?

Команда Beetroot продовжує працювати над застосунком Homenergy. Продукт стане в нагоді домовласникам — вони отримають зручний інструмент для контролю і оптимізації енергетичних витрат. Крім того, простий у користуванні додаток Homenergy сприятиме популяризації практик сталого, більш ощадливого використання таких важливих ресурсів, як електроенергія.

1969