Художник Шевченко – концепт сайту

Цей проект має на меті популяризувати життя та творчість Тараса Шевченка, однієї з найвидатніших постатей України

Вступ

Незважаючи на трагічне та складне життя, Шевченко досяг висот у своїй творчості та став національним героєм своєї країни.

Більшість життя Тарас прожив в імперській Росії, тільки деякий час провівши в Україні. Та цього вистачило, щоб усвідомити та донести у своїх творах жахливе поневолення та несправедливість до українського народу, яку здійснювала російська влада.

Ризикуючи своїм життям та свободою, Шевченко боровся протягом усього свого життя. Його твори піднімали національний дух та жагу до свободи та надихали українців. Шевченка називали пророком, тому що він через свою творчість доносив до людей суть, яку забували протягом часу.

Сьогодні творчість "кобзаря" надзвичайно актуальна, оскільки український народ знову стикається з вторгненням Російської Федерації на свої землі. Те, що колись відчували наші предки протягом століть, відчуваємо і ми зараз. Проаналізувавши твори Тараса Шевченка, можна зрозуміти, що він завжди попереджав та застерігав нас не робити помилки минулого, об’єднуватись, боротися за своє майбутнє та завжди прагнути бути вільними та незалежними.


Процес та дизайнСітка складаєтсья з 12 колонок на десктопних девайсах та 6 колонок на мобільних. Ширина контенту 1140px покриває більшість десктопних девайсів і дозволяє комфортно переглядати контент. Через одноманітність типу контенту на сторінці важливо урізноманітнити подачу контенту, тому макет сторінки динамічний, змінюється залежно від типу контенту. Сторінку «Життєпис» умовно можна поділити на 2 колонки: дата в першій колонці статична, а опис та деталі в другій колонці динамічні, проте завжди вписуються в колонкову сітку.Попри те, що контент переважно знаходиться в контейнері шириною 1140 px, в різних частинах сайту розміщені цитати з творів Шевченка «на виліт», та можуть обрізатись в деяких випадках, залежно від екрану девайсу. Такі цитати вибрані з метою акцентувати на тих чи інших подій із життя та творчості, що мають велике смислове чи емоційне значення.Навігація сайту передбачає 3 основні розділи, які переплітаються між собою та обєднані взаємними посиланнями. «Життєпис» в основному зосереджений на хронологічній послідовності, поміж тим, в контенті описаний контекст створення того чи іншого літературного чи художнього твору. В розділах «Галерея» та «Література» розміщені збірки відібраних творів та контекст або історію їх створення. Хронологічна послідовність там збережена також.


В розділі «Галерея» використано 3 колонки (або 2 колонки на мобільних пристроях, з динамічною сіткою) для розміження художних творів. Зображення може займати як 1, так і 2 або 3 колонки (на всю ширину контейнера), для того щоб акцентувати на важливості твору або краще показати дрібні деталі.  


Художні твори важливо мати можливість оцінити детально — дізнатися історію його створення, контекст, період із життя — тому повинна бути можливість переглянути твір повністю та прочитати деталі про нього.


Навігація дозволяє плавно переміщатись між розділами і не «загубитись» в великій кількості графічного та текстового матеріалу.


Дякую за увагу. Підписуйтеся на мене в соціальних мережах.

Behance: behance.net/taras_pasternak
Dribbble: dribbble.com/taras_pasternak
Instagram: instagram.com/taras.pasternak

13
4669