Кіно не без питань: комунікаційна стратегія та рекламна кампанія кінофестивалю «Молодість»

Комунікаційна стратегія та рекламна кампанія 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»

Що таке «Молодість»?

Кінофестиваль «Молодість» — перший міжнародний кінофестиваль на території України, що функціонує з 1970 року. З 1991 року фестиваль отримав акредитацію FIAPF (Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів) за спеціалізацією дебютного і студентського кіно. Конкурсна програма представляє професіональні фільми дебютантів з понад 70 країн світу. 

На кінофестивалі дебютували такі знамениті режисери: Фред Келемен, Том Тиквер, Франсуа Озон, Олексій Балабанов, Стівен Долдрі, Денні Бойл і багато інших відомих особистостей з галузі кінематографа. 

Головне завдання фестивалю: дати можливість молодим талантам посісти належне місце у світовій кіноіндустрії. А нашим головним завданням було створення нової ключової ідеї кінофестивалю, головного повідомлення та, можливо, найбільшої рекламної кампанії за всю історію «Молодості».

Оновлення ключової ідеї фестивалю. Що таке постфестивальний синдром?

За час існування фестиваль постійно спілкувався з аудиторією, але в основному мовою картин, що на ньому представлені. Однак наразі є розуміння необхідності переосмислення комунікації та створення цілісної ідеї для взаємодії між фестивалем та людьми. Почали з проведення бренд-сесії з командою фестивалю, де приблизно на сьомій годині колективного шторму зрозуміли, що «Молодість» — це культурний опікун для своєї головної аудиторії. Мудрий та поважний бренд, який вже розібрався у світі авторського кіно і тепер допомагає розібратись іншим. Тим часом, фільми фестивалю — це ніби делікатеси для розуму, що необхідні кожному, хто прагне розширювати культурні горизонти, вдосконалюватись та відкривати щось нове у собі та навколишньому середовищі. 

Далі, тісніше поспілкувавшись з людьми, ми зрозуміли, у чому саме для них полягає головна відмінність авторського кіно від «попкорн-культурних» фільмів. «Попкорн-культурні» фільми залишають після перегляду поверховий спектр відчуттів: сподобалось, не сподобалось або таке собі кіно.
 Тоді як авторське кіно, наче хороше вино, розкривається з часом. З'являються нові питання, нові здогадки, нові емоції, нове розуміння. Це можна було б назвати рефлексією, але ми назвали це «постфестивальний синдром». 

Люди не виходять після сеансу авторського кіно з чітким розумінням побаченого. Вони виходять з купою питань в голові й намагаються зрозуміти, що ж це було, чому саме так і як це зрозуміти. Ці питання супроводжують глядачів ще довгий час, і саме в цьому полягає головна цінність фестивалю. Так народилася нова стратегічна ідея «Молодості» — КІНО НЕ БЕЗ ПИТАНЬ.

Ключове повідомлення та слоган перетворились на ідеї для різних каналів комунікації: ролики для ТБ та діджитал, борди, радіо та навіть у стікер-паки. В головних роликах ми розказали та показали частинку того самого «постфестивального» синдрому. Стан, який кожен переживає по-своєму. Думки, що наздоганяють нас та інколи перетворюються на миттєвий шум, вирази наших облич під час нових роздумів, та ті самі роздуми...

Оскільки ідея для відеороликів дуже об'ємна за візуальним та аудіальним наповненням, вона легко розклалась на радіоролики, що виявилися дуже помітним в ефірі та зафіксувалась на бордах. 


Стікер-паки ми зробили у двох форматах, один з яких є модульним і може взаємодіяти з будь-яким контекстом (навіть сам з собою). Інший просто і прикольно передає головну ідею та може легко допомогти у спілкуванні. Особливо, коли мало що зрозуміло, але відповідати треба.

 


КРЕДІТСИ

Molodist' KIFF

Генеральний продюссер – Дмитро Онісович

Project manager – Єлизавета Вітманська

PR manager – Марія Можаровська

Design and Branding

Designer – Оксана Черніченко

I am IDEA

Creative director – Ігор Фінашкін

Strategy Director – Арам Сімонян

Guest Art Director – Юрій Кузнєцов

Junior Art Director – Юля Дідченко

Copywriter – Діма Горбенко

Adje' Prodburo

Director – Юрій Кузнєцов

DOP – Ілля Максименко

1st AD – Анастасія Совяк-Круковьска

Продюсер – Микита Кукоба

Ассистент продюсера – Наталія Береза

Художник-постановник – Олексій Іщук

Продакшн менджер – Андрій Наумчук

Моушн-контроль сервіс – JetOne (Юліан Улибін, Стас Бродецький)

Фокус пулер – Влад Добрік

Гафер – Микола Булавський

Кастинг – Easy casting agency

Стилісти – weRelease studio

Гример – Олена Доценко

Плейбек – Олександр Софін (DiPlay)

Бекстейдж фото – Іра Сульдіна

Локейшн сервіс – Олексій Гордійчук

Звук – Олександр Пустарнаков, Propeller

Пост-продакшн продюсер – Наталія Береза

Монтаж – Михайло Ходак

Колорист – Єрлан Танаєв

Пост-продакшн – Camaradas

2810