Колекція вишуканих вин Prima Maria Inkerman: від ідеї до реалізації

У травні у винних відділах супермаркетів були помічені фантастичні звірі — на полицях з'явилися яскраві пляшки нової колекції вишуканих вин Prima Maria Inkerman. Колекція натхненна творчістю Марії Примаченко — геніальної української художниці, яка працювала у мистецькому напрямі naїve. Її роботами захоплювалися Пабло Пікассо, Марк Шагал та Луї Арагон. Протягом усього життя вона залишалася непомітною жінкою, що любила малювати фантастичних звірів та природу. Проте за її простотою ховається глибокий світ незвичайних тварин та рослин.

Виноробство — це таке ж витончене мистецтво, як і музика, кіно чи живопис. Під час створення нової лінійки Inkerman Ukraine хотіли підкреслити українську сутність, закладену у вина Inkerman. А тому ідея створення колекції у колаборації з брендом Prima Maria відповідала стратегії розвитку бренда Inkerman. Адже фантастичні звірі Марії Примаченко немов народжені із сили землі. Як і вина Inkerman, що беруть свій початок із найкращих винних регіонів України.

Нову колекцію представили у квітні на 12-му Київському фестивалі сиру та вина “Kyiv Food and Wine Festival”. Підготовка лінійки вин, розробка концептів етикеток і пляшок та запуск кампанії тривав рік. Inkerman Ukraine та Art Nation Agency, правовласник бренда Prima Maria, ретельно підійшли до цього завдання, маючи на меті створити серію унікальних українських вин, які зможуть візуально привабити вибагливого споживача.

Актуальність

Найбільша конкуренція серед виробників вин відбувається у момент, коли покупець приходить у магазин і шукає вино, яке хоче придбати. Адже українська винна полиця традиційно дуже стримана в дизайні етикеток, з переважанням світлих тонів і схожих сюжетів. У 2018 році Inkerman Ukraine почали оновлювати дизайн своєї класичної колекції та шукали яскраві, креативні ідеї для запуску ще однієї лінійки. Візуальне рішення з масками фантастичних звірів Prima Maria, яке запропонували Art Nation Agency, чітко відповіло на цей запит. Зараз споживач, взявши пляшку серії Prima Maria Inkerman і спробувавши вино, може нарешті завершити пошук улюбленого українського вина. Адже воно вже у його келиху.

Розробкою дизайну етикеток для пляшок колекції займалася дизайнерка Art Nation Agency Анна Гарнага.

Я ретельно вивчала фантастичних звірів Марії Примаченко та надихалася успішними світовими прикладами поєднання мистецьких брендів та алкогольних напоїв: Van Gogh Vodka, Frida Kahlo Tequila, Dali Reserva — Bodegas Altanza. До колекції Prima Maria Inkerman увійшли 6 вин: Bastardo, Cabernet, Muscat, Riesling, Saperavi та Chardonnay. Кожен фантастичний звір Марії Примаченко був вибраний не випадково, він відповідає характеру вина та підкреслює унікальність смаку.

Анна Гарнага.

Фантастичні звірі Prima Maria розкривають смаки вин Inkerman.

Дизайн, що надихає

Для етикетки червоного напівсолодкого вина Prima Maria Bastardo Inkerman використали картину “Диво” із зображенням лева. Темно-рубінове вино з сорту винограду Бастардо містить аромат ожини, чорниці та ягід черешні. Воно ідеально смакує з кисло-солодкими соусами, гострими стравами та десертами на ягідній основі. Щоб підкреслити ці особливості, поруч із левом з’явилися ягоди, лісові рослини та риба.

З червоним сухим вином Prima Maria Cabernet Inkerman поєдналася одна з найвідоміших картин Примаченко — “Звір гуляє” із зображенням молодого лева. Темно-рубінове вино дарує аромати ягід і прянощів, серед яких можна впізнати вишню, чорну смородину, чорний перець і оливки. Глибокий пасльоновий смак має неймовірну оксамитову терпкість. Cabernet Inkerman чудово поєднується з червоним м’ясом, дичиною, пастою та сирами.

Пляшку напівсолодкого білого вина Prima Maria Muscat Inkerman прикрасив фантастичний звір із картини “Дика видра птичку ухопила”. Це вишукане й ароматне «літнє» вино нагадує легкий політ метелика. Квітковий аромат розкривається нотами полуниці і цитрона, трояндових пелюстків і ананасу, що підкреслюють яскраві кольори та квіткові елементи.

“Молодий левик” знайшов ідеальне місце на етикетці пляшки напівсухого білого вина Prima Maria Riesling Inkerman. Його впізнавана фіолетова грива була змінена на яскраву жовто-салатову, щоб підкреслити легкість і свіжість фруктового аромату, що має широку гаму від зеленого яблука до тропічних фруктів. Біле вино з винограду Рислінг Рейнський в напівсухому виконанні це — класичний варіант для Батьківщини Рислінгу — Німеччини. Воно добре поєднується з білим м’ясом, рибою і морепродуктами, а також салатами та фруктами.

Сухе червоне вино Prima Maria Saperavi Inkerman з “Дикою овечкою” на етикетці характеризується вершковими і чорносливовими тонами. Це насичене, темно-рубінове вино з винограду Сапераві, що має глибокий і виражений смак. Зображення саме дикої овечки не випадкове, оскільки Prima Maria Saperavi Inkerman добре поєднується з червоним м’ясом, дичиною.

Пляшку сухого білого вина Prima Maria Chardonnay Inkerman прикрашає стилізований тигр із картини “Тигр сміється”. Через те, що вино наповнене яскравим квітково-фруктовим ароматом з відтінками зеленого яблука та екзотичних ягід, колір його гриви змінений з голубого на яскраво-салатовий. Смак Prima Maria Chardonnay Inkerman гармонійний, дуже легкий і освіжальний. Вино добре поєднується з білим м’ясом, рибою і морепродуктами, а також салатами та фруктами.

Розвиток ідеї 

Відпочатку розроблялися дві концепції макетів: 

1) персонаж у своєму середовищі, вписаний у просту форму з однотонним фоном етикетки; 

2) контрастний персонаж, де основний акцент — це голова звіра, а фон етикетки — світлий з яскравою плашкою та назвою, що ідентифікує колір вина. 

Inkerman Ukraine обрали другий варіант.

Перший концепт 
Другий концепт. Фінальний варіант
Ми хотіли, щоб наша нова колекція надихала на творчість. І сподіваємося, що вже найближчим часом вина Prima Maria Inkerman стануть основними винами для відкриттів художніх виставок, творчих зустрічей і приємного проведення часу всіх, хто не просто пишається Україною, а й любить її всім серцем і вірить у те, що народжує наша земля і створюють наші руки.

Анна Горкун, генеральна директорка "ІНКЕРМАН УКРАЇНА".

Колекція Prima Maria Inkerman готова підкорювати світ

Перша презентація колекції пройшла нещодавно, проте вже отримала схвальні відгуки від прихильників бренда. Prima Maria Inkerman — це єдина в Україні колекція вин, натхненням для якої послужила творчість видатної української художниці. В результаті народилися шедеври виноробного мистецтва. Фантастичні звірі Марії Примаченко на етикетках вин колекції Prima Maria Inkerman привертають увагу з першого погляду. Вишукані вина подобаються не лише найвимогливішим гурманам, а й створюють неповторну арт-атмосферу. Колекція Prima Maria Inkerman 20 квітня була презентована українським журналістам. А в травні відправилася підкорювати світ. Першими кроками стали VINEXPO 2019 в Бордо і London Wine Fair.

Бренд Prima Maria транслює універсальні цінності, а тому зрозумілий та цікавий не лише в Україні, а й за кордоном. А яскраві звірі художниці не можуть залишити нікого байдужими. 

2339