Морський Круїз та Мелодія

Загальна концепція бренду печива. Зокрема, необхідно було створити назву крекера, дизайн самого печива та дизайн пакування.

Компанія Grona розширила свій асортимент печива лінійкою снеків. Лінійка складається з двох видів крекерів (солоний та солодкий), до яких додаються різні смаки.
Нашим завданням було створення загальної концепції продукту для його запуску. Зокрема, необхідно було створити назву крекера, дизайн самого печива та дизайн пакування.

Ринок збуту є доволі широким географічно — зі сходу (Малайзія, Китай, Арабські Емірати) через Україну і на Захід (країни Західної Європи та США). Таким чином, творча ідея має бути зрозумілою для споживачів різного етнічного походження та поважати різні культурні особливості. Крекери Grona — це якісний, але перш за все, доступний продукт масового ринку.

Першою вимогою до дизайну було створити якомога більше різних форм печива. Для солоного крекера ми мали працювати лише з формою, тоді як для солодкого — ще й з зображенням на печиві. Серед напрацьованих ідей, як наприклад «космічні пригоди», «прогулянка в лісі», «настільні ігри», тощо, було обрано дві як пріоритетні. Обидві розповідають про відпочинок і розваги, які знайомі практично в усіх країнах — «морський відпочинок» для солоного крекера і «диско вечірка» для солодкого. Назви були створені в ході наступного етапу — «Морський круїз» та «Мелодія».

Наступною вимогою було показати всі форми печива на самому пакуванні. Ми прагнули зробити цей проект особливим і, на скільки це можливо, інноваційним всупереч цілому ряду обмежень та стереотипів масового ринку. Зрештою, ми вирішили створити серію ілюстрацій поєднуючи пластилінові скульптури зі справжнім печивом. Згідно з нашими дослідженнями така техніка ще ніколи не використовувалася в дизайні пакування їжі та є цілком новою для категорії. З самого початку були серйозні побоювання, що їжа поєднується з пластиліном і це може викликати негативну реакцію споживачів. Проте фінальний результат приємно здивував найбільших консерваторів та отримав схвальні відгуки.

Морський круїз

«Морський круїз» — легкий солоний крекер з невеликим вмістом жирів, який на сьогодні включає три смаки: класичний, з цибулею та з сиром. На пакуванні ми відтворили атмосферу морського світу з рослинними мотивами, щоб показати «цибулю», та з вечірніми кольорами, щоб показати «сир».

Мелодія

«Мелодія» — солодкий крекер з низьким вмістом цукру. Зараз є два смаки: класичний та з маком. В ході роботи нас надихали кольори та орнаменти музичної культури 70-х років.

Найбільше часу в ході розробки ми витратили на створення всіх патернів. Ми добивалися простоти, різноманітності, неповторності, відповідності до теми, а крім того орнаменти мають пасувати один до одного та слугувати вдалим фоном для крекерів. В межах однієї скульптури всі орнаменти мають утворювати єдиний збалансований завершений образ. Якщо під час створення допускалася помилка в кольорах чи пропорціях, то часто вся композиція перероблялася з самого початку. Протягом всього процесу скульптури зберігалися в спеціальних щільних коробках в холодильнику, щоб уникнути пилу та найменших пошкоджень. Жодна зі скульптур не збереглася і весь пластилін був повторно використаний для нових проектів.

Весь проект, 5 SKU, включає 54 орнаменти загалом і близько 100 орнаментів були відкинуті. Це один з найбільш трудомістких проектів, які колись були реалізовані в нашій студії.

Команда:

Юрко Гуцуляк  - арт-дирекшн, дизайн, фото;

Ольга Протасова - ілюстрації;

Зоряна Гуцуляк - менеджмент проекту, копірайтинг.

1861