Не кримінал, а брендинг! Історія розробки бренду Wine Crime.

В креативному агентстві mirrolab розробили новий бренд для виноробні Crama Ceptura, що входить до групи Purcari Wineries.

Purcari Wineries Plc — один з найбільших виробників вина та коньяку в Центральній та Східній Європі.

На виноробні Crama Ceptura, що входить до групи Purcari, вирішили створити новий продукт, навіть не так — новий бренд.

Креативне агентство mirrolab взяло на себе розробку бренду. Для старту роботи майже нічого не було. В агентстві знали лише, що це рожеве вино і бачили, в яку пляшку його наллють. А все інше — назву, етикетку, стратегію комунікації й саму комунікацію — мали зробити з нуля.

Це супер масштабний проєкт запуску нового бренду на ринки України, Молдови, Румунії, а потім ще кількох країн. Старт припадав на Україну — а це ще важче, бо культура споживання вина в нас досить невисока. А що вже говорити про розе, яке інколи сприймають як «розбавлене червоне». 

Комплексний підхід

Агентству mirrolab потрібно було дослідити продукт з усіх сторін, щоб визначити, яким він має бути та для кого. Тому поділили процес формування нового бренду на 6 етапів:

JTBD дослідження аудиторії → Емпатичні інтерв’ю → Стратегія комунікації → Неймінг → Дизайн паковання → Ідея креативної комунікації

Люди

Спочатку була JTBD-сегментація (це коли потреби та вподобання аудиторії визначають характеристики продукту). Далі обрали сегмент, для якого вино — це атрибут гарного настрою, безтурботності та веселих вечорів у хорошій компанії. Для них вино — це атмосфера. 

Також в mirrolab занурилися в емоції, щоб краще зрозуміти, що таке ця «особлива атмосфера», яка з’являється з першим келихом вина й створює потік таких вау-емоцій. 

Під час спілкування з аудиторією стало зрозуміло, що таке особлива атмосфера, й вирішили розібратися, яку роль у ній грає розе. Дійшли до висновку, що коли вино з’являється на столі, колінах, лавці чи капоті — вмикаються історії.

Історії, які хочеться пам’ятати. Історії, якими хочеться ділиться з найближчими друзями. Історії, за які може бути трохи соромно, але їх так приємно згадувати. Історії, які лишаються значно довше, ніж вино у пляшці.

Назва та слоган

Назва найкраще транслює роль і позиціювання продукту. Стратегія допомогла сконцентруватися на головному, тому в результаті створили назву, що найкраще описує суть — WINE CRIME.

Далі робота тривала над створенням слогану. Він теж підтримав стратегію і назву та став основою для майбутньої комунікації. Слоган короткий і зрозумілою мовою пояснює, до чого там crime, куди він веде, і чому там розе — WINE CRIME — розе твоїх історій.

Етикетка

В агентстві mirrolab знають, що все закріпити має красива етикетка. Бо скільки б не запихали сенсів всередину, зустрічають все ж за обгорткою. 

WINE CRIME — це вмикач історій. Легких, веселих, іноді сміливих, але цілком пристойних. Головний настрій — бешкетливий, грайливий, трохи легковажний. З етикеткою теж вирішили покуражити й зробили діагональною. Решту дизайну зробили в мінімалістичному стилі, щоб не забирати увагу з головного — вина. Але все ж трохи похуліганили та додали трохи «крайму» — кулю, що шукає свою ціль, і тематичну ілюстрацію на звороті з маленькими пустощами, які стаються разом із Wine Crime. 

Комунікація

Стратегія, влучна назва й етикетка прямо наштовхнули на ідею для комунікації.

«Розе твоїх історій» запакувалося в цікаві сюжети, де глядач стає свідком історій, які стались вчора. Це ніби ті дивні фото на полароїд, які ти робиш після двох келихів вина, а вранці не розумієш, як можна було на все це погодитися, але все одно смієшся.

Для комунікації було створено серію банерів та відеороликів для медійної реклами, та POS-матеріали для супермаркетів.


1476