Неси цей знак разом з нами!

Vandog розробили новий фірмовий стиль для інформаційної кампанії «Розірви коло», яку реалізує UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та зняли про це зірковий ролик у сучасному динамічному стилі.

Здавалося б, доки йде війна, тему протидії домашньому насильству можна відкласти на потім, адже вона «не на часі». Здавалося б, ну і що, що накричав, принизив, застосував фізичну силу, якщо поруч розриваються снаряди? Проте одне зло не відміняє інше зло, і жоден прояв насильства не можна толерувати.

Щоб знову привернути увагу до проблематики домашнього насильства — у час, коли весь медіапростір заповнено новинами про війну — UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та агенція Vandog здійснили ребрендинг кампанії «Розірви коло». 

“Людина, що пережила насильство в сім’ї не завжди готова сказати про це та звернутись за допомогою, Особливо зараз, коли постраждалі можуть хибно вважати, що шукати допомоги та боротися з домашнім насильством наразі «не на часі», поки триває війна. Такі люди потребують проактивного підходу, чуйності та підтримки. Оновленням візуального стилю та активностями в межах кампанії “Розірви коло” ми хочемо ще раз закликати постраждалих не знецінювати власний досвід, не мовчати, не залишати насильство жодних виправдань і розірвати коло насильства” - зазначає Ніна Багаєва, спеціалістка з комунікацій, UNFPA. 

В основі нового стилю — неправильне та неідеальне розірване коло, мовби намальоване тремтячою рукою і від того ще більш живе і промовисте. Логотип доповнюють інші фірмові елементи, теж різноманітні кола: кольорові або чорні, гострі, м'які, тонкі або суцільною плямою.

«Ми хотіли донести досвід різних жінок, які зіткнулися з проблемою насильства. Кожна емоція і кожен біль різні. Кола формуються, взаємодіють, знаходять свої форми та вираження. Щоб врешті-решт, ці кола болючого досвіду можна було розірвати», — коментує Ірина Метньова, засновниця і креативна директорка агенції Vandog.

Для впізнаваності залишилися два основні кольори проєкту – фіолетовий і жовтогарячий. Вони стали трохи більш виразними, тілесними, емоційними. Поєднання цих кольорів та фірмових кіл створюють привабливу та яскраву «картинку», зовсім не схожу на типовий, стриманий стиль більшості соціальних комунікацій.

Щоб презентувати оновлену айдентику, було створено іміджеве відео з Машею Єфросініною (Почесною Амбасадоркою UNFPA в Україні) та групою жінок і дівчат різного віку. Проте головними «героями» ролика стали фірмові елементи та кольори кампанії — на одязі, на фоні та навіть на обличчях жінок. Тож ці жінки буквально несуть на собі фірмові знаки, аби заявити свою позицію, аби сказати насильству «ні». 

Ще одним важливим символом у відео стали спеціально розроблені шовкові хустини із фірмовим патерном. Цей типово жіночий аксесуар дозволив поєднати минуле та сьогодення, пов’язати між собою історії різних жінок, показані у мізансценах. 

Відео було навмисно стилізоване під типові фешн-ролики — щоб привертати увагу, а не викликати відторгнення, щоб передавати емоцію співпричетності та підтримки, а не сорому або жалощів. Кампанія закликає нас бути сильними та впевненими — не толерувати насильство, а протидіяти йому, не мовчати про насильство, а гучно висловлювати свою позицію.

Ролик розмістили на офіційному YouTube-каналі кампанії та у соцмережах, а вертикальні короткі версії (ще більш «фешенебельні» та сміливі) — на відеоекранах у метро. Доповнила кампанію фірмова Інста-маска, що дозволяє «приміряти» на себе образ з ролика та створити власний цифровий постер із актуальним меседжем.

Віримо, що оновлена кампанія приверне увагу ще більшої кількості жінок та надихне їх нарешті розірвати коло насильства.

3851