Освітлення сучасного мистецтва
Задача
PinchukArtCentre мав на меті помітно збільшити свою активність в діджиталі і через цей канал просувати сучасне мистецтво в Україні, допомагати розбиратися в ньому, збуджувати цікавість та навіть надихати на власне мистецтво. Для цього, в першу чергу, мали бути задіяні соціальні мережі Центру. Тому перед нами постала задача розробити сфокусовану на роботі в SMM дизайн-систему, яка дозволила б комунікувати про мистецтво часто та інформативно, допомагаючи залучати нових підписників.
Виклик
Стиль PinchuckArtCentre завжди був стриманим, мінімалістичним та не намагався тягнути на себе увагу. Нам було очевидно, що додавати щось радикально нове є не зовсім доречним, оскільки і функціонально, і ідеологічно потрібно було фокусуватися саме на кожному конкретному арті, а не на індивідуальності Центру. Тому набір доступних нам прийомів був суттєво обмеженим.
Рішення
Основу дизайн-системи ми побудували на базі принципу емерджентності, принципа, по якому окремі елементи системи можуть бути різними, але в рамках системи знаходять нові спільні властивості. Так само і PinchukArtCentre включає в себе багато самостійних напрямків (виставки, дослідницький центр, конкурси митців, освіта, бібліотека, тощо), які мають свої унікальні особливості, але об’єднані єдиною метою – давати доступ людям до актуального сучасного мистецтва.
З точки зору дизайну, цим спільним елементом став шрифт Arial, яким раніше був набраний логотип PinchukArtCentre. Ми вирішили побудувати систему використовуючи лише цей шрифт, щоб ще більше підкреслити мінімалізм і фундаментальність Центру, але ввівши багато різних прийомів для роботи зі шрифтом. Так, різноманітна інформація, що відноситься до різних функціональних напрямків центру подається в великій варіації проявів. Незмінним тільки залишається фокус на контент.
Додатковою надбудовою в образі бренду Центру стала метафора світла. Ідейно PinchukArtCentre є світлом, що робить видимими та акцентованими найбільш резонуючі проблеми та прояви сучасного суспільства. Роль світла сама по собі важлива і з функціональної точко зору, оскільки підхід до побудови системи освітлення виставок в Центрі відбувається по-справжньому акцентовано та індивідуально до кожного окремого приміщення та роботи. Цей шар про образ світла є досить тонким в проявах бренду і не надто випирає. Він проявляється в підході до зйомки людей, в сюжетах фонових футажів, використанні вільного білого простору.
Результат
Зараз у нас є можливість оцінити, як працює дизайн-система вже за більш ніж піврічний період роботи центру після її впровадження. Варто сказати, що навіть по самому типу контенту ці зміни суттєво відчутні. Соціальні акаунти PinchukArtCentre перетворились на справді корисне джерело інформації про те, що відбувається в сучасному світовому та українському мистецтві. Цей контент підштовхує розібратися детальніше в окремих роботах, зрозуміти задуми митців, долучитися до різних івентів, дізнатися, що відбувається цікавого в мистецькому Києві. Команда центру дуже вправно підхопила всі нововведення і є взірцем того, як треба їх імплементувати дизайн-систему в життя.
Команда
Креативний директор - Алекс Твіста
Арт директор - Анатолій Тодоров
Проєктна менеджерка - Дарина Панішева
Графічна дизайнерка - Ліна-Марія Шлапак