Перезапуск мережі супермаркетів «Обжора»

Мережа супермаркетів «Обжора» — це перша в Одесі мережа супермаркетів, заснована аж в 1995 році. Це локальна мережа магазинів міста, з цільовою аудиторією — консерватори, які не готові до змін або до розширення асортименту свого споживання. Опинившись на межі закриття, через натиск конкурентів та падіння продажів, мережа магазинів звернулась до агенції для вирішення проблеми.

Завдання

Перед “ВАРТО” постало завдання зупинити падіння продажів та закриття магазинів.

За ціль ми мали утримання позиції мережі, враховуючи, що в регіон активно заходять національні мережі АТБ та Сільпо та посилюються регіональні гравці.

Рішення

За допомогою глибинного дослідження споживачів нам вдалося виявити причини падіння купівельного інтересу до колись популярної мережі: її називали нецікавою, несучасною та застарілою.

У ході дослідження ми також прийшли до висновку, що бренд «Обжора» потребує зміни цільової аудиторії. Таким чином необхідно переходити від консерваторів 50+ р. до молодих людей та сімей 25-50 років.

Ми розробили стратегію поетапних змін мережі, створили нове позиціонування, яке протиставили національним мережам та глобальності. Ми подумали: «Автентичний, колоритний супермаркет по-одеськи — ось що потрібно жартівливим одеситам!».

Далі був повний ребрендинг: нова айдентика ТМ «Обжора» відповідно до сучасних уявлень цільової аудиторії про хороші супермаркети, зміна екстер’єру та інтер’єру магазинів, речових моделей персоналу, сервісу, рекламних матеріалів.

Газета "Обжора"

Реалізація


Фірмовий стиль ТМ «Обжора»

Дійсно, логотип, оформлення, інтер'єр і простір торгових залів, дизайн вітрин і фасадів, навігація відділів, форма співробітників, газета з акційними товарами і навіть цінники стали стильними — все яскраве, колоритне, піднімає настрій.


Новий логотип "Обжора"

Усміхнений знак «О» в логотипі мережі «Обжора» налаштовує на позитив і дає знати, що тут завжди раді кожному покупцеві, як гостю.

Ми розробили редизайн вказівних навігаційних табличок. Новий віжуал відображає цінності бренду, прогресивність і інтелігентний одеський колорит.

Розробили навігацію: таблички відділів, вказівники відділів, таблички каси

Було прийнято рішення оновитися і зовні, створити привітний та яскравий дизайн екстер’єру, щоб стати ще ближче до кожного покупця. Ми прийшли до висновку, що за 25 років змінилася не тільки сама Одеса, а й «Обжора».

Новий сучасний екстер’єр

Також ми здійснили перезапуск соціальних мереж «Обжора». Розпочали ведення Facebook та Instagram в новому форматі. Для постійного залучення передплатників проводяться рекламні кампанії, спрямовані на користувачів соцмереж, які відповідають оновленої цільової аудиторії.

Перезапуск соціальних мереж «Обжора»

Так як ми націленні на “омолодження” підключили діджитал-інструменти. Ми впровадили нові канали комунікації, такі як месенджери та чат-боти. Показали «Обжора» як сучасну, інноваційну та відповідну трендам мережу завдяки впровадженню системи кешбек. Тепер покупці зможуть накопичувати бали за покупки і користуватися знижками.

Також для залучення нової аудиторії здійснили колаборацію з відомим одеським шеф-кухарем Євгеном Костромицьким. З яким розробили меню з 10 ресторанних страв та запустили їх виробництво та продаж на потужностях Обжори.

Колаборація з шеф-кухарем Євгеном Костромицьким

Так як кожен одесит повинен був взнати про зміни і прийти оцінити перезапуск «Обжори», упродовж року ми щомісяця проводилися медійні кампанії, з акцентом на оновлення (регіональні онлайн ЗМІ та групи/пабліки в соц. мережах)

Охоплення

Завдяки репозиціонування та ребрендингу мережі середній чек виріс на 8%, шляхом залучення нової аудиторії 35-45 років, яка найактивніше здійснює покупки.

За рік інформаційної роботи в SMM та регіональних ЗМІ ми досягли 11 775 841 сумарного охоплення цільової аудиторії та 395 292 загальної залученості цільової аудиторії (прочитання, реакції, коментарі).

Також, ТМ «Обжора» вибудувала лояльні відносини з 12 міськими ЗМІ. За 12 місяців активної роботи з агенцією «ВАРТО» було розміщено 45 статей, які висвітлюють сильні сторони мережі «Обжора».

Завдяки вдалій колаборації вдалося залучити необхідну цільову аудиторію, а попит на власну кулінарію мережі збільшився в 2,5 разів.

Результат

Ми можемо сміливо сказати, що впоралися з достатньо складним запитом клієнта. За рік нам вдалося укріпити позиції клієнта, збільшити середній чек та залучити нову цільову аудиторію. Ми домоглися того, що ставлення одеситів до знайомої їм мережі магазинів змінилося. Робота над ребрендингом та перепозиціонуванням мережі супермаркетів «Обжора» виявилася цікавим викликом та успішним кейсом для агенції «ВАРТО».

3013