Поштова марка, що оживає у доповненій реальності, об’єднала покоління

Спілкування — неодмінна умова соціальних відносин. Кожне нове покоління трансформує форму і канали комунікації згідно зі своїми потребами та стилем життя. Часто ці зміни призводять до розриву між поколіннями. Але його можна зменшити, створивши “місток” між минулим і майбутнім. Для клієнтів “Укрпошти” цим “містком” стала інтерактивна марка. Вона увійшла в обіг напередодні новорічних свят — перша в Україні поштова марка “Козаки”, яка оживає у доповненій реальності. Національний поштовий оператор випустив її у партнерстві з Art Nation Studio. Ми, команда Benefit Agency, долучились до проекту як партнери з комунікації. Сьогодні хочемо розповісти декілька слів про проект та його результати.

It’s a match

Поштова марка, яка оживає у доповненій реальності — це той самий символічний “місток”, який об'єднує покоління. Молода аудиторія, якій властиво спілкуватися, використовуючи digital-канали, звернула увагу на традиційний метод листування завдяки інтеграції технології доповненої реальності. AR-марка “Козаки” стала закликом для молоді відправити листи своїм бабусям і дідусям, які з теплом та приємною ностальгією згадують перші серії легендарного мультсеріалу. Ціль випуску такої марки — не тільки об'єднати покоління, а й подарувати українцям особливий настрій і атмосферу напередодні новорічних свят. Привітання від улюблених героїв, яке відтворюється завдяки AR, дарувало цей настрій.   

Як оживає марка?

Щоб оживити зображення у доповненій реальності, користувачу потрібно завантажити на смартфон безоплатний мобільний застосунок WowBox AR і навести камеру на поштову марку. Завдяки застосунку традиційна марка перетворюється на відеопривітання від легендарних анімаційних героїв. Око, Грай і Тур бажають веселих свят і домашнього затишку! Окрім того, з WowBox AR користувач може робити фото і відео з улюбленими персонажами та публікувати їх у соціальних мережах.

Презентація марки

Урочисте спецпогашення марки відбулося напередодні новорічних свят, 17 грудня 2020 року, у "Музеї пошти". Презентація відбувалась за участі Едуарда Кірича — художника-постановника легендарних анімаційних фільмів про пригоди козаків. Він був приємно вражений тим, як змінюється життя його персонажів у новому digital-просторі.​

Едуард Ахрамович, Едуард Кірич та Ігор Смілянській на презентації марки 

Результат

"Укрпошта" — єдиний національний оператор поштового зв'язку. Це найбільша мережа: понад 11 000 відділень забезпечують покриття у 100% населених пунктів України. Випуск марки з оператором такого масштабу означає, що про неї точно дізнаються у кожному куточку країни. Але разом з партнерами ми вирішили посилити комунікацію і повідомити про випуск AR-марки у національних ЗМІ. У результаті, протягом тижня після презентації про марку “Козаки” написали більше ніж 60 видань, у тому числі національні лідери медіаринку: Новое время, ЦензорІнтерфакс, Громадське тощо. 

Народне визнання

На медійному розголосі успіх марки не завершився. Після новорічних свят, у лютому, на сайті й офіційних сторінках у соціальних мережах "Укрпошта" тривало голосування за звання "Найкраща поштова марка України-2020". У березні українці та поціновувачі філателії з інших країн визначили переможців народного конкурсу. І перемогу здобула перша українська марка із доповненою реальністю "Козаки". Народне визнання — найбільша винагорода. Завдяки інтерактивній марці деякі українці вперше за довгі роки написали живий лист і відправили його своїм старшим близьким. Головна мета кампанії була реалізована!     

3445