Поїж нормально: Madcats оновили позиціонування і запустили рекламну кампанію для соусів «Руна»

Madcats запустили рекламу для соусів Руна, що закликає українців забити на справи і поїсти нормально.

Background

Руна далека від стереотипного образу FMCG-компанії. Це не корпорація зла, а привабливий український виробник: соуси тут не виробляють, а готують.

Коли Руна прийшла до Madcats, у неї був кльовий продукт, слоган «Відкрий соус смаків», і реклама в жанрі food porn. Але не було найголовнішого: зрозумілої стратегії.

Стратегія

Під час інтерв'ю із соусними фанатами, Madcats хотіли знайти правду про соуси, а знайшли проблему покоління. Сьогодні життя — постійний раш, люди весь час поспішають і, здається, хочуть встигнути все на світі.

Не дивно, що додатки для медитації, поїздки на ретрит і mindfulness сьогодні на слуху. У занадто швидкому сучасному світі люди шукають спосіб сповільнитися. Бути в моменті, а не в минулому чи майбутньому.

В агентстві усвідомили, що їжа — хороший спосіб уповільнення. Там згадали забуте повчання мам: «Перестань хапати шматки на ходу. Сядь і поїж нормально».

Руна каже: відклади справи, ти все встигнеш. Сядь і поїж нормально! Банка соусу на столі перетворює перекус похапцем в усвідомлене приймання їжі. Видихни, відклади телефон, відкрий банку Руни, налий скільки хочеться на улюблену смакоту і насолоджуйся миттю.

Реклама

Madcats придумали потішну рекламу не про соуси, а про людей. Людей, які забили на свої справи. І не заради порятунку світу чи іншої високої мети, а щоб поласувати домашніми голубчиками. На порожній шлунок світ навряд чи врятуєш.

Реклама соусів — це, зазвичай, глянцеві персонажі, які куштують (не їдять, а саме куштують) страви, які ви могли бачити тільки в інсті, на модній французькій тарілці. Люди з реклами Руни, навпаки, їдять як у житті, зі смаком, і не соромляться облизувати при цьому пальці.

Сергій Шевцов, режисер:

«У цьому проекті ми відразу націлилися на трушну українську естетику, бо не хотіли йти в знімальні будинки і робити соту рекламу в умовно ікеєвському беззубому інтер'єрі. Спочатку ми з хлопцями з агентства продавали цю естетику клієнту, а вже на зйомці клієнт говорив: «Хлопці, це красиво в кадрі, але ніхто в реальному житті не прикрашає голубці зеленню. Давайте зробимо трушно».

У фудстайлінгу теж не було жодних рекламних вигадок, ми з оператором брали соус з кадру та їли ту саму їжу, що й актори. Подивіться на нашу перукарню. Це реальна локація на Троєщині, вона називається «Ірина 97», і майже все, що ви бачите в кадрі, ми взяли там на місці».

З одного боку, Madcats хотіли показати багато продукту в кадрі, з іншого — у них не було бажання робити це незграбно, щоб персонажі не хапалися з приводу і без за банки з соусом, як Клінт Іствуд за улюблений Сміт-н-Вессон.

Тому вони придумали для себе легітимний спосіб продемонструвати соус: 15-секундний пекшот. Пекшот не лізе нахабно в очі, а мирно супроводжує сюжет, який у кращих традиціях Marvel триває навіть після титрів.

Олег Ходачук, акціонер Руни:

«Протягом останніх кількох років ми співпрацювали з різними маркетинговими агентствами. Всі спочатку намагалися вразити, а потім — швидше закінчити свою роботу і «позакривати акти». Мене це дуже дратувало і спустошувало всередині. Тому, коли ми шукали нове агентство, я собі дав слово вибрати тих, хто «зачепить» і надихне мене. З першої зустрічі я був вражений зустріччю з хлопцями з Madcats.

Їх сміливі рішення трохи збентежили мене, вони не були схожі на агентство, яке хоче сподобається клієнту і говорити виключно те, що він хоче чути. А коли хлопці сказали, що «Ви, в Руні, андердог соусного ринку України, і ми хочемо зробити Вас першими, щоб ви всіх нагнули на ньому», я зрозумів — це наша компанія-партнер надовго :). Перший раз в роботі з агентствами я відчув, що заплатив набагато менше, ніж отримав від них». 

3320