Позиціонування, айдентика та сайт для ЖК PARADISE AVENUE

Позиціонування, новий візуальний стиль і дизайн сайту для ЖК Paradise Avenue від забудовника ZIM Group.

ЖК Paradise Avenue значно відрізняється від інших ЖК поруч та має ряд переваг у вигляді інфраструктури, системи безпеки та інноваційних рішень для покупців. 

Відсутність позиціонування, громіздкий і не актуальний візуальний стиль не давали змогу цільовій аудиторії звернути увагу саме на цей комплекс. Основна маса покупців — це випадкові "перехожі" або покупці інших комплексів забудовника.

Для вирішення завдання ми провели аналіз конкурентів, зробили сегментацію, створили портрет покупця. 

Розробили позиціонування, новий візуальний стиль і сайт

Процес: 

1. Аналіз конкурентів

Проаналізовано 24 ЖК в напрямку с. Крюковщина. 

Висновок: переважно конкуренти немають чіткого позиціонування. Покупці обирають квартиру у тому чи іншому ЖК виходячи із функціональних характеристик (ціна, наявність комунікацій та інфраструктура комплексу).

2. Сегментація і портрет покупця

Опитування потенційних клієнтів та ряд інтерв'ю з менеджерами відділу продажів виділили 3 основні сегменти наших покупців. Наші покупці - це Y (ігреки), які розуміються на стилі та дизайні, вони творчі, але досить прагматичні у прийнятті найважливіших рішень. Вони побоюються невідповідності очікування-реальність, коли кажуть одне, а на виході інше. Трохи урбаністи і переживають з приводу благоустрою території. Вони дуже недовірливі, перевіряють факти по мільйону раз, шукають інфу в соцмережах і на форумах. Люблять подорожувати, подорожують багато і на своєму авто. Орієнтуються у сучасних трендах архітектури та дизайну інтерєру.

Виявлений цікавий факт серед потенційних покупців. ЖК Paradise Avenue перевершував їх очікування в момент прибуття до місця розташування комплексу. До цього, вони вважали комплекс «більш простішим». Саме тому, більшість рішень про покупку приймались саме у момент перегляду комплексу.

Серед основних переваг покупці виділяли: стиль та архітектура, наявність власної інфраструктури — озеро, кінологічний стадіон, медичний центр, коворкінг та ін, система безпеки та велошерінг. Наші сегменти складали свій «конструктор» з того, що їм подобалось.

3. Позиціонування 

Значна кількість потенційної аудиторії просто не звертала увагу на комплекс при складанні свого "списку комплексів куди поїхати подивитись ближче". Нам потрібно було розробити позиціонування, яке привертатиме увагу ще на етапі Interest, щоб ЖК потрапив у цей "список".

Результат — лозунг комплексу "Жити в стилі парадайз". Це обіцянка бренду створити свій неповторний, комфортний, концептуальний та сучасний образ життя. Життя в Paradise Avenue не схоже на життя в інших комплексах. Це про створення ідеального місця, про центризм клієнта, про піклування і врахування всіх інтересів мешканців ЖК.

ЖК Paradise Avenue — це ніби конструктор, де ти можеш задати параметри, а для тебе підберуть твоє ідеальне місце та допоможуть в ньому оселитися. Це місце, де ти зможеш на-со-ло-джу-ва-тись та жити як хочеш, вирішувати самому як саме проживати той чи інший день. Це парк і озеро, що поєднуються з динамікою міста і яскравим стилем архітектури. Це 6 принципів життя в стилі парадайз.4. Айдентика

Ідея айдентики: ідеальне життя навколо тебе. Логотип і всі елементи фірмового стилю максимально наближені до форми кола. Основну «емоцію айдентики» передають яскраві і теплі кольори. Візуальний стиль містить 6 різних елементів фірмового патерну – окремо для кожного принципу життя в стилі парадайз, щоб підкреслити позиціонування комплексу.


5. Новий сайт

Дизайн процес: 

Аналіз проекту -> Інформаційна архітектура -> Прототипування -> Юзабіліті тестування -> Дизайн -> ТЗ на розробку

UX аналіз попередньої версії сайту виявив ряд недоліків: користувачі сайту не могли знайти достатню кількість інформації про житловий комплекс, його інфраструктуру та умови покупки; через незручність вибору планувань користувачі залишали сайт; дизайн не показував естетики комплексу і формував невірне уявлення про ЖК

Прототипування: для тестування дизайн-рішень був розроблений інтерактивний прототип в Axure RP.

Юзабіліті тестування: тестування проводилось серед респондентів, які активно шукають квартиру, або планують її покупку в найближчі кілька років. Користувачам було запропоновано у вільній формі знайти на інтерактивному прототипі будь-яку цікаву для них інформацію. 

Результат: виявлено і виправлені помилки інтерфейсу.

UI дизайн: Загальна стилістика сайту — простота, світлі тона з використанням візуальних акцентів, які відповідають фірмовому стилю бренду. Особлива увага приділялась розділу «Вибору квартир». 

Додатково створений іміджевий розділ зі складною анімацією. Його мета розкрити позиціонування комплексу і ознайомити користувачам із принципами «життя в стилі парадайз».
Результат:

Олександр Головко, марктетинг директор ZIM Group:

Позиціонування дало нам загальний вектор, і тепер комунікації мають спільну лінію. Тобто, кожен креатив несе загальний посил. Після зміни айдентики і оновлення сайту можем констатувати що, кількість запитів нашого проекту суттєво збільшилась. З позиції залучення уваги, у нас тепер є чіткий візуальний образ, який ми дотримуємось.

Слід зазначити, що однією з умов розробки айдентики крім сучасного стилю і релевантної ідентифікації була простота використання всіх елементів стилістики. У нас вийшов достатньо прагматичний ресурс для всіх типів юзерів: комусь потрібна краса і ВАУ ефект - для цього було створено розділ "Про парадайз" ( до речі, ми його вимикали на два тижні і конверсія в дзвінки "просіла"). З іншої сторони, сайт зручно розбитий на блоки і дає можливість користувачам знаходити те, що їм потрібно.

Одним з важливих єлементів є розділ "Вибір квартири", де можна обрати квартиру як "по типу квартир", так і "на генплан"і.

Слід зазначити, що на відміну від 98% наших колег по ринку, ми показуємо ціну тієї чи іншої квартири, більш того ми показували повну ціну і в гривнях, і в доларах.

Сайтом ми задоволені, так як він став більш зручним як в роботі з ним, так і користувачам він дає необхідну інформацію.

Крім цього, сайт працює і для менеджерів відділу продажів, які при консультування, як по телефону так і на перегляді, його використовують. Набагато легше "кинути лінк" на конкретне планування ніж відправляти мілйони файлів.

Дуже доречним є функціонал "корзини». Але як не дивно, ним користуються тільки менеджери відділу продажів, юзери на сайті ним не користуються.


2441