Пухнастий SMM для ТМ "Хомка"

Маркетингова команда бренду насіння “Хомка” звернулася до комунікаційного агентства DSTRCT за SMM-супроводом. Про обрану стратегію та досягнуті результати читайте нижче.

ТМ “Хомка” – це якісне добірне насіння. Уже шостий рік поспіль бренд отримує нагороду в номінації «Краще насіння року» за версією Української Народної Премії.

Проте всенародну любов та лояльність споживачів треба підтримувати. І найкращим інструментом для цього став маркетинг в соціальних мережах. 

Хто він - наш споживач?

Роботу над проектом ми розпочали з ретельного вивчення цільової аудиторії, аналізу її соціально-демографічних характеристик та поведінки в соцмережах. 

Наше маркетингове дослідження показало, що аудиторія бренду хоче отримати корисний lifestyle контент. Але водночас не проти, аби її розважили та бодай на мить відірвали від рутини.

Яна Рапута, CОO агентства DSTRCT

  • Тож для бренду ми визначили архетип “свого хлопця” - простий та товариський. 
  • Комунікація в соціальних мережах базувалася на методі сторітелінгу від імені брендгероя - хом’яка Хомки. Ми перетворили його на справжнього блогера зі своєю унікальною легендою. Він вів активне життя, займався спортом та любив кіно, частенько готував, подорожував і був справжнім еко активістом.
  • Tone of voice: дружній та привітний, часом повчальний, а інколи іронічний. Він розмовляє однією мовою зі своєю аудиторією, лагідно називаючи її “пухнастиками”. 

Новий контент

У межах SMM-стратегії контент був розділений на такі рубрики: 

                                                    100 і 1 перевтілення Хомки

Рубрика, у якій Хомка встиг побувати Гаррі Поттером, Девідом Боуї, а в День філософії навіть Григорієм Сковородою. Ми вдало використовували ситуативний маркетинг для збільшення охоплення та покращення впізнаваності бренду. Такі дописи щоразу викликали позитивний фідбек у наших читачів.

                                                          Хомка Тунберг

Хомка топив за екологію: сортував пластик, не використовув одноразовий посуд та засуджував тих, хто палить листя.
Завдяки екотематиці транслювалася екологічна позиція бренду та натуральність продукту.

                                                      Хомка - майстер-шеф

Простий, але корисний контент. До цієї рубрики потрапляли рецепти, до складу яких входив наш продукт або ж популярні сезонні страви. 

                                                           Мандруй з Хомкою

Ми виявили, що наші споживачі часто беруть з собою в подорожі насіння. Тому ввели  рубрику, у якій Хомка подорожував та розповідав про найяскравіші місця світу. 

                                                                 Пограємось?

Розважали нашу аудиторію за допомогою конкурсів та різних інтерактивів: “Знайди відмінності”, “Пройди лабіринт”, “Розгадай ребус”. 

Пухнастий ком’юніті-менеджмент 

Задля ближчого контакту з нашою аудиторією ми створили чіткі правила модерації сторінки.
Так, на коментарі читачів відповідали виключно від імені брендгероя, дотримуючись tone of voice бренду. Хомка міг порадіти за свого фоловера, підмигнути йому, надіслати куменду гіфку, а інколи дати слушну пораду. 

Наші результати

Про ефективність нашої стратегії за нас скажуть ключові показники.

Кількість вподобань сторінки:

січень 2020 - 35 000+
листопад 2020 - 61 000+

+ 42% вподобань сторінки за 11 місяців

Загальне охоплення за 11 місяців - 6 294 273 користувачів

В середньому охоплення допису - 41 962 


Дізнатися більше інформації про кейс 

1589