Ребрендинг R&D-центру британської фінтех-компанії з фокусом на Employer Brand

Привіт, мене звуть Дарʼя Волкова, я Brand Director британської фінтех-компанії Wirex. У цій статті поділюся досвідом ребрендингу R&D-центру з фокусом на Employer Brand.

У побудові Employer Brand працюють ті ж правила, що і для залучення клієнтів — важлива сфера діяльності компанії і її місія, особистості топ-менеджерів і керівників напрямів, зовнішній вигляд сайту та офісу, соцпакет і відповідність дій задекларованим цінностям. Рух в сторону залучення кандидатів через маркетингові інструменти повинен бути системним і продуманим. З цим підходом наша команда взялася до роботи.

Протягом усього часу існування R&D-центр використовував бренд глобальної компанії Wirex у зовнішніх і внутрішніх комунікаціях. Але R&D має свій характер, структуру, культуру та репутацію серед українських ІТ-кандидатів. Тож, варто було підкреслити смислові особливості за допомогою візуалу та нових інструментів. 

Оновлення комунікаційної стратегії

Для початку ми з PR & Content Manager створили стратегію комунікації для 5 цільових аудиторій, 2 з яких були основними - це вайрексери, які вже є членами команд R&D-центру та кандидати (потенційні і ті, хто в процесі розгляду оферу). Особливістю ЦА є те, що ці люди в основному є досвідченими інженерами та product менеджерами, у яких обов'язково має відбутись perfect match між командою та продуктом. Саме тому, брендинг та активності, які ми використовуємо для просування Wirex R&D, більше схожі на поєднання орієнтованого на розвиток В2С та продуктового В2В підходів.

З початком війни стратегія комунікації отримала оновлення, адже надзвичайно важливою частиною стала корпоративна соціальна відповідальність (КСВ). Кандидати з України звертають увагу на те, що компанія робить під час війни для команди та країни в цілому. Ми активно включилися в допомогу країні (щомісячні пожертви в українські фонди, закуп спорядження для вайрексерів у ЗСУ та їхніх сімей, інформаційний фронт та інше), тож нашим завданням було правильно “підсвітити” активність, в тому числі за допомогою оновленого брендингу.

Розробка оновленого EVP та стратегії бренду

Паралельно зі стратегією комунікації я дослідила процеси в компанії, провела глибинні інтерв'ю, поспілкувалась з People Partners і рекрутерами, та розробила EVP з фокусом на технологічну складову компанії. Якщо раніше компанія Wirex позиціонувала себе як crypto-friendly fintech, то зараз це DeFi+CeFi екосистема продуктів, яка стрімко розвивається.

Це варто було відобразити у ціннісній пропозиції, яка тепер звучить так: “Майбутнє фінансових технологій, яке наближуєш ти” або англомовний варіант “You bring the future of financial technologies closer”.

Слоган бренду Wirex R&D: “Let’s move fintech forward together! ”. Ми закликаємо долучитися до визначної справи та впливати на глобальну фінтех-індустрію.

На основі EVP була створена стратегія бренду для Wirex R&D. Стратегія будується виходячи з концепції Product Thinking та базується на 5 основних цінностях компанії: Product, Innovation, Team, Trust, Result.

Усіх вайрексерів об'єднує високий рівень самостійності та вміння вирішувати найскладніші завдання, тож відповідальність і культура досягнень — це основа ДНК компанії.

Позиціонування в контенті скоротилося до двох основних повідомлень:

 • Innovative Fintech. Wirex стала першою криптопроцесинговою компанією, яка отримала принципове членство у Visa та Mastercard. Наразі компанія розвиває екосистему фінтех-продуктів для Web 3 і метавсесвіту, стимулює використання NFT і покращує взаємодію з користувачами.
 • Highly Professional People. Головна цінність компанії – люди. Ми дбаємо про наших тіммейтів, про їх благополуччя та кар’єрний розвиток. В компанії добре налагоджений HR-процес (онбординг, performance review, внутрішні комунікації), а рекрутери добре розуміються на технологіях та проєктах, для яких залучають кандидатів. 

Створення нового фірмового стилю та айдентики

На основі стратегії був розроблений фірмовий стиль. Моменти, на які ми звернули увагу, працюючи над оновленням айдентики:

 • Створення додаткового ідентифікатора R&D в логотипі для підкреслення діяльності центру.
 • Tone of Voice та подача інформації в соціальних мережах.
 • Мерч, що служить додатковою рекламою та інструментом підвищення лояльності до бренду.
 • Робота з внутрішніми комунікаціями, яка покликана підвищити залучення вайрексерів.

У рамках ребрендингу ми з графічним дизайнером провели велику роботу над оновленням вже існуючих та створенням нових комунікаційних матеріалів. Що саме ми оновили:

 • Соціальні мережі (Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter)
 • Оформлення афіш для внутрішніх та зовнішніх подій
 • Оформлення сторінки на DOU як одного з основних джерел інформації про компанію серед кандидатів з України
 • Дизайн корпоративного мерчу
 • Monthly Digest — щомісячний внутрішній журнал, де ми ділимося найцікавішими новинами та подіями з життя компанії
 • Презентацію для кандидатів, де ми розповідаємо про продукти компанії, умови співпраці та переваги бути вайрексером
 • Onboarding Presentation — презентацію першого дня, де новенькі ближче знайомляться з компанією
 • Ambassadors Program — програму, де кожен представник Wirex R&D може стати амбасадором бренду та прокачувати персональний бренд професіонала

Також, нашою командою були проведені фотосесії у Києві та Вроцлаві, які задовольнили потребу у якісному фотоконтенті у відповідності до нової стилістики.

Результати ребрендингу Wirex R&D

Наразі процес ребрендингу триває, але вже зараз можна сказати, що бренд Wirex R&D став яскравішим і помітнішим на ІТ ринку, основні повідомлення сприймаються чітко та легко.

Завдяки цілісному підходу та синергії інструментів бренд-стратегії, PR, контенту та внутрішніх комунікацій, новий брендинг отримує позитивний фідбек від вайрексерів, кандидатів та партнерів. Це підтверджено результатами внутрішніх опитувань.

Ми почали отримувати більше реакцій на дописи у соцмережах, люди активно реагують на рекламу, знизилась ціна за підписника на 25-30% в залежності від соцмережі. За даними сервісу Looqme, у публічному просторі стало більше інформації про Wirex R&D і рекрутерам стало легше розказувати про компанію, супроводжуючи знайомство статтями на професійні теми від імені ключових членів команди та яскраво оформленими матеріалами з релевантними ІТ аудиторії повідомленнями.

Підбиваючи підсумки, можу сказати, що попереду у команди ще багато роботи з розвитку та адаптації брендингу, але перші позитивні результати ми бачимо вже сьогодні, що відображається на рості показників brand awareness та залученості команди. 

3888