RESEX - про сексуальне життя для воїнів, які отримали поранення

Patsany створили нейм, брендлайн та айдентику, які стали основою комунікаційної платформи "RESEX", яка фокусується на сексуальному житті воїнів, що стали жертвами поранень. Кампанія створена спільно з організацією "Veteran Hub" з метою привернення уваги до теми сексуальності в військовому середовищі, зокрема серед ветеранів і ветеранок, які мають травми й ампутації. Ці посібники та комунікаційна кампанія прагнуть актуалізувати цю важливу соціальну тему, наголошуючи на можливості сексуальної задоволеності після травм та ампутацій.

Бекграунд

Patsany давно співпрацюють із Veteran Hub і слідкують за всіма комунікаційними та суспільно важливими здобутками організації. До нас звернулися з ідеєю створити кампанію, яка би привернула увагу до теми сексуальності у військових, які отримали поранення. Команда вже працювала над двома посібниками для чоловіків і жінок, в основі посібників було дослідження про секс та інтимність ветеранів і ветеранок із травмами й ампутаціями.

Ми Patsany прості: віримо, що ідеї здатні змінювати світ, а секс — це задоволення для всіх. Тому з радістю долучилися до цієї важливої соціально-креативної ініціативи.

Задача

Розробити комунікаційну кампанію в межах проєкту про секс та інтимність ветеранів і ветеранок із травмами й ампутаціями. Комунікація має актуалізувати тему сексуальності як у спільноті ветеранів, так і в суспільстві в цілому, а також маніфестувати, що секс після травм можливий.

Челендж

Patsany опинились сам на сам одразу з кількома викликами.

Тому тема сексу має не посилити біль й ретравмувати, а показати, що секс може приносити задоволення — просто у новий спосіб.

Тому нам потрібно було не лише детабуювати та дестигматизувати тему сексу в суспільстві, а зробити це серед військових із пораненнями. А ось це — завдання із зірочкою.

ЯК МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ

Нейм

Ми хотіли, щоб назва майбутньої платформи маніфестувала головну тему кампанії — повернення до сексуального життя та її основний меседж: який би тип поранення не був, кожен може пізнавати, відчувати й насолоджуватися сексом. Ми заклали усі ці сенси в лаконічний, але змістовний нейм — RESEX. На нашу скромну пацанську думку, вийшло досить влучно.

Назва — це перший контакт авдиторії з кампанією. І ми хотіли, щоб цей перший дотик був промовистим, відвертим, спонукав до діалогу. RESEX — це фактично секс по-новому, нові підходи до сексу чи задоволення. Власне, про це і є наша кампанія.

Брендлайн

Якщо RESEX одразу переносить на територію комунікаційної платформи, то брендлайном хотілось дати більше інформації як про тематику, так і про авдиторію ініціативи.

Повідомлення також мало бути чітким і зрозумілим. Patsany замислились, які сенси найкраще передадуть нашу ідею, цінності й мету. Так з’явився брендлайн «Про сексуальне життя для воїнів, які отримали поранення». Ми Patsany прості: цінуємо щирість не лише в житті, а й у комунікації та креативі. Тому й створили такий дескриптор, який нічого не приховує, а лише наголошує на тому, про що ця кампанія, у що ми віримо та над чим хочемо працювати.

Айдентика

Айдентикою Patsany хотіли візуально розкрити закладені у платформу сенси. Зробити її сміливою, яскравою, далекою від стереотипного сприйняття сексу та військової тематики. 

Флагманськими кольорами айдентики стали відтінки кольору хакі, які повертають до головної авдиторії платформи, а також рожевий та фіолетовий кольори, що додають комунікації чуттєвості. В основі візуального стилю — кольорові абстрактні елементи, що накладаються один на одного, щоразу змінюючи позиції та утворюючи різні форми.

Айдентика — візуальний фундамент як для платформи та рекламної кампанії, так і для двох посібників, над якими працювала команда Veteran Hub.

Комунікаційна платформа

Нейм, брендлайн, айдентика стали основою комунікаційної платформи. На сабдомені Veteran Hub ми зробили сторінку освітньої кампанії. На сайті розміщена корисна інформація про сексуальне життя для ветеранів та ветеранок із травмами й ампутаціями, публікуються статті за темою.

Посібники

Також на платформі RESEX у вільному доступі знаходяться два посібники для чоловіків і жінок. Вони допомагають налагодити стосунки з тілом і перетворити травми на новий сексуальний досвід. Patsany створили серію кольорових абстрактних ілюстрацій, що роблять читацький досвід чуттєвішим. А ще заверстали вербальні та візуальні сенси так, щоб читати й розглядати зображення було не лише цікаво, а й зручно.

Тепер дослідження Veteran Hub знаходяться на сторінках посібників у компанії яскравих абстрактних зображень, що доповнюють їхній зміст. Чудова компанія, нам здається.

РЕКЛАМНА КАМПАНІЯ

Перший флайт — справа відповідальна. Patsany хотіли зробити кампанію сміливою — але не нахабною, відвертою — але не вульгарною, чуттєвою — але не жалісливою, грайливою — але не фановою. Нам хотілось не просто експлуатувати гарячу тему в суспільстві, а розкрити її з нових сторін, підкреслити її важливість.

Усі наші прагнення ми втілили у серії роликів за участі військових та постерах, якими прикрасили вулиці Києві та Вінниці.

НАЗВА

Якщо назва платформи може дозволити об’єднувати в собі багато різних повідомлень, думок, ідей, то в назві кампанії хотілося працювати з сенсами більш точково.

«Любись» — грайлива ніжна відверта назва флайту, що пропонує займатися сексом, отримувати задоволення, любити партнерів або партнерок та самих себе.

На відміну від сталого й звичного «кохайся», яке одразу переносить на територію виключно романтичних стосунків, «любись» дає більше свободи і контексту. Бо секс може бути дуже різним: ніжним або брутальним, оральним або з проникненням, з одним партнером чи кількома, з людиною, з якою маєш романтичні стосунки, або з тими, з ким розділяєш суто пристрасть.

СЕКС — ЦЕ ПРОСТІР ДЛЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ, ВІДЧУТТІВ, НОВИХ ПЕРЕОСМИСЛЕНЬ СЕКСУАЛЬНОСТІ Й ТІЛЕСНОСТІ, РІЗНИХ ВИДІВ ЗАДОВОЛЕННЯ. «ЛЮБИСЬ» — САМЕ ПРО ЦЕ.»

РОЛИКИ

У серії з чотирьох відеороликів ми звертаємося до військових і говоримо, що, який би тип поранення не був, кожен може пізнавати, відчувати й насолоджуватися сексом. Ця думка була лейтмотивом усієї нашої пацанської роботи: від ідеї та скрипту — до зйомок і постпродакшну. Як би ти не виглядав, скільки б тобі не було років, як би довго ти не мав сексуального життя, який би тип поранення у тебе не був — ти, головне, Любись. Ця фраза і стала головним повідомленням флайту, бо секс — це задоволення для всіх.

Нам важливо було зробити ролики грайливими. Ми хотіли донести, що секс із травмами чи ампутаціями може бути таким само чуттєвим і пристрасним, як і будь-який інший. Ми хотіли, щоб ці історії мали піднесений надихаючий вайб, а не комунікували про цю тему через призму трагічності й драми.

Головними героями роликів стали воїни з пораненнями та їхні партнерки, які прожили кожну історію. Визнаємо, що іноді нам було навіть трохи незручно, а камери запотівали, бо на знімальному майданчику було дуже гаряче.

ПОСТЕРИ

Ми створили яскраві промовисті постери, у яких поставили розповсюджені стереотипні запитання про секс після поранення чи травми: чи можна цікавитися сексом, задовольняти партнерів і партнерок, почуватися сексуальними і впевненими, чи завжди секс після поранення стає чимось серйозним і незручним.

І на цих же постерах відповіли на ці запитання та водночас розвінчали міфи. Patsany розвісили постери на вулицях Києва та Вінниці — в містах, де є простори Veteran Hub. Перехожі звертали на них увагу, фотографували, за QR-кодом переходили на сайт, відповідно — глибше пірнали в підняту нами тему. Коротше, місію здійснено.

РЕЗУЛЬТАТИ

Перший флайт тривав із 23 по 31 травня, за цей час про платформу RESEX і кампанію «Любись» розказали різні українські медіа: NV, Liga, Суспільне, The Village, Свідомі, Wonderzine, Bird in Flight, Хмарочос, Шпальта, Gwara media, Накипіло, а також Telegram-канали Ukraine NOW і БДСН — всього понад 50 згадок. Органічне охоплення кампанії — 750 000.

Ми розробили десятки креативів для перформанс-маркетингу, через які розповсюджували інформацію про освітні посібники. Запускали промо на Meta та YouTube.

Отримали такі по-пацанськи прекрасні цифри.

ЗАГАЛЬНЕ ОХОПЛЕННЯ КАМПАНІЇ — 2,2 МЛН ЛЮДЕЙ. ОЦЕ ОХОПИЛИ ТАК ОХОПИЛИ!

Patsany створили комунікаційну платформу, розробили нейм, брендлайн, айдентику, зняли чуттєві ролики, створили яскраві постери — ми стали частиною важливих суспільних змін і зробили свій креативно-комунікаційний внесок у реабілітацію наших військових — їхнє прийняття себе.

Пишаємось тим, що робить Veteran Hub, нашими військовими та цим кейсом. Ми Patsany прості, сказали, як відчуваємо.

1785