Розбудова викладацької спільноти в Україні: як Grade провів масштабну конференцію в Києві

В Україні триває повномасштабна війна, яка вплинула абсолютно на кожну компанію в державі. Та попри це різні професійні спільноти працюють та продовжують рости навіть в складних умовах.

12 листопада 2023 року Grade Education Centre організував велику офлайн-конференцію 'Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy'.

На ній зібрались 90 професіоналів з усієї країни, аби послухати трьох експертів з викладання мови, поспілкуватися наживо та обмінятися досвідом.

Як пройшла конференція та чого прагнула досягти команда Grade?

Перша офлайн-подія з початку повномасштабної війни

Grade Education Centre — це найбільший авторизований та єдиний в Україні Платиновий центр Cambridge Assessment English.

Окрім підготовки до всіх популярних міжнародних іспитів з англійської мови та курсів для дорослих і дітей, Grade формує викладацьку спільноту завдяки професійним заходам для педагогів — воркшопам, лекціям та вебінарам.

З 2019 року центр займається організацією масштабних конференцій. Через COVID-19 та війну подібні заходи перейшли в онлайн, але цьогорічна 'Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy' вперше за кілька років пройшла офлайн.

«Авжеж, світ змінився з часів COVID-19, й офлайн-івентів стало набагато менше. Справді, ми звикли до того, що працювати з дому вже "норма", але не можемо повністю перейти у такий стан. Авжеж, це не скасовує нашого бажання спілкуватися одне з одним на живих зустрічах, бачити людей не лише на екрані монітора.

Ця конференція — сигнал, що подібні заходи будемо обов'язково відновлювати, попри те, що всі ми живемо в стані повномасштабної війни та майже кожного дня чуємо сирени», — Олексій Зінченко, CEO Grade Education Centre.

Так, у центрі Києва у Peremoga Space на захід зібрались люди з різних регіонів України: це були і викладачі Grade, і активні та вмотивовані спеціалісти з інших закладів, які прагнули навчитися нового та провести час у професійній спільноті.

Також ця конференція була приурочена до 15-річчя компанії. Grade Education Centre заснували у 2008 році. З того часу центр пройшов багато криз, які трапилися з усією країною, однак усі вони лише зміцнили команду та її роботу над розвитком освітньої сфери в Україні.

Як пройшла конференція 'Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy'?

Програма заходу складалась із виступів трьох викладачів Grade:

  • Лідії Сімак, Young Learners Academic Director, CELTA/CELT-P/S-тренерки. Її виступ стосувався створення контекстів на уроках англійської;
  • Андрія Пігарєва, CELTA-тренера, автора курсів платформи для самоосвіти Grade University, Director of Teacher Training, викладача підготовчих курсів до міжнародних іспитів. Він розповідав про запитання на заняттях та як ними досягати певних цілей;
  • Олени Лисиці, сертифікованої викладачки Grade, CELTA-тренерки, яка розповідала про викладання англійської для дітей та підлітків і те, як у студентів цього віку розвивати критичне мислення. 

Під час виступів спікери залучали аудиторію до обговорень, коротких завдань та командної роботи. Також викладачів закликали бути активними у соцмережах, за що згодом серед тих, хто публікував світлини в Instagram, Grade розіграв пʼять курсів для навчання на платформі Grade University.

Крім того, серед усіх учасників заходу провели розіграш. Так, 3 переможці отримали стипендії по 3 000 грн для навчання на будь-якому курсі англійської або підвищення кваліфікації викладачів у Grade.

Попри небезпеку, викладацьке комʼюніті продовжує рости: команда Grade намагається створювати умови, де педагоги могли б розширювати свої межі та підвищувати рівень викладання.

'Teaching Beyond: From Techniques to Efficacy' показала, що навіть під час війни вчителі зацікавлені у розвитку. Тому для освітнього центру важливо підтримувати тих, хто змінює освітню сферу в Україні на краще.

«Ми повинні йти далі, розвиватися і, звісно, таким чином підтримувати нашу країну. Влаштовуючи подібні івенти, ми надихаємось і надихаємо велику кількість людей. Завдяки таким заходам ми всі розуміємо, що потрібні одне одному: як колеги і як люди», — Олексій Зінченко, CEO Grade Education Centre.

До кінця 2023 року в Grade ще заплановані воркшопи для викладачів. А от великі конференції, які зберуть десятки професіоналів, плануються вже на наступний 2024 рік. Таким чином компанія продовжує розбудовувати сучасну систему освіти та допомагає українцям досягати більшого зі знанням англійської мови.

2033